Amelia - en to ro_RO translation catalogue (3351 entries)

en: "Book now" Button Type
ro_RO: Tipul butonului „Rezervă acum”

en: "Go back" Button Type
ro_RO: Tipul butonului „Înapoi”

en: "I'm not a robot" checkbox
ro_RO: Caseta de selectare „Nu sunt un robot”

en: "Paying now" Button Type
ro_RO: Tip de buton „Plătește acum”.

en: "Payment Method" View
ro_RO: Vizualizare „Metodă de plată”.

en: # of Hours in appointment
ro_RO: # de ore de rezervare

en: # of appointments
ro_RO: # de rezervări

en: # of bookings
ro_RO: # de rezervări

en: 'Back' button style
ro_RO: Stilul butonului „Înapoi”

en: 'Book' button style
ro_RO: Stilul butonului „Rezervare”

en: 'Book another' button style
ro_RO: Stilul butonului „Rezervați altul”

en: 'Book now' button style
ro_RO: Stilul butonului „Rezervă acum”

en: 'Booking Date and Time' sets the limit based on when the booking is made, regardless of the appointment date. 'Appointment Date and Time' sets the limit based on the scheduled appointment itself.
ro_RO: „Data și ora rezervării” stabilește limita în funcție de momentul în care se face rezervarea, indiferent de data programării. „Data și ora programării” stabilește limita pe baza programării în sine.

en: 'Bringing anyone with you' popup
ro_RO: Fereastra pop-up „Adu pe oricine cu tine”

en: 'Cancel' button style
ro_RO: Stilul butonului „Anulare”

en: 'Change password' button style
ro_RO: Stilul butonului „Schimbă parola”

en: 'Close' button style
ro_RO: Stilul butonului „Închidere”

en: 'Confirm' button style
ro_RO: Stilul butonului „Confirmare”

en: 'Continue' button style
ro_RO: Stilul butonului „Continuă”

en: 'Customer panel' button style
ro_RO: Stilul butonului „Panou client”

en: 'Delete' button style
ro_RO: Stilul butonului „Șterge”

en: 'Filter' button style
ro_RO: Stilul butonului „Filtru”

en: 'Finish' button style
ro_RO: Stilul butonului „Finalizează”

en: 'Join waiting list' button style
ro_RO: Stilul butonului „Înscrie-te pe lista de așteptare”

en: 'Learn more' button
ro_RO: Butonul „Aflați mai multe”

en: 'Learn more' button style
ro_RO: Stilul butonului „Aflați mai multe”

en: 'New Event' button style
ro_RO: Stilul butonului „Eveniment nou”

en: 'New appointment' button style
ro_RO: Stilul butonului „Programare nouă”

en: 'Read more' button style
ro_RO: Stilul butonului „Citește mai mult”

en: 'Save changes' button style
ro_RO: Stilul butonului „Salvați modificările”

en: 'Scan e-ticket' button
ro_RO: Butonul „Scanează biletul electronic”

en: 'Send' button style
ro_RO: Stilul butonului „Trimite”

en: 'Set password' button style
ro_RO: Stilul butonului „Setare parolă”

en: 'Sign in' button style
ro_RO: Stilul butonului „Autentificare”

en: 'View employee' button style
ro_RO: Stilul butonului „Vizualizare angajat”

en: 'View in package' button
ro_RO: Butonul „Vizualizare în pachet”

en: +more
ro_RO: +mai mult

en: +{count} more
ro_RO: +{count} mai multe

en: 10h
ro_RO: 10 ore

en: 10min
ro_RO: 10 min

en: 11h
ro_RO: 11 ore

en: 12h
ro_RO: 12 ore

en: 12min
ro_RO: 12 min

en: 15min
ro_RO: 15 min

en: 1 day
ro_RO: 1 zi

en: 1 week
ro_RO: O săptămână

en: 1 year
ro_RO: 1 an

en: 1h
ro_RO: 1 oră

en: 1h 30min
ro_RO: 1 oră 30 min

en: 1min
ro_RO: 1 min

en: 20min
ro_RO: 20 min

en: 2 days
ro_RO: 2 zile

en: 2 weeks
ro_RO: 2 săptămâni

en: 2 years
ro_RO: 2 Ani

en: 2h
ro_RO: 2 ore

en: 2min
ro_RO: 2 min

en: 30min
ro_RO: 30 min

en: 3 days
ro_RO: 3 zile

en: 3 months
ro_RO: 3 luni

en: 3 weeks
ro_RO: 3 săptămâni

en: 3 years
ro_RO: 3 Ani

en: 3h
ro_RO: 3 ore

en: 45min
ro_RO: 45 min

en: 4 days
ro_RO: 4 zile

en: 4 weeks
ro_RO: 4 săptămâni

en: 4h
ro_RO: 4 ore

en: 5 days
ro_RO: 5 zile

en: 5min
ro_RO: 5 min

en: 6 days
ro_RO: 6 zile

en: 6 months
ro_RO: 6 luni

en: 6h
ro_RO: 6 ore

en: 8h
ro_RO: 8 ore

en: 9h
ro_RO: 9 ore

en: <p>The <strong>Amelia</strong> plugin requires PHP version 5.5 or greater.</p>
ro_RO: <p> Pluginul <strong> Amelia </strong> necesită versiunea PHP 5.5 sau mai avansată. </p>

en: AM - Booking view
ro_RO: AM - Vizualizare rezervare

en: AM - Catalog Booking
ro_RO: Amelia - Vizualizare catalog

en: AM - Catalog view
ro_RO: AM - Vedere catalog

en: AM - Customer Panel
ro_RO: AM - Panou pentru clienți

en: AM - Employee Panel
ro_RO: AM - Panelul de angajați

en: AM - Events Calendar Booking
ro_RO: AM - Rezervarea calendarului evenimentelor

en: AM - Events List Booking
ro_RO: AM - Rezervarea listei de evenimente

en: AM - Events view
ro_RO: AM - Vedere evenimente

en: AM - Search view
ro_RO: AM - Vizualizare căutare

en: AM - Step Booking
ro_RO: AM - Rezervare pas

en: API Key
ro_RO: Cheie API

en: API Key copied to clipboard.
ro_RO: Cheia API a fost copiată în clipboard.

en: API base URL:
ro_RO: Adresa URL de bază API:

en: API setup
ro_RO: Configurare API

en: A percentage deposit is calculated based on the total booking price. A fixed amount can either be multiplied by the number of people or applied as a single total amount.
ro_RO: Un depozit procentual este calculat pe baza prețului total al rezervării. O sumă fixă poate fi fie înmulțită cu numărul de persoane, fie aplicată ca o sumă totală unică.

en: A server error occurred. Please try again later.
ro_RO: A apărut o eroare de server. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: A single booking may include multiple attendees (spots).
ro_RO: O rezervare unică poate include mai mulți participanți (locuri).

en: About
ro_RO: Despre

en: About Event
ro_RO: Despre Eveniment

en: About Package
ro_RO: Despre pachet

en: About Service
ro_RO: Adaugă serviciu

en: About event
ro_RO: Despre eveniment

en: About package
ro_RO: Despre pachet

en: About service
ro_RO: Despre serviciu

en: About this Event
ro_RO: Despre acest eveniment

en: About this event
ro_RO: Despre acest eveniment

en: Accent text
ro_RO: Text cu accent

en: Accept payments for bookings and services via PayPal.
ro_RO: Acceptați plăți pentru rezervări și servicii prin PayPal.

en: Accept payments seamlessly through the Mollie payment gateway.
ro_RO: Acceptați plăți fără probleme prin gateway-ul de plată Mollie.

en: Accept payments via Razorpay, ideal for Indian businesses.
ro_RO: Acceptați plăți prin Razorpay, ideal pentru afacerile din India.

en: Access link
ro_RO: Link de acces

en: Access link success
ro_RO: Linkul de acces a reușit

en: Access your financial data in seconds
ro_RO: Accesează-ți datele financiare în câteva secunde

en: Account ID
ro_RO: Suma

en: Action
ro_RO: Actiune

en: Action-based notification
ro_RO: Notificare bazată pe acțiune

en: Action Triggered
ro_RO: Acțiune declanșată

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Activate
ro_RO: Activați

en: Activate with Envato
ro_RO: Activați cu Envato

en: Activated with Envato
ro_RO: Activat cu Envato

en: Activation
ro_RO: Activare

en: Activation settings
ro_RO: Setări de activare

en: Active
ro_RO: Activ

en: Add
ro_RO: Adăuga

en: Add Attendee
ro_RO: Adăugați participant

en: Add Break
ro_RO: Adaugă pauză

en: Add Coupon
ro_RO: Adaugă card de reducere

en: Add Customer
ro_RO: Adăugare client

en: Add Date
ro_RO: Adaugă data

en: Add Date Range
ro_RO: Adăugați intervalul de date

en: Add Day Off
ro_RO: Adaugă zile libere

en: Add Extra
ro_RO: Adaugă Extra

en: Add Google Map API Key to show Google static map on "Locations" page.
ro_RO: Adaugă cheia API Google Maps pentru a afișa harta statică Google pe pagina „Locații”.

en: Add Meta Pixel to track ad conversions and optimize marketing.
ro_RO: Adăugați Meta Pixel pentru a urmări conversiile publicitare și a optimiza marketingul.

en: Add Period
ro_RO: Adaugă perioada

en: Add Pricing Category
ro_RO: Adăugați o categorie de preț

en: Add Special Day
ro_RO: Adaugă zi specială

en: Add Stripe address fields
ro_RO: Adăugați câmpuri de adresă Stripe

en: Add Webhook
ro_RO: Adaugă Webhook

en: Add a Google Analytics tracking code to your booking page to gain insights into visitor behavior.
ro_RO: Adaugă un cod de urmărire Google Analytics pe pagina ta de rezervări pentru a obține informații despre comportamentul vizitatorilor.

en: Add a redirect URL for cases when a customer attempts to book a time slot that has already been taken.
ro_RO: Adaugă un URL de redirecționare pentru cazurile în care un client încearcă să rezerve un interval de timp care a fost deja ocupat.

en: Add appointment
ro_RO: Adăugați o întâlnire

en: Add category
ro_RO: Adaugă categorie

en: Add custom field
ro_RO: Adăugați un câmp personalizat

en: Add custom notification
ro_RO: Adăugați o notificare personalizată

en: Add date range
ro_RO: Adăugați un interval de date

en: Add day(s)
ro_RO: Adăugați ziua(ile)

en: Add day off
ro_RO: Adaugă zi liberă

en: Add duration
ro_RO: Adăugați durata

en: Add element (button, link...) ID, that will manually load amelia shortcode content
ro_RO: Adăugați ID-ul elementului (buton, link...), care va încărca manual conținutul codului scurt Amelia

en: Add event attendees
ro_RO: Adaugă participanți la eveniment

en: Add extra
ro_RO: Adaugă Extra

en: Add more Appointments
ro_RO: Adăugați mai multe programări

en: Add more appointments
ro_RO: Adăugați mai multe programări

en: Add multiple employees to your booking system, manage their schedules, and assign them to services or events, making it easy to scale your business and coordinate your team.
ro_RO: Adăugați mai mulți angajați la sistemul dvs. de rezervări, gestionați-le programul și alocați-i serviciilor sau evenimentelor, facilitând scalarea afacerii și coordonarea echipei.

en: Add option
ro_RO: Adaugă opțiune

en: Add period
ro_RO: Adaugă perioadă

en: Add pricing category
ro_RO: Adăugați o categorie de prețuri

en: Add rule
ro_RO: Adaugă regulă

en: Add services
ro_RO: Adăugați servicii

en: Add special day
ro_RO: Adaugă zi specială

en: Add to Calendar
ro_RO: Adaugă În Calendar

en: Add to calendar
ro_RO: Adaugă în calendar

en: Add tracking
ro_RO: Adaugă urmărire

en: Add work hours
ro_RO: Adaugă ore de lucru

en: Additional information
ro_RO: Informații suplimentare

en: Additional people
ro_RO: Oameni suplimentari

en: Address
ro_RO: Adresă

en: Admin
ro_RO: Administrator

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: After
ro_RO: După

en: After account activation, subscribers will be created as customers in Amelia
ro_RO: După activarea contului, abonații vor fi creați ca clienți în Amelia

en: After with space
ro_RO: După cu spațiu

en: Agencies
ro_RO: Agenții

en: Alert content
ro_RO: Conținutul alertei

en: Alert message
ro_RO: Mesaj de alertă

en: All
ro_RO: Toate

en: All Locations
ro_RO: Toate locațiile

en: All Services
ro_RO: Toate serviciile

en: All appointments are selected
ro_RO: Toate programările sunt selectate

en: All appointments will be scheduled with the status selected here.
ro_RO: Toate programările vor fi programate cu statusul selectat aici.

en: All appointments will be selected later
ro_RO: Toate programările vor fi selectate ulterior

en: All assigned services
ro_RO: Toate serviciile atribuite

en: All bookings
ro_RO: Toate programările

en: All customers
ro_RO: Toți clienții

en: All employees
ro_RO: Tot staff-ul

en: All events
ro_RO: Toate evenimentele

en: All extras
ro_RO: Toate extraurile

en: All locations
ro_RO: Toate locațiile

en: All packages
ro_RO: Toate pachetele

en: All services
ro_RO: Toate serviciile

en: All services are booked separately
ro_RO: Toate serviciile sunt rezervate separat

en: All services are booked separately.
ro_RO: Toate serviciile sunt rezervate separat.

en: All slots are selected
ro_RO: Toate sloturile sunt selectate

en: All tickets have already been scanned
ro_RO: Toate biletele au fost deja scanate

en: Allow additional people
ro_RO: Permite persoane suplimentare

en: Allow admin to book appointment at any time
ro_RO: Permiteți administratorului să rezerve o întâlnire în orice moment

en: Allow admin to book over an existing appointment
ro_RO: Permiteți administratorului să rezerve o întâlnire peste o programare existentă

en: Allow booking above maximum capacity
ro_RO: Permiteți rezervarea peste capacitatea maximă

en: Allow booking below minimum capacity
ro_RO: Permiteți rezervarea sub o capacitate minimă

en: Allow booking without a prior login
ro_RO: Permiteți rezervarea fără autentificare prealabilă

en: Allow bringing more people
ro_RO: Permite aducerea mai multor persoane

en: Allow clients to secure bookings with partial payments.
ro_RO: Permiteți clienților să își asigure rezervările cu plăți parțiale.

en: Allow customers and employees to quickly sign in using their Facebook account, making the login process faster, simpler, and more secure.
ro_RO: Permite clienților și angajaților să se autentifice rapid folosind contul lor Facebook, făcând procesul de autentificare mai rapid, mai simplu și mai sigur.

en: Allow customers and employees to quickly sign in using their Google account, making the login process faster, simpler, and more secure.
ro_RO: Permite clienților și angajaților să se autentifice rapid folosind contul lor Google, făcând procesul de autentificare mai rapid, mai simplu și mai sigur.

en: Allow customers to book multiple services in a single transaction for a streamlined experience.
ro_RO: Permite clienților să rezerve mai multe servicii într-o singură tranzacție pentru o experiență simplificată.

en: Allow customers to book repeating appointments with customizable recurrence.
ro_RO: Permite clienților să rezerve programări repetate cu recurență personalizabilă.

en: Allow customers to cancel packages
ro_RO: Permiteți clienților să anuleze pachetele

en: Allow customers to choose employee on the customer panel
ro_RO: Permiteți clienților să vadă alți participanți

en: Allow customers to delete their profile
ro_RO: Permiteți clienților să își șteargă profilul

en: Allow customers to pay full amount
ro_RO: Permite clienților să plătească suma integrală

en: Allow customers to pay total appointment amount
ro_RO: Permiteți clienților să plătească suma totală pentru programare

en: Allow customers to pay total event amount
ro_RO: Permiteți clienților să plătească suma totală a evenimentului

en: Allow customers to reschedule their own appointments
ro_RO: Permiteți clienților să își reprogrameze propriile rezervări

en: Allow customers to see other attendees
ro_RO: Permiteți clienților să vadă alți participanți

en: Allow employees to manage appointments and events with ease. Customize colors to match your branding and improve usability.
ro_RO: Permiteți angajaților să gestioneze programările și evenimentele cu ușurință. Personalizați culorile pentru a se potrivi cu brandul dvs. și pentru a îmbunătăți utilizabilitatea.

en: Allow employees to manage customers
ro_RO: Permiteți angajaților să gestioneze clienții

en: Allow employees to manage their appointments
ro_RO: Permiteți angajaților să își gestioneze programările

en: Allow employees to manage their days off
ro_RO: Permiteți angajaților să își gestioneze zilele libere

en: Allow employees to manage their events
ro_RO: Permiteți angajaților să își gestioneze evenimentele

en: Allow employees to manage their schedule
ro_RO: Permiteți angajaților să își gestioneze programul

en: Allow employees to manage their services
ro_RO: Permiteți angajaților să își gestioneze serviciile

en: Allow employees to manage their special days
ro_RO: Permiteți angajaților să își gestioneze zilele speciale

en: Allow multiple bookings per customer
ro_RO: Permiteți mai multe rezervări per client

en: Allow payment via Payment Link
ro_RO: Permiteți plata prin Linkul de plată

en: Allow the same customer to book more than once
ro_RO: Permiteți aceluiași client să rezerve de mai multe ori

en: Allow the short description below the booking form to support Amelia Booking Plugin and spread the word about it.
ro_RO: Permiteți scurta descriere de sub formularul de rezervare să sprijine<br/>Amelia Booking Plugin și răspândiți vestea despre aceasta.

en: Alpha sender ID
ro_RO: ID expeditor Alpha

en: Alpha sender ID can't be empty
ro_RO: ID-ul expeditorului Alpha nu poate fi gol

en: Already have an account?
ro_RO: Ai deja un cont?

en: Also cancel and delete future events
ro_RO: Anulează și șterge și evenimentele viitoare

en: Also cancel future events
ro_RO: Anulează și evenimentele viitoare

en: Also delete future events
ro_RO: Șterge și evenimentele viitoare

en: Also open future events
ro_RO: Deschide și evenimentele viitoare

en: Amelia - Booking view
ro_RO: Amelia - Vizualizare rezervare

en: Amelia - Catalog Booking
ro_RO: Amelia - Vizualizare catalog

en: Amelia - Catalog view
ro_RO: Amelia - Vizualizare catalog

en: Amelia - Customer Panel
ro_RO: Amelia - Panoul clienților

en: Amelia - Employee Panel
ro_RO: Amelia - Panelul de angajați

en: Amelia - Events
ro_RO: Amelia - Evenimente

en: Amelia - Events Calendar
ro_RO: Amelia - Calendar de evenimente

en: Amelia - Events List
ro_RO: Amelia - Lista evenimentelor

en: Amelia - Search view
ro_RO: Amelia - Vizualizare căutare

en: Amelia - Step-By-Step Booking
ro_RO: Amelia - Rezervare pas cu pas

en: Amelia Add to calendar page
ro_RO: Amelia Adaugă la pagina calendarului

en: Amelia Profile Settings
ro_RO: Setări profil Amelia

en: Amelia SMS
ro_RO: SMS Amelia

en: Amelia Users Settings
ro_RO: Setările utilizatorilor Amelia

en: Amount
ro_RO: Suma

en: Amount:
ro_RO: Suma:

en: An email with details of your booking has been sent to you.
ro_RO: Ți-a fost trimis un e-mail cu detalii despre rezervare.

en: An unexpected error occurred. Please try again later.
ro_RO: A apărut o eroare neașteptată. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Any
ro_RO: Orice

en: Any Employee
ro_RO: Orice membru staff

en: Any Employee Option Visibility:
ro_RO: Vizibilitatea oricărei opțiuni pentru angajat:

en: Any Location
ro_RO: Orice locație

en: Apple Calendar
ro_RO: Calendar Apple

en: Apple Calendar (Personal)
ro_RO: Calendar Apple (personal)

en: Apple Calendar setup
ro_RO: Configurarea Calendarului Apple

en: Application (client) ID
ro_RO: ID aplicație (client).

en: Application fee amount (%)
ro_RO: Sumă taxă de aplicație (%)

en: Applied for all assigned services
ro_RO: Se aplică pentru toate serviciile alocate

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: Apply 'Booking close' settings to all recurring events
ro_RO: Aplică setările 'Închidere rezervare' pentru toate evenimentele recurente

en: Apply 'Booking open' settings to all recurring events
ro_RO: Aplică setările 'Deschidere rezervare' pentru toate evenimentele recurente

en: Apply Changes to Events
ro_RO: Aplică modificările la evenimente

en: Apply on
ro_RO: Aplicați pe

en: Apply this to all recurring events
ro_RO: Aplicați acest lucru la toate evenimentele recurente

en: Apply to All Days
ro_RO: Aplicați la Toate Zilele

en: Apply to all days
ro_RO: Aplică pentru toate zilele

en: Apply to future recurring events
ro_RO: Aplică la evenimentele recurente viitoare

en: Appointment
ro_RO: Rezervare

en: Appointment Canceled
ro_RO: Rezervare Anulată

en: Appointment Date:
ro_RO: Dată Rezervare:

en: Appointment ID
ro_RO: ID programare

en: Appointment Info
ro_RO: Info Programare

en: Appointment Repeats
ro_RO: Numirea se repetă

en: Appointment booked
ro_RO: Programare rezervată

en: Appointment can't be rescheduled
ro_RO: Rezervarea nu poate fi reprogramată

en: Appointment canceled
ro_RO: Programare anulată

en: Appointment date
ro_RO: Data programării

en: Appointment date & time
ro_RO: Data și ora programării

en: Appointment deposit
ro_RO: Depozit de programare

en: Appointment details
ro_RO: Detalii programare

en: Appointment duration
ro_RO: Durata programării

en: Appointment end time
ro_RO: Ora de încheiere a programării

en: Appointment has been created.
ro_RO: Programarea a fost creată.

en: Appointment has been deleted
ro_RO: Programarea a fost ștearsă

en: Appointment has been deleted.
ro_RO: Programarea a fost ștearsă.

en: Appointment has been rescheduled
ro_RO: Rezervarea a fost reprogramată

en: Appointment has been saved
ro_RO: Programarea a fost salvată

en: Appointment has been updated.
ro_RO: Programarea a fost actualizată.

en: Appointment information
ro_RO: Informații despre intalnire

en: Appointment initial date
ro_RO: Data inițială a programării

en: Appointment initial date & time
ro_RO: Data și ora inițială a programării

en: Appointment initial end time
ro_RO: Ora inițială de încheiere a programării

en: Appointment initial start time
ro_RO: Ora inițială de începere a programării

en: Appointment is removed from the cart.
ro_RO: Rezervarea este scoasă din coș.

en: Appointment management guide
ro_RO: Ghid de gestionare a programărilor

en: Appointment not found.
ro_RO: Programarea nu a fost găsită.

en: Appointment note
ro_RO: Notă programare

en: Appointment note has been updated.
ro_RO: Notița programării a fost actualizată.

en: Appointment notes
ro_RO: Note pentru rezervare

en: Appointment price
ro_RO: Preț rezervare

en: Appointment repeats
ro_RO: Repetarea programărilor

en: Appointment space name
ro_RO: Numele spațiului de programare

en: Appointment start time
ro_RO: Ora de începere a programării

en: Appointment status
ro_RO: Starea de numire

en: Appointment status has been changed to
ro_RO: Statutul programării a fost schimbat în

en: Appointment status has been updated.
ro_RO: Starea programării a fost actualizată.

en: Appointments
ro_RO: Rezervări

en: Appointments booked
ro_RO: Programări rezervate

en: Appointments from the first package expire on:
ro_RO: Note pentru rezervare

en: Appointments in this package
ro_RO: Note pentru rezervare

en: Appointments in this service
ro_RO: Programări în acest serviciu

en: Appointments to book
ro_RO: Programări de rezervat

en: Appointments waiting list
ro_RO: Lista de așteptare pentru programări

en: Approve appointment link
ro_RO: Linkul de aprobare al programării

en: Approved
ro_RO: Aprobat

en: Are you sure? This action can't be undone.
ro_RO: Ești sigur? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Are you sure you want to block this customer?
ro_RO: Sigur doriți să blocați acest client?

en: Are you sure you want to cancel and delete this event?
ro_RO: Ești sigur că vrei să anulezi și să ștergi acest eveniment?

en: Are you sure you want to cancel this appointment?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să anulați aceasta rezervare?

en: Are you sure you want to cancel this event?
ro_RO: Sigur doriți să anulați acest eveniment?

en: Are you sure you want to cancel this package?
ro_RO: Sigur doriți să anulați acest pachet?

en: Are you sure you want to cancel your attendance?
ro_RO: Sigur doriți să vă anulați prezența?

en: Are you sure you want to close this event?
ro_RO: Sigur doriți să închideți acest eveniment?

en: Are you sure you want to delete selected attendee?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți participantul selectat?

en: Are you sure you want to delete selected attendees?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți participanții selectați?

en: Are you sure you want to delete these items?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți aceste elemente?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această rezervare?

en: Are you sure you want to delete this category?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această categorie?

en: Are you sure you want to delete this coupon?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest voucher?

en: Are you sure you want to delete this customer?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest client?

en: Are you sure you want to delete this employee?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest membru staff?

en: Are you sure you want to delete this event?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest eveniment?

en: Are you sure you want to delete this event booking?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această rezervare pentru eveniment?

en: Are you sure you want to delete this location?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această locație?

en: Are you sure you want to delete this notification?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această notificare?

en: Are you sure you want to delete this package?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest pachet?

en: Are you sure you want to delete this package booking?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această rezervare de pachet?

en: Are you sure you want to delete this resource?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest serviciu?

en: Are you sure you want to delete this service?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest serviciu?

en: Are you sure you want to delete this tax?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această taxă?

en: Are you sure you want to delete your profile? You will lose access to all your bookings and access to the customer panel.
ro_RO: Sigur doriți să vă ștergeți profilul? Veți pierde accesul la toate rezervările și accesul la panoul clienților.

en: Are you sure you want to duplicate this appointment?
ro_RO: Sigur vrei să dublezi această rezervare?

en: Are you sure you want to duplicate this category?
ro_RO: Sigur doriți să duplicați această categorie?

en: Are you sure you want to duplicate this coupon?
ro_RO: Sigur vrei să dublezi acest voucher?

en: Are you sure you want to duplicate this employee?
ro_RO: Sigur vrei să creezi duplicat pentru acest membru staff?

en: Are you sure you want to duplicate this event?
ro_RO: Sigur doriți să duplicați acest eveniment?

en: Are you sure you want to duplicate this location?
ro_RO: Sigur vrei să creezi duplicat pentru această locație?

en: Are you sure you want to duplicate this package?
ro_RO: Sigur doriți să duplicați acest pachet?

en: Are you sure you want to duplicate this resource?
ro_RO: Ești sigur că vrei să dublezi acest serviciu?

en: Are you sure you want to duplicate this service?
ro_RO: Ești sigur că vrei să dublezi acest serviciu?

en: Are you sure you want to hide this coupon?
ro_RO: Sigur vrei să ascunzi acest voucher?

en: Are you sure you want to hide this employee?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ascunzi acest membru staff?

en: Are you sure you want to hide this event?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ascunzi acest eveniment?

en: Are you sure you want to hide this location?
ro_RO: Sigur doriți să ascundeți această locație?

en: Are you sure you want to hide this package?
ro_RO: Sigur doriți să ascundeți acest pachet?

en: Are you sure you want to hide this resource?
ro_RO: Sigur doriți să ascundeți acest serviciu?

en: Are you sure you want to hide this service?
ro_RO: Sigur doriți să ascundeți acest serviciu?

en: Are you sure you want to hide this tax?
ro_RO: Sigur doriți să ascundeți această taxă?

en: Are you sure you want to open this event?
ro_RO: Ești sigur că vrei să deschizi acest eveniment?

en: Are you sure you want to refund this payment?
ro_RO: Sigur doriți să rambursați această plată?

en: Are you sure you want to reset your form settings?
ro_RO: Sigur doriți să resetați setările formularului?

en: Are you sure you want to show this coupon?
ro_RO: Sigur doriți să afișați acest voucher?

en: Are you sure you want to show this employee?
ro_RO: Ești sigur că vrei să arătați acest membru staff?

en: Are you sure you want to show this event?
ro_RO: Sigur vrei să afișezi acest eveniment?

en: Are you sure you want to show this location?
ro_RO: Sigur doriți să afișați această locație?

en: Are you sure you want to show this package?
ro_RO: Sigur vrei să arăți acest pachet?

en: Are you sure you want to show this resource?
ro_RO: Ești sigur că vrei să arăți acest serviciu?

en: Are you sure you want to show this service?
ro_RO: Ești sigur că vrei să arăți acest serviciu?

en: Are you sure you want to show this tax?
ro_RO: Sigur doriți să afișați această taxă?

en: Are you sure you want to unblock this customer?
ro_RO: Sigur doriți să deblocați acest client?

en: Assigned
ro_RO: Atribuit

en: Assigned Services
ro_RO: Servicii atribuite

en: Attachment
ro_RO: Atașament

en: Attachment upload path
ro_RO: Calea de încărcare atașament

en: Attendee
ro_RO: Participant

en: Attendee Asc
ro_RO: Participant Ascendent

en: Attendee Desc
ro_RO: Participant Descendent

en: Attendee code
ro_RO: Cod participant

en: Attendee has been saved
ro_RO: Participantul a fost salvat

en: Attendee have been deleted
ro_RO: Participanții au fost ștersi

en: Attendee have not been deleted
ro_RO: Participanții nu au fost ștersi

en: Attendees
ro_RO: Participanți

en: Attendees Allowed
ro_RO: Participanți permiși

en: Attendees Export Format
ro_RO: Format de export al participanților

en: Attendees have been deleted
ro_RO: Participanții au fost ștersi

en: Attendees have not been deleted
ro_RO: Participanții nu au fost ștersi

en: Auto-Reply Message
ro_RO: Mesaj de răspuns automat

en: Auto-fill your details using:
ro_RO: Completați automat datele folosind:

en: Automate communication with notifications triggered by booking status, time, or custom rules
ro_RO: Automatizați comunicarea cu notificări declanșate de starea rezervării, ora sau reguli personalizate

en: Automated invoices for a smoother payment experience
ro_RO: Facturi automate pentru o experiență de plată mai ușoară

en: Automatically calculate and apply taxes for hassle-free compliance and accurate billing.
ro_RO: Calculează și aplică automat taxele pentru conformitate fără probleme și facturare precisă.

en: Automatically calculate and apply taxes to your services and events, ensuring accurate billing and hassle-free compliance with every transaction.
ro_RO: Calculați și aplicați automat taxele pentru serviciile și evenimentele dvs., asigurând o facturare precisă și o conformitate fără probleme cu fiecare tranzacție.

en: Automatically create Amelia Customer user
ro_RO: Creați automat utilizator client Amelia

en: Automatically create Amelia Customers from WP Users
ro_RO: Creați automat utilizator client Amelia

en: Automatically create Zoom meetings for bookings and notify customers and employees.
ro_RO: Creează automat întâlniri Zoom pentru rezervări și notifică clienții și angajații.

en: Automatically generate invoices for every booking, making payments easier, more transparent, and fully streamlined for both you and your clients.
ro_RO: Generați automat facturi pentru fiecare rezervare, ceea ce face ca plățile să fie mai ușoare, mai transparente și complet optimizate atât pentru dvs., cât și pentru clienții dvs.

en: Automatically update the booking status to "Approved" after a successful payment is completed through the payment link.
ro_RO: Actualizează automat starea rezervării la „Aprobat” după finalizarea cu succes a plății prin linkul de plată.

en: Availability
ro_RO: Disponibilitate

en: Available
ro_RO: Disponibil

en: Available date background
ro_RO: Fundalul datei disponibile

en: Available date text
ro_RO: Textul datei disponibile

en: Available from Pro license
ro_RO: Disponibil din licența Pro

en: Available from Standard license
ro_RO: Disponibil din licența standard

en: Available from Starter license
ro_RO: Disponibil din licența Starter

en: Available in Elite licence
ro_RO: Disponibil în licență Elite

en: Available in package
ro_RO: Disponibil la pachet

en: Avoid double-booking by automatically coordinating shared rooms, equipment, or tools
ro_RO: Evitați rezervările duble prin coordonarea automată a camerelor, echipamentelor sau instrumentelor comune.

en: Away
ro_RO: Plecat

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Back button
ro_RO: Buton Înapoi

en: Back to
ro_RO: Înapoi la

en: Back to appointments
ro_RO: Înapoi la programări

en: Back to packages
ro_RO: Înapoi la pachete

en: Back to recurring settings
ro_RO: Înapoi la setările recurente

en: Background
ro_RO: Fundal

en: Background Color
ro_RO: Culoare de fundal

en: Background Gradient Angle
ro_RO: Unghi de gradient de fundal

en: Background Gradient Color 1
ro_RO: Culoare gradient de fundal 1

en: Background Gradient Color 2
ro_RO: Culoare gradient de fundal 2

en: Badge
ro_RO: Insignă

en: Badge color
ro_RO: Culoare insignă

en: Badge label
ro_RO: Etichetă insignă

en: Badges setup
ro_RO: Configurarea insignelor

en: Balance
ro_RO: Sold

en: Base Price:
ro_RO: Preț de bază:

en: Basic
ro_RO: De bază

en: Beauty
ro_RO: Frumusețe

en: Before
ro_RO: Înainte

en: Before enabling the recurring option, ensure that all required fields are set, including the service, employee, date, time, and location (if applicable).
ro_RO: Înainte de a activa opțiunea de recurență, asigurați-vă că toate câmpurile necesare sunt completate, inclusiv serviciul, angajatul, data, ora și locația (dacă este cazul).

en: Before with space
ro_RO: Înainte cu spațiu

en: Begins
ro_RO: Începe

en: Birthday
ro_RO: Zi de nastere

en: Birthday greeting
ro_RO: Felicitare de ziua de naștere

en: Block
ro_RO: Bloc

en: Block booking times that overlap with busy events in the employee’s Apple Calendar.
ro_RO: Blocați perioadele de rezervare care se suprapun cu evenimentele aglomerate din calendarul Apple al angajatului.

en: Block booking times that overlap with busy events in the employee’s Outlook Calendar.
ro_RO: Blocați perioadele de rezervare care se suprapun cu evenimentele aglomerate din calendarul Outlook al angajatului.

en: Block customer
ro_RO: Blochează clientul

en: Body text
ro_RO: Textul din 'body'

en: Book
ro_RO: Rezervă

en: Book Appointment
ro_RO: Rezervă

en: Book Now
ro_RO: Rezervă

en: Book Package
ro_RO: Pachet de carte

en: Book This Package
ro_RO: Rezervă acest eveniment

en: Book This Service
ro_RO: Rezervă acest eveniment

en: Book another
ro_RO: Rezervați altul

en: Book appointment
ro_RO: Rezervați o programare

en: Book event
ro_RO: Eveniment de carte

en: Book next appointment
ro_RO: Rezervă următoarea întâlnire

en: Book now
ro_RO: Rezerva acum

en: Book option on employee dialog
ro_RO: Opțiunea de rezervare în dialogul cu angajații

en: Book package
ro_RO: Rezervă pachetul

en: Book subtab name
ro_RO: Numele subfilei cărții

en: Book this event
ro_RO: Rezervă acest eveniment

en: Book this service
ro_RO: Rezervă acest serviciu

en: Booked
ro_RO: Rezervat

en: Booked Appointments
ro_RO: Programări rezervate

en: Booked customer (full name, email, phone)
ro_RO: Client rezervat (nume complet, email, telefon)

en: Booking
ro_RO: Rezervare

en: Booking #{count}
ro_RO: Rezervare #{count}

en: Booking Appointment
ro_RO: Programare rezervare

en: Booking Closes
ro_RO: Rezervarea se închide

en: Booking Closes Asc
ro_RO: Închidere rezervare Asc

en: Booking Closes Desc
ro_RO: Închidere rezervare Desc

en: Booking Confirmed
ro_RO: Rezervare confirmată

en: Booking Details
ro_RO: Detalii rezervare

en: Booking Form
ro_RO: Rezervare

en: Booking Forms 1.0
ro_RO: Formulare de rezervare 1.0

en: Booking ID
ro_RO: ID-ul programării

en: Booking Opens
ro_RO: Rezervarea se deschide

en: Booking Opens Asc
ro_RO: Deschidere rezervări ascendent

en: Booking Opens Desc
ro_RO: Deschidere rezervări descendent

en: Booking Overview
ro_RO: Prezentare generală a rezervării

en: Booking added
ro_RO: Rezervare adăugată

en: Booking can't be canceled
ro_RO: Rezervarea nu poate fi ștearsă

en: Booking canceled
ro_RO: Rezervarea a fost anulată

en: Booking closes
ro_RO: Rezervarea se închide

en: Booking closes when event starts
ro_RO: Rezervarea se închide la începerea evenimentului

en: Booking date
ro_RO: Data rezervării

en: Booking form on customer profile enabled
ro_RO: Formularul de rezervare pe profilul clientului este activat

en: Booking form on employee profile enabled
ro_RO: Formularul de rezervare pe profilul angajatului este activat

en: Booking form tab enabled
ro_RO: Fila formular de rezervare este activată

en: Booking form type
ro_RO: Tip formular de rezervare

en: Booking form type on employee profile page
ro_RO: Tipul formularului de rezervare pe pagina de profil a angajatului

en: Booking has been updated.
ro_RO: Rezervarea a fost actualizată.

en: Booking invoice
ro_RO: Factura programare

en: Booking is canceled
ro_RO: Programarea este anulată

en: Booking is currently unavailable. Please try again later.
ro_RO: Rezervarea este momentan indisponibilă. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Booking is unavailable
ro_RO: Rezervarea este indisponibilă

en: Booking not found
ro_RO: Rezervarea nu a fost găsită

en: Booking not paid
ro_RO: Rezervare neachitată

en: Booking on employee page tab name
ro_RO: Rezervare pe numele filei paginii angajat

en: Booking opens
ro_RO: Rezervările se deschid

en: Booking opens immediately
ro_RO: Rezervarea se deschide imediat

en: Booking price
ro_RO: Pretul rezervarii

en: Booking rescheduled
ro_RO: Rezervare reprogramată

en: Booking source
ro_RO: Sursa rezervării

en: Booking start
ro_RO: Începerea rezervării

en: Booking status changed
ro_RO: Starea rezervării a fost schimbată

en: Booking status has been changed to
ro_RO: Starea rezervării a fost modificată la

en: Booking tab name
ro_RO: Numele filei de rezervare

en: Booking time slots will depend on the service duration
ro_RO: Intervalele de timp pentru rezervare vor depinde de durata serviciului

en: Booking type
ro_RO: Tip de rezervare

en: Bookings
ro_RO: Programări

en: Boost engagement by reaching clients instantly on a platform they use every day
ro_RO: Sporiți implicarea clienților contactându-i instantaneu pe o platformă pe care o utilizează zilnic.

en: Boost revenue with bundled service packages
ro_RO: Creșteți veniturile cu pachete de servicii incluse

en: Boost revenue with valuable extras
ro_RO: Creșteți veniturile cu extraopțiuni valoroase

en: Boost team productivity with automated updates and fewer manual tasks.
ro_RO: Creșteți productivitatea echipei cu actualizări automate și mai puține sarcini manuale.

en: Border color
ro_RO: Culoarea marginii

en: Break Hours
ro_RO: Orele de pauză

en: Breaks
ro_RO: Pauze

en: Bringing Anyone With You
ro_RO: Aducând pe oricine cu tine

en: Bringing anyone with you
ro_RO: Vine cineva cu tine?

en: Bringing anyone with you?
ro_RO: Vine cineva cu tine?

en: Buffer Time
ro_RO: Timp tampon

en: Buffer Time After: {value}
ro_RO: Timp tampon după: {value}

en: Buffer Time Before: {value}
ro_RO: Timp tampon înainte: {value}

en: Buffer time after
ro_RO: Timp de tampon după

en: Buffer time before
ro_RO: Timp de tampon înainte

en: Build tailored forms across services, events, and customer profiles using custom fields. Capture exactly the details you need with checkboxes, text areas, and more, turning every booking and registration into a powerful intake process.
ro_RO: Creați formulare personalizate pentru servicii, evenimente și profiluri de clienți folosind câmpuri personalizate. Capturați exact detaliile de care aveți nevoie cu ajutorul casetelor de selectare, zonelor de text și multe altele, transformând fiecare rezervare și înregistrare într-un proces puternic de preluare a cererilor.

en: Bundle multiple appointments or services at discounted rates to encourage customers to book more.
ro_RO: Grupați mai multe programări sau servicii la tarife reduse pentru a încuraja clienții să rezerve mai mult.

en: Busy
ro_RO: Ocupat

en: Busy slots
ro_RO: Intervale aglomerate

en: Button
ro_RO: Buton

en: Button Type
ro_RO: Tip buton

en: Button style
ro_RO: Stilul butonului

en: Buttons
ro_RO: Butoane

en: By booking this time slot you will book appointment on top of existing group appointment!
ro_RO: Rezervând acest interval orar, veți rezerva o programare peste programarea de grup existentă!

en: By continuing, you will set the appointment to a time slot that already has an existing appointment!
ro_RO: Continuând, veți seta programarea la un interval orar care are deja o programare existentă!

en: By entering your phone number you agree to receive messages via WhatsApp
ro_RO: Introducând numărul de telefon sunteți de acord să primiți mesaje prin WhatsApp

en: Calculated
ro_RO: Calculat

en: Calculated package price
ro_RO: Preț calculat pentru pachet

en: Camera not supported by this browser.
ro_RO: Camera nu este compatibilă cu acest browser.

en: Camera permission denied. Please allow camera access and try again.
ro_RO: Permisiunea pentru cameră a fost refuzată. Vă rugăm să permiteți accesul la cameră și să încercați din nou.

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Cancel Appointment
ro_RO: Anulează rezervarea

en: Cancel Event
ro_RO: Anulează Eveniment

en: Cancel Package
ro_RO: Anulată

en: Cancel and Delete
ro_RO: Anulează și Șterge

en: Cancel appointment
ro_RO: Anulează programarea

en: Cancel appointment link
ro_RO: Link pentru anularea programării

en: Cancel event
ro_RO: Anulează evenimentul

en: Cancel event link
ro_RO: Link Revocare eveniment

en: Cancel following
ro_RO: Anulați următoarele

en: Cancel package
ro_RO: Anulează pachetul

en: Canceled
ro_RO: Anulată

en: Canceled By Admin
ro_RO: Anulat de administrator

en: Canceled By Attendee
ro_RO: Anulat de către participant

en: Canceled by admin
ro_RO: Anulat de administrator

en: Canceled by attendee
ro_RO: Anulat de participant

en: Cancelled
ro_RO: Anulat

en: Capacity
ro_RO: Capacitate

en: Capacity:
ro_RO: Capacitate:

en: Card color
ro_RO: Culoarea cardului

en: Card content
ro_RO: Conținutul cardului

en: Card field
ro_RO: Câmpul cardului

en: Card number
ro_RO: Numărul de card

en: Card payment
ro_RO: Plată cu cardul

en: Cards
ro_RO: Carduri

en: Cards and buttons
ro_RO: Cărți și butoane

en: Carrier:
ro_RO: Operator:

en: Cart
ro_RO: Coș

en: Cart appointments details
ro_RO: Detalii programări coș

en: Cart description
ro_RO: Descrierea coșului

en: Cart purchased
ro_RO: Coșul de cumpărături achiziționat

en: Catalog Booking
ro_RO: Rezervări medii

en: Catalog Booking Form
ro_RO: Formular de rezervare pe catalog

en: Catalog Package
ro_RO: Pachetul de catalog

en: Catalog Service
ro_RO: Serviciul de catalog

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Categories positions updated successfully.
ro_RO: Pozițiile categoriilor au fost actualizate cu succes.

en: Categories sidebar
ro_RO: Bara laterală Categorii

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Category:
ro_RO: Categorie:

en: Category ID
ro_RO: ID categorie

en: Category Input Field
ro_RO: Câmp de introducere categorie

en: Category has been created.
ro_RO: Categoria a fost creată.

en: Category has been deleted.
ro_RO: Categoria a fost ștearsă.

en: Category has been updated.
ro_RO: Categoria a fost actualizată.

en: Category name
ro_RO: Numele categoriei

en: Centralize scheduling across all branches for clearer, simpler management
ro_RO: Centralizați programarea în toate sucursalele pentru o gestionare mai clară și mai simplă

en: Change Password
ro_RO: Schimbă Parola

en: Change colors
ro_RO: Schimbă culorile

en: Change group status
ro_RO: Schimbă starea grupului

en: Change password
ro_RO: Schimbaţi parola

en: Charge type
ro_RO: Tip de încărcare

en: Check customer's name for existing email/phone when booking
ro_RO: Verificați numele clientului pentru e-mailul/telefonul existent în momentul rezervării

en: Check this box to generate a payment link.<br> To include it in the notification, add the payment link placeholder.
ro_RO: Bifați această casetă pentru a genera un link de plată.<br> Pentru a-l include în notificare, adăugați provizoriul linkului de plată.

en: Check this checkbox if you want your attendee(s) to<br/>receive an email about the event’s updated information.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți ca clientul <br/>să primească un e-mail despre rezervarea programată.

en: Check this checkbox if you want your customer to<br/>receive an email about the scheduled appointment.
ro_RO: Bifați această casetă dacă doriți ca clientul <br/>să primească un e-mail despre rezervarea programată.

en: Check this option if you want the deposit<br> amount to be multiplied by the number<br> of people that customers add in the<br> "Bringing anyone with you" section.
ro_RO: Bifați această opțiune dacă doriți ca suma depozitului<br> să fie înmulțită cu numărul<br> de persoane pe care clienții le adaugă în secțiunea<br> „Aduceți pe oricine cu dvs.”.

en: Check this option if you want to create recurring appointments
ro_RO: Bifați această opțiune dacă doriți să creați programări recurente

en: Check this option if you want your<br> customers to have the option to choose<br> whether they will pay a full amount<br> or just a deposit. If unchecked,<br> customers will only have deposit<br> as a payment option.
ro_RO: Bifați această opțiune dacă doriți ca<br> clienții dvs. să aibă opțiunea de a alege<br> dacă vor plăti o sumă integrală<br> sau doar o depunere. Dacă debifați,<br> clienții vor avea doar depunere<br> ca opțiune de plată.

en: Check this option if you want your customers to have the option to choose whether they will pay the full amount or just a deposit. If unchecked, customers will only be able to pay the deposit during the booking process.
ro_RO: Bifați această opțiune dacă doriți ca clienții dvs. să aibă posibilitatea de a alege dacă vor plăti întreaga sumă sau doar un avans. Dacă nu este bifată, clienții vor putea plăti doar avansul în timpul procesului de rezervare.

en: Check your email
ro_RO: Verifica-ti email-ul

en: Checkbox
ro_RO: Căsuță de bifat

en: Checked in
ro_RO: Check-in-ul

en: Checkout
ro_RO: Verifică

en: Choose Apple Calendar
ro_RO: Alege Apple Calendar

en: Choose Category
ro_RO: Alegeți Categorie

en: Choose Date and Time
ro_RO: Alegeți Data și Ora

en: Choose Package
ro_RO: Alege pachetul

en: Choose Service
ro_RO: Alegeți Serviciu

en: Choose a Form
ro_RO: Alegeți un formular

en: Choose a form you want to customize. The Step-by-Step 2.0 form is the new and improved version which provides you with better design and user experience, as well as better speed.
ro_RO: Alegeți un formular pe care doriți să îl personalizați. Formularul Step-by-Step 2.0 este versiunea nouă și îmbunătățită care vă oferă un design și o experiență de utilizator mai bune, precum și o viteză mai bună.

en: Choose a group service
ro_RO: Alegeți un serviciu de grup

en: Choose date and time
ro_RO: Alegeți data și ora

en: Choose how Amelia suggests an alternative date when the selected recurring date has no available time slots.
ro_RO: Alege cum sugerează Amelia o dată alternativă atunci când data recurentă selectată nu are intervale de timp disponibile.

en: Choose how custom field data is sent in group bookings.
ro_RO: Alegeți cum sunt trimise datele câmpului personalizat în rezervările de grup.

en: Choose how payments are handled for recurring appointments. If payment is collected only for the first one, the remaining appointments are paid on-site.
ro_RO: Alegeți cum sunt gestionate plățile pentru programările recurente. Dacă plata este colectată doar pentru prima, programările rămase sunt plătite la fața locului.

en: Choose how recurring appointments can be booked. 'Disabled' turns recurring booking off, while 'All' allows customers to choose between available recurrence options.
ro_RO: Alegeți cum pot fi rezervate programările recurente. 'Dezactivat' oprește rezervarea recurentă, în timp ce 'Toate' permite clienților să aleagă între opțiunile de recurență disponibile.

en: Choose layout version
ro_RO: Alegeți versiunea de aspect

en: Choose the invoice format that will be used in notifications and on the customer panel.
ro_RO: Alegeți formatul facturii care va fi folosit în notificări și pe panoul clientului.

en: Choose time you want to repeat appointment
ro_RO: Alegeți ora la care doriți să repetați programarea

en: Choose when the repeating ends
ro_RO: Alegeți când se termină repetarea

en: Choosing layout of first step in step by step form
ro_RO: Alegerea aspectului primului pas în formularul pas cu pas

en: Class
ro_RO: Clasă

en: Clear
ro_RO: Șterge

en: Clear filters
ro_RO: Șterge filtrele

en: Click "Configure" to edit the text that will appear when this placeholder is used in notifications.
ro_RO: Faceți clic pe „Configurează” pentru a edita textul care va apărea când acest substituent este utilizat în notificări.

en: Click + Service below to get started.
ro_RO: Faceți clic pe + Serviciu de mai jos pentru a începe.

en: Click on the activation link in the e-mail we sent to
ro_RO: Faceți clic pe linkul de activare din e-mailul către care l-am trimis

en: Click to upload
ro_RO: Faceți clic pentru a încărca

en: Client ID
ro_RO: ID Client

en: Client ID and secret
ro_RO: ID client și secret

en: Client Time:
ro_RO: Ora clientului:

en: Client secret
ro_RO: Secretul clientului

en: Close
ro_RO: Închide

en: Close Event
ro_RO: Închide evenimentul

en: Close Event after certain minimum is reached
ro_RO: Închideți evenimentul după ce este atins un anumit minim

en: Close event when minimum capacity is reached
ro_RO: Închide evenimentul când se atinge capacitatea minimă

en: Closed
ro_RO: Închis

en: Closes at
ro_RO: Se închide la

en: Closes on
ro_RO: Se închide pe

en: Closes on:
ro_RO: Se închide la:

en: Code
ro_RO: Cod

en: Collapse all
ro_RO: Restrânge tot

en: Collapse menu
ro_RO: Restrângeți meniul

en: Collect the information your business truly needs
ro_RO: Colectează informațiile de care afacerea ta are cu adevărat nevoie

en: Color
ro_RO: Culoare

en: Colors
ro_RO: Culori

en: Colors & Fonts
ro_RO: Culori și fonturi

en: Comma-dot
ro_RO: Virgulă-punct

en: Comma (,)
ro_RO: Virgulă (,)

en: Company
ro_RO: Companie

en: Company Days off
ro_RO: Zilele libere ale companiei

en: Company Email:
ro_RO: Numele Companiei

en: Company Phone:
ro_RO: Telefon companie

en: Company VAT number
ro_RO: Număr de TVA al companiei

en: Company address
ro_RO: Adresa firmei

en: Company days off
ro_RO: Zilele libere ale companiei

en: Company email
ro_RO: E-mailul companiei

en: Company name
ro_RO: Numele Companiei

en: Company phone
ro_RO: Telefon companie

en: Company website
ro_RO: Pagina web a companiei

en: Compared to previous range
ro_RO: Comparativ cu intervalul anterior

en: Complete booking with payment
ro_RO: Finalizați rezervarea cu plată

en: Complete booking without payment
ro_RO: Finalizați rezervarea fără plată

en: Completed
ro_RO: Efectuat

en: Configuration
ro_RO: Configurație

en: Configure
ro_RO: Confirmă

en: Configure notifications for waiting list updates
ro_RO: Configurați notificările pentru actualizările listei de așteptare

en: Configure placeholder
ro_RO: Configurați substituent

en: Configure the cart appointments details placeholder.
ro_RO: Configurați substituentul pentru detaliile programărilor din coș.

en: Configure the group appointment details placeholder.
ro_RO: Configurați substituentul pentru detaliile programării de grup.

en: Configure the group event details placeholder.
ro_RO: Configurați substituentul pentru detaliile evenimentului de grup.

en: Configure the package appointments details placeholder.
ro_RO: Configurați substituentul pentru detaliile programărilor din pachet.

en: Configure the recurring appointments details placeholder.
ro_RO: Configurați substituentul pentru detaliile programărilor recurente.

en: Configure waiting list for appointments
ro_RO: Configurați lista de așteptare pentru programări

en: Confirm
ro_RO: Confirmă

en: Congratulations
ro_RO: Felicitări

en: Congratulations!
ro_RO: Felicitări!

en: Connect
ro_RO: Conectează

en: Connect APIs effortlessly for smooth, integrated workflows.
ro_RO: Conectați API-urile fără efort pentru fluxuri de lucru fluide și integrate.

en: Connect Apple Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
ro_RO: Conectați calendarele Apple pentru a sincroniza evenimentele personale și profesionale, precum și pe cele ale angajaților dumneavoastră.

en: Connect Google Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
ro_RO: Conectați calendarele Google pentru a sincroniza evenimentele personale și profesionale, precum și pe cele ale angajaților dumneavoastră.

en: Connect Outlook Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
ro_RO: Conectați calendarele Outlook pentru a sincroniza evenimentele personale și profesionale, precum și pe cele ale angajaților dumneavoastră.

en: Connect employee calendars, meeting tools, and other integrations to keep schedules perfectly synced and communication effortless across your entire team.
ro_RO: Conectează calendarele angajaților, instrumentele de întâlnire și alte integrări pentru a menține programele perfect sincronizate și comunicarea fără efort în cadrul întregii echipe.

en: Connect to Apple Calendar
ro_RO: Conectați-vă la Apple Calendar

en: Connect to your personal Apple Calendar
ro_RO: Conectați-vă la calendarul Apple personal

en: Connect with web apps to automate messaging and send updates to custom URLs.
ro_RO: Conectați-vă cu aplicații web pentru a automatiza mesajele și a trimite actualizări către URL-uri personalizate.

en: Connect your Google Calendar here so once<br/>the appointment is scheduled it can be added<br/>to your Google Calendar automatically.
ro_RO: Conectați-vă Google Calendar aici, astfel încât, odată ce<br/>întâlnirea este programată, să poată fi adăugată<br/>la Google Calendar automat.

en: Connect your personal Zoom account to host virtual meetings and chats.
ro_RO: Conectați-vă contul personal Zoom pentru a găzdui întâlniri și discuții virtuale.

en: Connected
ro_RO: Conectat

en: Connecting to Apple Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
ro_RO: Conectarea la Apple Calendar nu este disponibilă. Vă rugăm să contactați un administrator pentru asistență.

en: Connecting to Google Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
ro_RO: Conectarea la Google Calendar nu este disponibilă. Vă rugăm să contactați un administrator pentru asistență.

en: Connecting to Outlook Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
ro_RO: Conectarea la Outlook Calendar nu este disponibilă. Vă rugăm să contactați un administrator pentru asistență.

en: Connecting to Stripe is not available. Please contact an administrator for assistance.
ro_RO: Conectarea la Stripe nu este disponibilă. Vă rugăm să contactați un administrator pentru asistență.

en: Connecting to Zoom is not available. Please contact an administrator for assistance.
ro_RO: Conectarea la Zoom nu este disponibilă. Vă rugăm să contactați un administrator pentru asistență.

en: Consulting
ro_RO: Consultanță

en: Contact message
ro_RO: Mesaj de contact

en: Contact support.
ro_RO: Contactați serviciul de asistență.

en: Content
ro_RO: Conţinut

en: Content Text Color
ro_RO: Culoare Text

en: Content area
ro_RO: Zona de conținut

en: Content placeholders
ro_RO: Substituenți de conținut

en: Continue
ro_RO: Continuă

en: Continue Booking
ro_RO: Continuați rezervarea

en: Copy your API key now, as it won't be visible again.
ro_RO: Copiați acum cheia API, deoarece nu va mai fi vizibilă din nou.

en: Cost:
ro_RO: Preț:

en: Could not delete category. This category has services available for booking in purchased package.
ro_RO: Nu s-a putut șterge categoria. Această categorie are servicii disponibile pentru rezervare în pachetul achiziționat.

en: Could not delete category. This category has services with {count} future appointment. | Could not delete category. This category has services with {count} future appointments.
ro_RO: Nu s-a putut șterge categoria. Această categorie are servicii cu {count} programare viitoare. | Nu s-a putut șterge categoria. Această categorie are servicii cu {count} programări viitoare.

en: Could not delete service. This service has {count} appointment in the future. | Could not delete service. This service has {count} appointments in the future.
ro_RO: Nu s-a putut șterge serviciul. Acest serviciu are {count} programare în viitor. | Nu s-a putut șterge serviciul. Acest serviciu are {count} programări în viitor.

en: Could not delete user. This user has {count} appointment in the future. | Could not delete user. This user has {count} appointments in the future.
ro_RO: Nu s-a putut șterge utilizatorul. Acest utilizator are {count} programare în viitor. | Nu s-a putut șterge utilizatorul. Acest utilizator are {count} programări în viitor.

en: Count Once
ro_RO: Numără o dată

en: Count per Person
ro_RO: Numără pe persoană

en: Count time from
ro_RO: Numără timpul de la

en: Country
ro_RO: Ţară

en: Counts one primary customer plus any additional people they add.
ro_RO: Numără un client principal plus orice persoane suplimentare pe care le adaugă.

en: Counts the total number of people entered, including the primary customer.
ro_RO: Numără numărul total de persoane introduse, inclusiv clientul principal.

en: Coupon
ro_RO: Cupon

en: Coupon Details
ro_RO: Detalii cupon

en: Coupon Limit Reached
ro_RO: Limita cuponului a fost atinsă

en: Coupon code
ro_RO: Cod cupon

en: Coupon field
ro_RO: Câmp cupon

en: Coupon has been created.
ro_RO: Cuponul a fost creat.

en: Coupon has been deleted.
ro_RO: Cuponul a fost șters.

en: Coupon has been hidden.
ro_RO: Cuponul a fost ascuns.

en: Coupon has been updated.
ro_RO: Cuponul a fost actualizat.

en: Coupon is now visible.
ro_RO: Cuponul este acum vizibil.

en: Coupon limit reached
ro_RO: Limita cuponului a fost atinsă

en: Coupon needs to have discount or deduction
ro_RO: Voucherul trebuie să aibă reducere sau deducere

en: Coupon segment
ro_RO: Segment de cupon

en: Coupons
ro_RO: Cupoane

en: Coupons overview
ro_RO: Prezentare generală a cupoanelor

en: Coupons setup
ro_RO: Configurarea cupoanelor

en: Create Amelia Customers
ro_RO: Creare client

en: Create Amelia Employees
ro_RO: Creați angajați Amelia

en: Create Appointments list
ro_RO: Creați o listă de programări

en: Create Customers from WP Users with Amelia Customer Role
ro_RO: Creați clienți din utilizatorii WP cu rol de client Amelia

en: Create Employees from WP Users with Amelia Employee Role
ro_RO: Creați angajați din utilizatorii WP cu rol de angajat Amelia

en: Create New
ro_RO: Crează un Nou

en: Create a coupon code customers can enter during booking to get a discount.
ro_RO: Creați un cod de cupon pe care clienții îl pot introduce în timpul rezervării pentru a obține o reducere.

en: Create and manage recurring events with customizable schedules for flexibility and convenience.
ro_RO: Creați și gestionați evenimente recurente cu programe personalizabile pentru flexibilitate și comoditate.

en: Create custom notifications that trigger based on booking status or schedule reminders, keeping customers and employees informed at exactly the right time.
ro_RO: Creați notificări personalizate care se declanșează în funcție de starea rezervării sau de mementourile programate, ținând clienții și angajații informați la momentul potrivit.

en: Create meetings for pending appointments
ro_RO: Creează întâlniri pentru programările în așteptare

en: Create new
ro_RO: Creați nou

en: Create new badge
ro_RO: Creează o insignă nouă

en: Create online classrooms automatically for each booked appointment or event.
ro_RO: Creează automat săli de clasă online pentru fiecare programare sau eveniment rezervat.

en: Create resources like rooms or chairs that can be shared across services, locations, and employees.
ro_RO: Creează resurse precum camere sau scaune care pot fi partajate între servicii, locații și angajați.

en: Create rooms, equipment, or other resources that can be shared across employees, services, or locations, ensuring customers only see time slots when everything they need is truly available.
ro_RO: Creați camere, echipamente sau alte resurse care pot fi partajate între angajați, servicii sau locații, asigurându-vă că clienții văd doar intervalele de timp în care tot ceea ce au nevoie este cu adevărat disponibil.

en: Create spaces for pending appointments
ro_RO: Creați spații pentru programările în așteptare

en: Create unique coupon codes that customers can redeem during booking-offer discounts or even free appointments to boost engagement, satisfaction, and sales.
ro_RO: Creați coduri promoționale unice pe care clienții le pot folosi în timpul rezervării pentru a beneficia de reduceri sau chiar de programări gratuite, pentru a crește gradul de implicare, satisfacția și vânzările.

en: Created On
ro_RO: Creat in

en: Credit Card
ro_RO: Card de credit

en: Credit minimum to send reminder
ro_RO: Credit minim pentru a trimite memento

en: Credit or debit card:
ro_RO: Card de credit sau debit:

en: Currency
ro_RO: Valută

en: Current Password
ro_RO: Parola actuală

en: Current password
ro_RO: Parola actuală

en: Custom
ro_RO: Personalizat

en: Custom/regular pricing adjustments are not permitted for events with confirmed attendees.
ro_RO: Ajustările de preț personalizate/regulate nu sunt permise pentru evenimentele cu participanți confirmați.

en: Custom Address
ro_RO: Adresă personalizată

en: Custom Color
ro_RO: Culoare personalizată

en: Custom Duration & Pricing
ro_RO: Durată și preț personalizate

en: Custom Field
ro_RO: Câmp personalizat

en: Custom Fields
ro_RO: Câmpuri personalizate

en: Custom Pricing
ro_RO: Prețuri personalizate

en: Custom address
ro_RO: Adresă personalizată

en: Custom currency symbol
ro_RO: Simbol de monedă personalizat

en: Custom field
ro_RO: Câmp personalizat

en: Custom field has been added
ro_RO: A fost adăugat câmpul personalizat

en: Custom field has been deleted.
ro_RO: Câmpul personalizat a fost șters.

en: Custom field has been saved
ro_RO: Câmpul personalizat a fost salvat

en: Custom fields
ro_RO: Câmpuri customizate

en: Custom fields delivery
ro_RO: Livrarea câmpurilor personalizate

en: Custom fields have been updated.
ro_RO: Câmpurile personalizate au fost actualizate.

en: Custom fields setup
ro_RO: Configurarea câmpurilor personalizate

en: Custom font family
ro_RO: Familia de fonturi personalizate

en: Custom notification
ro_RO: Notificare personalizată

en: Custom notifications
ro_RO: Notificări personalizate

en: Custom pricing
ro_RO: Prețuri personalizate

en: Custom pricing spots will override Maximum allowed spots value.
ro_RO: Punctele de preț personalizate vor înlocui valoarea maximă permisă a spoturilor.

en: Custom service duration
ro_RO: Durata serviciului personalizat

en: Customer
ro_RO: Client

en: Customer(s)
ro_RO: Client (ți)

en: Customer Asc
ro_RO: Client Ascendent

en: Customer Desc
ro_RO: Client Descendent

en: Customer Panel
ro_RO: Panoul pentru clienți

en: Customer Panel Page URL
ro_RO: Adresa URL a paginii clientului

en: Customer Profile
ro_RO: Profilul cumpărătorului

en: Customer configuration
ro_RO: Configurare Client

en: Customer details
ro_RO: Detalii client

en: Customer email
ro_RO: E-mail client

en: Customer filter
ro_RO: Filtru clienți

en: Customer first name
ro_RO: Prenume client

en: Customer full name
ro_RO: Numele complet al clientului

en: Customer has already booked this appointment
ro_RO: Clientul a rezervat deja această întâlnire

en: Customer has been blocked.
ro_RO: Clientul a fost blocat.

en: Customer has been created.
ro_RO: Clientul a fost creat.

en: Customer has been deleted.
ro_RO: Clientul a fost șters.

en: Customer has been unblocked.
ro_RO: Clientul a fost deblocat.

en: Customer has been updated.
ro_RO: Clientul a fost actualizat.

en: Customer information
ro_RO: Informații despre client

en: Customer last name
ro_RO: Nume client

en: Customer note
ro_RO: Mențiune client

en: Customer note has been added.
ro_RO: Nota clientului a fost adăugată.

en: Customer note has been updated.
ro_RO: Nota clientului a fost actualizată.

en: Customer panel
ro_RO: Panoul clientului

en: Customer panel access link
ro_RO: Link de acces la panoul clientului

en: Customer phone
ro_RO: Telefon client

en: Customer plus additional people
ro_RO: Client plus persoane suplimentare

en: Customer setup
ro_RO: Configurare client

en: Customer will be redirected to this URL once he schedules the appointment.
ro_RO: Clientul va fi redirecționat către această adresă URL după ce face rezervarea.

en: Customer will be redirected to this URL once he schedules the appointment or package.
ro_RO: Clientul va fi redirecționat către această adresă URL odată ce programează programarea sau pachetul.

en: Customer will be redirected to this URL once the payment from the link is processed.
ro_RO: Clientul va fi redirecționat către această adresă URL după ce face rezervarea.

en: Customers
ro_RO: Clienți

en: Customers detected in file:
ro_RO: Clienți detectați în fișier:

en: Customers imported from file:
ro_RO: Clienți importați din fișier:

en: Customers in Waiting list
ro_RO: Clienți în lista de așteptare

en: Customers will be redirected to this URL after scheduling an appointment.
ro_RO: Clienții vor fi redirecționați către acest URL după programarea unei întâlniri.

en: Customers will be redirected to this URL after they complete their payment.
ro_RO: Clienții vor fi redirecționați către acest URL după ce finalizează plata.

en: Customize
ro_RO: Personalizați

en: Customize every interaction by gathering the right information for services, events, and customer records
ro_RO: Personalizați fiecare interacțiune prin colectarea informațiilor corecte pentru servicii, evenimente și înregistrări ale clienților

en: Customize offerings to match specific services and meet diverse client needs
ro_RO: Personalizați ofertele pentru a se potrivi serviciilor specifice și pentru a satisface nevoile diverse ale clienților

en: Daily
ro_RO: Zilnic

en: Daily occupancy
ro_RO: Ocuparea zilnică

en: Danger button background color
ro_RO: Culoarea de fundal a butonului Pericol

en: Danger button text color
ro_RO: Culoarea textului butonului Pericol

en: Dark Theme
ro_RO: Temă Întunecată

en: Dashboard
ro_RO: Tablou de bord

en: Data that remains unchanged:
ro_RO: Date care rămân neschimbate:

en: Data to be updated:
ro_RO: Date de actualizat:

en: Date
ro_RO: Dată

en: Date:
ro_RO: Data:

en: Date & Time
ro_RO: Data și ora

en: Date & time
ro_RO: Dată și oră

en: Date & time periods of the event with Lesson Space join links
ro_RO: Data și perioada evenimentului cu linkuri de conectare la Lesson Space

en: Date Asc
ro_RO: Dată Asc

en: Date Desc
ro_RO: Dată Desc

en: Date Purchased Asc
ro_RO: Data achiziției ascendent

en: Date Purchased Desc
ro_RO: Data achiziției descendent

en: Date Ranges that are not defined will use default price from ticket category.
ro_RO: Intervalele de date care nu sunt definite vor folosi prețul implicit din categoria biletului.

en: Date and Time
ro_RO: Data si ora

en: Date and time
ro_RO: Data și ora

en: Date of Birth
ro_RO: Data nașterii

en: Date of birth
ro_RO: Data nașterii

en: Date of birth must be in the same format as chosen in your WP settings. If a date format with a comma is used, the dates should be in quotes.
ro_RO: Data nașterii trebuie să fie în același format ca cel ales în setările WP. Dacă se folosește un format de dată cu virgulă, datele trebuie să fie între ghilimele.

en: Date periods of the event with Lesson Space join links
ro_RO: Perioadele de date ale evenimentului cu linkuri de înscriere pentru Spațiul lecției

en: Date picker
ro_RO: Selector de dată

en: Date purchased
ro_RO: Data achiziției

en: Date range
ro_RO: Interval de date

en: Date ranges that are not defined will use the default price from the ticket category.
ro_RO: Intervalele de date care nu sunt definite vor folosi prețul implicit din categoria de bilete.

en: Dates:
ro_RO: Perioada:

en: Day
ro_RO: Zi

en: Day Off
ro_RO: Zi liberă

en: Day Off name
ro_RO: Numele zilei libere

en: Day of the Week
ro_RO: Ziua săptămânii

en: Day of the week
ro_RO: Ziua săptămânii

en: Day off name
ro_RO: Numele zilei libere

en: Days
ro_RO: Zile

en: Days Off
ro_RO: Zile libere

en: Days off
ro_RO: Zile libere

en: Deactivate
ro_RO: Dezactivați

en: Dear %customer_full_name%, Thank you for choosing our company, %company_name%
ro_RO: Stimate %customer_full_name%, Vă mulțumim că ați ales compania noastră, %company_name%

en: Dear <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Thank you for choosing our company, <br> <b>%company_name%</b>
ro_RO: Stimate <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Vă mulțumim că ați ales compania noastră, <br> <b>%company_name%</b>

en: Deduction
ro_RO: Deducere

en: Deduction Asc
ro_RO: Deducere Ascendentă

en: Deduction Desc
ro_RO: Deducere Descendentă

en: Default Label
ro_RO: Etichetă implicită

en: Default Square location
ro_RO: Locație implicită Square

en: Default appointment status
ro_RO: Starea implicită a programării

en: Default back‑end page
ro_RO: Pagină back-end implicită

en: Default language
ro_RO: Limba implicita

en: Default location
ro_RO: Locație implicită

en: Default number of items per page on the back end
ro_RO: Numărul implicit de elemente pe pagină în backend

en: Default number of items per page on the front end
ro_RO: Număr implicit de articole pe pagină în interfața utilizator

en: Default page
ro_RO: Pagină implicită

en: Default payment method
ro_RO: Metodă de plată implicită

en: Default phone country code
ro_RO: Cod telefonic de țară implicit

en: Default time slot step
ro_RO: Pasul implicit pentru intervalul de timp

en: Define how far into the future customers can book appointments.
ro_RO: Definește cât de departe în viitor pot clienții să facă programări.

en: Define the maximum number of uses per customer. Once the limit is reached, the coupon will no longer be valid for that customer.
ro_RO: Definește numărul maxim de utilizări per client. Odată ce limita este atinsă, cuponul nu va mai fi valabil pentru acel client.

en: Define the time before the appointment during which customers can't book.
ro_RO: Definește timpul înainte de programare în care clienții nu pot face rezervări.

en: Define the time before the appointment during which customers can't cancel.
ro_RO: Definește timpul înainte de programare în care clienții nu pot anula.

en: Define the time before the appointment during which customers can't reschedule.
ro_RO: Definește timpul înainte de programare în care clienții nu pot reprograma.

en: Define the total number of uses allowed for this coupon. Once the limit is reached, the coupon becomes inactive.
ro_RO: Definește numărul total de utilizări permise pentru acest cupon. Odată ce limita este atinsă, cuponul devine inactiv.

en: Define which capabilities will be requested when creating an Express connected account
ro_RO: Definiți ce funcționalități vor fi solicitate la crearea unui cont conectat Express.

en: Defines the language used for notifications sent to this customer for bookings created from the admin or employee panel. If a supported language was used in a previous booking, it will be automatically selected; otherwise, you can set it manually.
ro_RO: Definește limba utilizată pentru notificările trimise acestui client pentru rezervările create din panoul de administrare sau al angajatului. Dacă a fost utilizată o limbă suportată într-o rezervare anterioară, aceasta va fi selectată automat; altfel, o poți seta manual.

en: Delete
ro_RO: Ștergeți

en: Delete Amelia content
ro_RO: Șterge conținutul Amelia

en: Delete Event
ro_RO: Ștergeți Evenimentul

en: Delete Notification
ro_RO: Șterge notificare

en: Delete Package Booking
ro_RO: Șterge rezervarea pachetului

en: Delete Period
ro_RO: Șterge perioada

en: Delete appointment
ro_RO: Șterge programarea

en: Delete booking
ro_RO: Șterge rezervarea

en: Delete category
ro_RO: Șterge categoria

en: Delete coupon
ro_RO: Șterge cupon

en: Delete custom field
ro_RO: Șterge câmp personalizat

en: Delete customer
ro_RO: Șterge clientul

en: Delete employee
ro_RO: Șterge angajatul

en: Delete event booking
ro_RO: Șterge rezervarea evenimentului

en: Delete following
ro_RO: Ștergeți următorul

en: Delete location
ro_RO: Șterge locația

en: Delete package
ro_RO: Șterge pachetul

en: Delete profile
ro_RO: Ștergere profil

en: Delete resource
ro_RO: Șterge resursa

en: Delete service
ro_RO: Șterge serviciul

en: Delete tables, roles, files and settings once the Amelia plugin is deleted.
ro_RO: Ștergeți tabele, roluri, fișiere și setări odată ce pluginul Amelia este șters.

en: Delete tax
ro_RO: Șterge taxă

en: Deliver a smoother booking experience by showing customers only real, available time slots
ro_RO: Oferiți o experiență de rezervare mai fluidă, afișând clienților doar intervalele de timp reale disponibile.

en: Deliver personalized messages tailored to your business tone, branding, and workflow
ro_RO: Transmite mesaje personalizate, adaptate tonului afacerii, brandingului și fluxului de lucru

en: Delivered
ro_RO: Livrate

en: Deposit
ro_RO: Depozit

en: Deposit Payment
ro_RO: Depozit de plată

en: Deposit amount
ro_RO: Suma depusă

en: Deposit only
ro_RO: Doar depozit

en: Deposit payment
ro_RO: Plata depozitului

en: Deposit type
ro_RO: Tipul depozitului

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Description:
ro_RO: Descriere:

en: Details
ro_RO: Detalii

en: Details changed
ro_RO: Detalii modificate

en: Did not receive the email? Check your spam filter, or
ro_RO: Nu ai primit emailul? Verificați filtrul de spam sau

en: Direct charge
ro_RO: Încărcare directă

en: Disable
ro_RO: Dezactivează

en: Disable this option to allow only individual customers to book group appointments, without the ability to bring additional people.
ro_RO: Dezactivează această opțiune pentru a permite doar clienților individuali să rezerve programări de grup, fără posibilitatea de a aduce persoane suplimentare.

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Discard
ro_RO: Renunțare

en: Disconnect
ro_RO: Deconectează-te

en: Disconnect Employee
ro_RO: Deconectați angajatul

en: Disconnect account
ro_RO: Deconectează contul

en: Disconnect employee account
ro_RO: Deconectați contul angajatului

en: Disconnect from Apple
ro_RO: Deconectați-vă de la Apple

en: Discount
ro_RO: Reducere

en: Discount Asc
ro_RO: Reducere Ascendentă

en: Discount Desc
ro_RO: Reducere Descendentă

en: Discount (%)
ro_RO: Reducere (%)

en: Discount type
ro_RO: Tip reducere

en: Display Amelia booking forms and panels on BuddyBoss member profiles.
ro_RO: Afișează formularele și panourile de rezervare Amelia pe profilurile membrilor BuddyBoss.

en: Display Field:
ro_RO: Câmp de afișare:

en: Display events in a calendar view, allowing customers to browse, search, and book directly. A great way to highlight upcoming events in an interactive format.
ro_RO: Afișează evenimentele într-o vizualizare de calendar, permițând clienților să navigheze, să caute și să rezerve direct. O modalitate excelentă de a evidenția evenimentele viitoare într-un format interactiv.

en: Do you want to cancel following events?
ro_RO: Doriți să anulați următoarele evenimente?

en: Do you want to cancel this purchase?
ro_RO: Doriți să anulați această achiziție?

en: Do you want to delete following canceled events?
ro_RO: Doriți să ștergeți următoarele evenimente anulate?

en: Do you want to delete this appointment?
ro_RO: Doriți să ștergeți această întâlnire?

en: Do you want to open following events?
ro_RO: Doriți să deschideți următoarele evenimente?

en: Do you want to repeat this appointment?
ro_RO: Doriți să repetați această întâlnire?

en: Do you want to update following events?
ro_RO: Doriți să actualizați următoarele evenimente?

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Don't Import
ro_RO: Nu importa

en: Don't have an account?
ro_RO: Nu aveți un cont?

en: Don't send reminders within the selected time
ro_RO: Nu trimite mementouri în intervalul de timp selectat

en: Don't suggest alternatives
ro_RO: Nu sugera alternative

en: Don't use Text mode option if you already have HTML code in the description, since once this option is enabled the existing HTML tags could be lost.
ro_RO: Nu utilizați opțiunea mod text dacă aveți deja cod HTML în descriere, deoarece odată ce această opțiune este activată, etichetele HTML existente se pot pierde.

en: Dot-comma
ro_RO: Punct și virgulă

en: Download
ro_RO: Descărcați

en: Download Invoice
ro_RO: Descărcați factura

en: Download PDF
ro_RO: Descărcați PDF-ul

en: Download PDF Invoice
ro_RO: Descărcați factura în format PDF

en: Download XML
ro_RO: Descărcați XML-ul

en: Download XML Invoice
ro_RO: Descărcați factura XML

en: Download .csv
ro_RO: Descărcați .csv

en: Download invoice
ro_RO: Descărcați factura

en: Download your customer list instantly for reporting, marketing, or external system use, making data management faster and more convenient than ever.
ro_RO: Descărcați instantaneu lista clienților pentru raportare, marketing sau utilizare în sisteme externe, făcând gestionarea datelor mai rapidă și mai convenabilă ca niciodată.

en: Draft
ro_RO: Proiect

en: Drag to rearrange columns and/or choose which ones to display.
ro_RO: Trageți pentru a rearanja coloanele și/sau alegeți pe cele pe care să le afișați.

en: Drive bookings with irresistible coupon offers
ro_RO: Stimulează rezervările cu oferte de cupoane irezistibile

en: Drop file here or click to upload
ro_RO: Plasați fișierul aici sau faceți clic pentru încărcare

en: Drop files here or click to upload
ro_RO: Trageți fișierele aici sau faceți clic pentru a le încărca

en: Dropdown Color
ro_RO: Meniu derulant Culoare

en: Dropdown Text Color
ro_RO: Meniu derulant Culoare text

en: Dropdown layout
ro_RO: Aspect derulant

en: Dropdowns
ro_RO: Mențiuni derulante

en: Due
ro_RO: Datorat

en: Duplicate
ro_RO: Duplicare

en: Duplicate Event
ro_RO: Eveniment duplicat

en: Duplicate appointment
ro_RO: Duplică programare

en: Duplicate category
ro_RO: Duplică categorie

en: Duplicate coupon
ro_RO: Duplică cupon

en: Duplicate employee
ro_RO: Duplică angajat

en: Duplicate fields are not allowed.
ro_RO: Câmpurile duplicate nu sunt permise.

en: Duplicate location
ro_RO: Duplică locație

en: Duplicate package
ro_RO: Duplică pachet

en: Duplicate resource
ro_RO: Duplicare resursă

en: Duplicate service
ro_RO: Duplicare serviciu

en: Duration
ro_RO: Durată

en: Duration:
ro_RO: Durata:

en: Duration Asc
ro_RO: Durată Asc

en: Duration Desc
ro_RO: Durată Desc

en: E-Ticket Scanner
ro_RO: Scaner de bilete electronice

en: E-Tickets
ro_RO: Bilete electronice

en: E-ticket
ro_RO: Bilet electronic

en: E-ticket QR code
ro_RO: Cod QR pentru bilet electronic

en: E-ticket scanner
ro_RO: Scaner de bilete electronice

en: Each:
ro_RO: Fiecare:

en: Each spot counts as one attendee.
ro_RO: Fiecare loc este considerat un participant.

en: Easily export your customer data in one click
ro_RO: Exportați cu ușurință datele clienților dvs. cu un singur clic

en: Easily organize multiple business locations in one place, ensuring smooth operations and a consistent booking experience no matter where your services are offered.
ro_RO: Organizați cu ușurință mai multe locații de afaceri într-un singur loc, asigurând operațiuni fluide și o experiență de rezervare consistentă, indiferent de locul în care sunt oferite serviciile dvs.

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit Appointment
ro_RO: Editeaza rezervarea

en: Edit Attendee
ro_RO: Editează participant

en: Edit Attendees
ro_RO: Editați participanții

en: Edit Category
ro_RO: Editați categoria

en: Edit Coupon
ro_RO: Editează voucher

en: Edit Customer
ro_RO: Editare client

en: Edit Event
ro_RO: Editează eveniment

en: Edit Extra
ro_RO: Editează Extra

en: Edit Package Booking
ro_RO: Editare Rezervare Pachet

en: Edit Tax
ro_RO: Editați taxa

en: Edit Tracking
ro_RO: Urmărire Editare

en: Edit Webhook
ro_RO: Editează Webhook

en: Edit appointment
ro_RO: Editează programarea

en: Edit booking
ro_RO: Editează rezervarea

en: Edit custom field
ro_RO: Editați câmpul personalizat

en: Edit custom notification
ro_RO: Editați notificarea personalizată

en: Edit customer
ro_RO: Editează clientul

en: Edit day off
ro_RO: Editează ziua liberă

en: Edit employee
ro_RO: Editează angajatul

en: Edit event
ro_RO: Editează evenimentul

en: Edit event booking
ro_RO: Editați programarea evenimentului

en: Edit location
ro_RO: Editează locația

en: Edit package
ro_RO: Editează pachetul

en: Edit resource
ro_RO: Editează resursa

en: Edit service
ro_RO: Editați serviciul

en: Edit special day
ro_RO: Editează ziua specială

en: Edit table
ro_RO: Editează tabelul

en: Edit transaction
ro_RO: Editează tranzacția

en: Edit work hours
ro_RO: Editează orele de lucru

en: Efficiently manage appointment cancellations by allowing customers to join a waiting list and manually fill newly opened time slots.
ro_RO: Gestionați eficient anulările de programări, permițând clienților să se înscrie pe o listă de așteptare și să completeze manual intervalele de timp nou deschise.

en: Effortless management for every location
ro_RO: Management fără efort pentru fiecare locație

en: Effortless tax management for every booking
ro_RO: Gestionarea fără efort a taxelor pentru fiecare rezervare

en: Effortlessly set up and manage events that repeat on your preferred schedule-offering flexibility, consistency, and a smooth experience for both your business and your customers.
ro_RO: Configurați și gestionați fără efort evenimentele care se repetă conform programului preferat, oferind flexibilitate, consecvență și o experiență plăcută atât pentru afacerea dvs., cât și pentru clienții dvs.

en: Eliminate manual calculations with smart, automated tax application
ro_RO: Eliminați calculele manuale cu ajutorul unei aplicații fiscale inteligente și automatizate

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Email:
ro_RO: E-mail:

en: Email Address
ro_RO: Adresa de e-mail

en: Email address
ro_RO: Adresa de e-mail

en: Email already exists with different name. Please check your name.
ro_RO: Email-ul deja există pe un alt nume. Verificați numele din nou.

en: Email copied to clipboard.
ro_RO: Email copiat în clipboard.

en: Email field is required
ro_RO: Câmpul de e-mail este obligatoriu

en: Email or Username
ro_RO: E-mail sau nume de utilizator

en: Email with access link has been sent
ro_RO: A fost trimis un e-mail cu link-ul de acces

en: Employee
ro_RO: Membru staff

en: Employee Badge
ro_RO: Insigna de angajat

en: Employee Days off
ro_RO: Zilele libere ale membrilor staff-ului

en: Employee ID
ro_RO: card de identitate al angajatului

en: Employee Profile
ro_RO: Profilul angajatului

en: Employee Selection
ro_RO: Selecția angajatului

en: Employee badges
ro_RO: Insigne pentru angajați

en: Employee badges management
ro_RO: Gestionarea insignelor angajaților

en: Employee calendar disconnected successfully
ro_RO: Calendarul angajatului a fost deconectat cu succes

en: Employee calendar has been updated successfully.
ro_RO: Calendarul angajatului a fost actualizat cu succes.

en: Employee daily appointment limit has been reached. Please choose another date or employee.
ro_RO: Limita zilnică de numire a angajaților a fost atinsă. Vă rugăm să alegeți o altă dată sau alt angajat.

en: Employee days off
ro_RO: Zile libere ale angajatului

en: Employee description
ro_RO: Descrierea angajatului

en: Employee description popup
ro_RO: Fereastra pop-up cu descrierea angajatului

en: Employee details
ro_RO: Detalii angajat

en: Employee dialog
ro_RO: Dialogul angajatului

en: Employee email
ro_RO: Adresa de e-mail a membrilor staff-ului

en: Employee filter
ro_RO: Filtru angajați

en: Employee first name
ro_RO: Prenumele membrului staff

en: Employee full name
ro_RO: Numele complet al membrului staff

en: Employee has been created.
ro_RO: Angajatul a fost creat.

en: Employee has been deleted.
ro_RO: Angajatul a fost șters.

en: Employee has been hidden.
ro_RO: Angajatul a fost ascuns.

en: Employee has been updated.
ro_RO: Angajatul a fost actualizat.

en: Employee information
ro_RO: Informații despre angajați

en: Employee is now visible.
ro_RO: Angajatul este acum vizibil.

en: Employee last name
ro_RO: Numele membrului staff

en: Employee name, email & phone
ro_RO: Numele membrului staff, e-mail și telefon

en: Employee note
ro_RO: Mențiune membru staff

en: Employee note has been updated.
ro_RO: Nota angajatului a fost actualizată.

en: Employee panel
ro_RO: Panou angajat

en: Employee panel access link
ro_RO: Link de acces la panoul angajaților

en: Employee panel page URL
ro_RO: Adresa URL a paginii panoului pentru angajați

en: Employee panel password
ro_RO: Parola panoului angajaților

en: Employee password
ro_RO: Parola angajatului

en: Employee phone
ro_RO: Număr de telefon membru staff

en: Employee price
ro_RO: Preț pentru angajat

en: Employee profile
ro_RO: Profilul angajatului

en: Employee selection
ro_RO: Selecția angajatului

en: Employee selection logic
ro_RO: Logica de selecție a angajaților

en: Employee setup
ro_RO: Configurare angajat

en: Employees
ro_RO: Staff

en: Empower your team with seamless integrations
ro_RO: Îmbunătățește-ți echipa cu integrări ușoare

en: Empty state
ro_RO: Stare goală

en: Enable
ro_RO: Activează

en: Enable Amelia
ro_RO: Activează Amelia

en: Enable Amelia Tabs on Profiles
ro_RO: Activați Amelia Tabs pe Profiluri

en: Enable Google Meet
ro_RO: Activați Google Meet

en: Enable Microsoft Teams
ro_RO: Activați Microsoft Teams

en: Enable Payment from Link
ro_RO: Activați plata de pe link

en: Enable auto-reply message
ro_RO: Activează mesajul de răspuns automat

en: Enable customers to manage their appointments and events efficiently. Personalize colors and labels to create a seamless and branded experience.
ro_RO: Permite clienților să își gestioneze eficient programările și evenimentele. Personalizează culorile și etichetele pentru a crea o experiență fluidă și personalizată.

en: Enable guest booking
ro_RO: Activați rezervarea oaspeților

en: Enable integration with WooCommerce
ro_RO: Activează integrarea cu WooCommerce

en: Enable quick, contactless event check-ins with unique QR codes for each ticket.
ro_RO: Permite check-in rapid și fără contact la evenimente cu coduri QR unice pentru fiecare bilet.

en: Enable recurring event
ro_RO: Activați evenimentul recurent

en: Enable resource usage for a group booking
ro_RO: Activează utilizarea resurselor pentru o rezervare de grup

en: Enable this option if you want customers to select at least one extra when booking. You can also choose how many extras are required.
ro_RO: Activează această opțiune dacă dorești ca clienții să selecteze cel puțin un extra la rezervare. De asemenea, poți alege câte extra-uri sunt necesare.

en: Enable this option if you want to allow your customers to delete their profile data (bookings won't be deleted).
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți să permiteți clienților să își șteargă datele profilului lor (rezervările nu vor fi șterse).

en: Enable this option if you want to allow your customers to reschedule their own appointments.
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți să permiteți clienților să își reprogrameze propriile rezervări.

en: Enable this option if you want to count resource quantity usage for each additional person added during the booking.
ro_RO: Activează această opțiune dacă dorești să contorizezi utilizarea cantității de resurse pentru fiecare persoană suplimentară adăugată în timpul rezervării.

en: Enable this option if you want to delete plugin tables, roles, files and settings<br>when deleting the plugin from plugins page
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți să ștergeți tabelele de pluginuri, roluri, fișiere și setări<br>când ștergeți pluginul de pe pagina de pluginuri

en: Enable this option if you want to include Microsoft Teams in your event.
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți să includeți Microsoft Teams în evenimentul dvs.

en: Enable this option if you want to make time slot step the same as service duration in the booking process
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți ca pasul intervalului de timp să fie același cu durata serviciului în procesul de rezervare.

en: Enable this option if you want to send ics file in email after approved bookings.
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți să trimiteți fișierul ICS prin e-mail după rezervările aprobate.

en: Enable this option if you want to send ics file in email after pending bookings.
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți să trimiteți fișierul ICS prin e-mail după rezervările în așteptare.

en: Enable this option if you want your employee to receive data from the custom fields only for the last customer when there is a group booking
ro_RO: Activați această opțiune dacă doriți ca angajatul dvs. să primească date din câmpurile personalizate numai pentru ultimul client atunci când există o rezervare de grup

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Apple Calendar events.
ro_RO: Activați această opțiune pentru a adăuga participanți la evenimentele din Calendarul Apple al angajaților.

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Google Calendar events.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a adăuga participanții la evenimente în evenimentele din Google Calendar ale angajaților.

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Outlook Calendar events.
ro_RO: Activați această opțiune pentru a adăuga participanții la eveniment în evenimentele din calendarul Outlook al angajaților.

en: Enable this option to create meetings for appointments with pending status.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a crea întâlniri pentru programări cu statut în așteptare.

en: Enable this option to create spaces for appointments with pending status.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a crea spații pentru programări cu statut în așteptare.

en: Enable this option to display appointments with pending status in employees' calendars.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a afișa programările cu statut în așteptare în calendarele angajaților.

en: Enable this option to ensure that customers using an existing email or phone number maintain consistent first and last names.
ro_RO: Activați această opțiune pentru a vă asigura că clienții care folosesc un e-mail sau un număr de telefon existent păstrează nume și prenume consecvenți.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Apple Calendar events.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a include timp tampon pentru programările planificate în evenimentele din Apple Calendar.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Google Calendar events.
ro_RO: Activați această opțiune pentru a include timpul de rezervă pentru întâlnirile programate în evenimentele din Google Calendar.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Outlook Calendar events.
ro_RO: Activați această opțiune pentru a include timpul de tampon pentru întâlnirile programate în evenimentele din Calendarul Outlook.

en: Enable this option to make sure that the invoice will be sent to the customer after booking.
ro_RO: Activați această opțiune pentru a vă asigura că factura va fi trimisă clientului după rezervare.

en: Enable this option to receive a reminder email when your SMS balance reaches set minimum
ro_RO: Activați această opțiune pentru a primi un e-mail de memento când soldul dvs. prin SMS atinge minimul setat

en: Enable this option to repeat the notification at the defined interval.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a repeta notificarea la intervalul definit.

en: Enable this option to use this custom field as the location in Google and Outlook Calendar events, ICS files, and ‘Add to Calendar’ events.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a folosi acest câmp personalizat ca locație în evenimentele din calendarele Google și Outlook, fișierele ICS și evenimentele ‘Adaugă în Calendar’.

en: Enable to display booking slots based on the client's time zone.
ro_RO: Activează pentru a afișa intervalele de rezervare pe baza fusului orar al clientului.

en: Enable to require a deposit payment.
ro_RO: Activează pentru a solicita plata unui avans.

en: Enabled
ro_RO: Activat

en: End Date
ro_RO: Data de încheiere

en: End Time
ro_RO: Oră Sfârșit

en: End Time Visibility:
ro_RO: Vizibilitatea orei de încheiere:

en: End date
ro_RO: Data de încheiere

en: End time
ro_RO: Ora de încheiere

en: Endpoint
ro_RO: Punct final

en: Ends
ro_RO: Se termină

en: Ends after
ro_RO: Se termină după

en: Ends on
ro_RO: Se termină pe

en: Enhance bookings with customizable badges to strengthen your brand identity.
ro_RO: Îmbunătățiți rezervările cu insigne personalizabile pentru a consolida identitatea brandului dumneavoastră.

en: Enhance client trust by providing transparent, documented payment details for every booking
ro_RO: Sporiți încrederea clienților oferind detalii transparente și documentate privind plata pentru fiecare rezervare.

en: Enhance customer loyalty by rewarding clients with exclusive, personalized offers
ro_RO: Sporiți loialitatea clienților recompensându-i cu oferte exclusive și personalizate.

en: Enhance flexibility with customer information ready for marketing tools or external platforms
ro_RO: Îmbunătățiți flexibilitatea cu informații despre clienți pregătite pentru instrumente de marketing sau platforme externe

en: Enhance the customer experience with clear, intuitive forms designed around your business needs
ro_RO: Îmbunătățiți experiența clienților cu formulare clare și intuitive, concepute în funcție de nevoile afacerii dvs.

en: Enhance the customer experience with tailored add-ons that add convenience and value
ro_RO: Îmbunătățiți experiența clienților cu adăugări personalizate care adaugă confort și valoare

en: Ensure accurate billing by applying the correct tax rates every time
ro_RO: Asigurați-vă că facturarea este corectă aplicând de fiecare dată ratele de impozitare corespunzătoare.

en: Ensure accurate bookkeeping with clear, organized financial data
ro_RO: Asigurați o contabilitate precisă, cu date financiare clare și organizate

en: Enter, and re-enter your new password to continue
ro_RO: Introduceți și reintroduceți noua parolă pentru a continua

en: Enter Address
ro_RO: Introduceți Adresa

en: Enter Apple Calendar app specific password
ro_RO: Introduceți parola specifică aplicației Apple Calendar

en: Enter Apple Calendar iCloud Id
ro_RO: Introduceți ID-ul Apple Calendar iCloud

en: Enter E-Ticket details manually
ro_RO: Introduceți manual detaliile biletului electronic

en: Enter Event Name
ro_RO: Introduceți numele evenimentului

en: Enter a phone number, then press Enter to add
ro_RO: Introduceți un număr de telefon, apoi apăsați Enter pentru a-l adăuga

en: Enter booking ID
ro_RO: Introduceți ID-ul programării

en: Enter date of birth
ro_RO: Introduceți data nașterii

en: Enter email
ro_RO: Introduceți adresa de email

en: Enter email, then press Enter to add
ro_RO: Introdu adresa de e-mail, apoi apasă Enter pentru a adăuga

en: Enter first name
ro_RO: Introduceți prenumele

en: Enter here URL of the page with [ameliacustomerpanel] shortcode if you want to send it to your customers in notifications. Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
ro_RO: Introduceți aici URL-ul paginii cu shortcode-ul [ameliacustomerpanel] dacă doriți să îl trimiteți clienților în notificări. Asigurați-vă că adăugați și substituentul în notificare pentru ca URL-ul să poată fi trimis.

en: Enter here URL of the page with [ameliaemployeepanel] shortcode if you want to send it to your employees in notifications. Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
ro_RO: Introduceți aici URL-ul paginii cu shortcode-ul [ameliaemployeepanel] dacă doriți să îl trimiteți angajaților în notificări. Asigurați-vă că adăugați și substituentul în notificare pentru ca URL-ul să poată fi trimis.

en: Enter here an endpoint if you are using Mailgun from EU countries
ro_RO: Introduceți aici un punct final dacă utilizați Mailgun din țările UE

en: Enter holiday or day off name
ro_RO: Introduceți numele vacanței sau al zilei libere

en: Enter last name
ro_RO: Introduceți numele de familie

en: Enter phone
ro_RO: Introdu telefonul

en: Enter redirect URL
ro_RO: Introduceți URL-ul de redirecționare

en: Enter the event name that will be sent for tracking purposes.
ro_RO: Introduceți numele evenimentului care va fi trimis în scopuri de monitorizare.

en: Enter ticket code
ro_RO: Introduceți codul biletului

en: Enter ticket code manually
ro_RO: Introduceți manual codul biletului

en: Enter your account email address and we will send you an access link to your inbox.
ro_RO: Introdu adresa de e-mail a contului tău și îți vom trimite un link de acces în căsuța de e-mail.

en: Enter your credentials to access your account.
ro_RO: Introduceți acreditările pentru a vă accesa contul.

en: Enter your email
ro_RO: Introduceți Emailul dvs

en: Enter your password
ro_RO: Introduceti parola

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error while generating CSV.
ro_RO: Eroare la generarea fișierului CSV.

en: Estimated price
ro_RO: Preț estimat

en: Event
ro_RO: Eveniment

en: Event Asc
ro_RO: Eveniment Asc

en: Event Available
ro_RO: Eveniment disponibil

en: Event Booking Details
ro_RO: Detalii rezervare eveniment

en: Event Booking is shortcode that gives your customers the option to book one of the events that you've created on the back-end in a simple event calendar view.
ro_RO: Rezervarea evenimentelor este un cod scurt (shortcode) care oferă clienților dvs. opțiunea de a rezerva unul dintre evenimentele pe care le-ați creat în back-end într-o vizualizare simplă a calendarului de evenimente.

en: Event Booking is shortcode that gives your customers the option to book one of the events that you've created on the back-end in a simple event list view.
ro_RO: Rezervarea de evenimente este un cod scurt care oferă clienților dvs. opțiunea de a rezerva unul dintre evenimentele pe care le-ați creat pe back-end printr-o simplă vizualizare a listei de evenimente.

en: Event Calendar Booking Form
ro_RO: Formular de rezervare pentru calendarul evenimentelor

en: Event Colors:
ro_RO: Culori eveniment:

en: Event Date and Time
ro_RO: Data și ora evenimentului

en: Event Day
ro_RO: Data evenimentului

en: Event Desc
ro_RO: Descrierea evenimentului

en: Event Employee
ro_RO: Angajat eveniment

en: Event Ends
ro_RO: Evenimentul se termină

en: Event Gallery:
ro_RO: Galeria evenimentelor:

en: Event ID
ro_RO: ID eveniment

en: Event Info
ro_RO: Informații Eveniment

en: Event List Booking Form
ro_RO: Formular de rezervare pentru lista evenimentelor

en: Event Location
ro_RO: Locația evenimentului

en: Event Starts
ro_RO: Începe evenimentul

en: Event Status
ro_RO: Stare eveniment

en: Event Subtotal
ro_RO: Subtotal eveniment

en: Event Type
ro_RO: Tipul Evenimentului

en: Event available
ro_RO: Eveniment disponibil

en: Event booking has been created.
ro_RO: Rezervarea evenimentului a fost creată.

en: Event booking has been deleted.
ro_RO: Rezervarea evenimentului a fost ștearsă.

en: Event booking has been updated.
ro_RO: Rezervarea evenimentului a fost actualizată.

en: Event booking is unavailable
ro_RO: Slotul orar nu este disponibil

en: Event calendar booking from
ro_RO: Rezervare din calendarul de evenimente

en: Event card
ro_RO: Carte de eveniment

en: Event date & time period
ro_RO: Data și perioada evenimentului

en: Event date & time periods with Google Meet join links
ro_RO: Data și ora evenimentului cu linkuri de conectare la Google Meet

en: Event date & time periods with Microsoft Teams join links
ro_RO: Data și ora evenimentului cu linkuri de conectare Microsoft Teams

en: Event date & time periods with Zoom join links
ro_RO: Data și ora evenimentului cu linkuri de conectare la Zoom

en: Event date & time periods with Zoom start links
ro_RO: Data și ora evenimentului cu linkuri de pornire Zoom

en: Event date period
ro_RO: Perioada evenimentului

en: Event date periods with Google Meet join links
ro_RO: Perioade de date ale evenimentelor cu linkuri de conectare Google Meet

en: Event date periods with Microsoft Teams join links
ro_RO: Perioade de date ale evenimentelor cu linkuri de conectare Microsoft Teams

en: Event date periods with Zoom join links
ro_RO: Perioade de date ale evenimentelor cu linkuri de conectare Zoom

en: Event date periods with Zoom start links
ro_RO: Perioade de date ale evenimentelor cu linkuri de pornire Zoom

en: Event deposit
ro_RO: Depozit pentru eveniment

en: Event description
ro_RO: Descrierea evenimentului

en: Event details
ro_RO: Detalii eveniment

en: Event e-ticket
ro_RO: Bilet electronic pentru eveniment

en: Event employee
ro_RO: Angajat eveniment

en: Event employees
ro_RO: Angajați la evenimente

en: Event end date
ro_RO: Data de încheiere a evenimentului

en: Event end date & time
ro_RO: Data și ora de încheiere a evenimentului

en: Event end time
ro_RO: Ora de încheiere a evenimentului

en: Event ends
ro_RO: Evenimentul se încheie

en: Event filter
ro_RO: Filtru evenimente

en: Event gallery
ro_RO: Galeria de evenimente

en: Event has been canceled
ro_RO: Evenimentul a fost anulat

en: Event has been canceled.
ro_RO: Evenimentul a fost anulat.

en: Event has been created.
ro_RO: Evenimentul a fost creat.

en: Event has been deleted
ro_RO: Evenimentul a fost șters

en: Event has been deleted.
ro_RO: Evenimentul a fost șters.

en: Event has been hidden.
ro_RO: Evenimentul a fost ascuns.

en: Event has been opened
ro_RO: Evenimentul a fost deschis

en: Event has been opened.
ro_RO: Evenimentul a fost deschis.

en: Event has been saved
ro_RO: Evenimentul a fost salvat

en: Event has been updated.
ro_RO: Evenimentul a fost actualizat.

en: Event info
ro_RO: Informații Eveniment

en: Event initial start date
ro_RO: Data inițială de începere a evenimentului

en: Event is now visible.
ro_RO: Evenimentul este acum vizibil.

en: Event list booking from
ro_RO: Rezervare din lista de evenimente

en: Event location
ro_RO: Locația evenimentului

en: Event name
ro_RO: Numele evenimentului

en: Event price
ro_RO: Pret eveniment

en: Event slots capacity
ro_RO: Capacitatea sloturilor pentru evenimente

en: Event space name
ro_RO: Numele spațiului evenimentului

en: Event start date
ro_RO: Data de începere a evenimentului

en: Event start date & time
ro_RO: Data și ora de începere a evenimentului

en: Event start date and time
ro_RO: Data și ora de începere a evenimentului

en: Event start time
ro_RO: Ora de începere a evenimentului

en: Event starts
ro_RO: Evenimentul începe

en: Event status
ro_RO: Starea evenimentului

en: Event ticketing
ro_RO: Bilete la evenimente

en: Event tickets
ro_RO: Bilete la eveniment

en: Event title
ro_RO: Titlul evenimentului

en: Event title and description
ro_RO: Titlul și descrierea evenimentului

en: Event type
ro_RO: Tipul evenimentului

en: Events
ro_RO: Evenimente

en: Events Available
ro_RO: Evenimente disponibile

en: Events Calendar
ro_RO: Calendarul evenimentelor

en: Events List
ro_RO: Lista evenimentelor

en: Events List Booking
ro_RO: Rezervare Lista de evenimente

en: Events available
ro_RO: Evenimente disponibile

en: Events calendar
ro_RO: Calendarul evenimentelor

en: Events custom pricing
ro_RO: Prețuri personalizate pentru evenimente

en: Events list
ro_RO: Lista de evenimente

en: Events list view
ro_RO: Vizualizare listă evenimente

en: Events pricing
ro_RO: Prețuri evenimente

en: Events setup
ro_RO: Configurarea evenimentelor

en: Events waiting list
ro_RO: Lista de așteptare pentru evenimente

en: Every
ro_RO: Fiecare

en: Every:
ro_RO: Fiecare:

en: Every Day until
ro_RO: În fiecare zi până când

en: Exclude Taxes
ro_RO: Exclude Taxele

en: Expand all
ro_RO: Extinde tot

en: Expand your capacity by adding as many employees as your business needs
ro_RO: Extindeți-vă capacitatea adăugând câți angajați are nevoie afacerea dumneavoastră.

en: Expiration date
ro_RO: Data expirării

en: Expired
ro_RO: Expirat

en: Expires after
ro_RO: Expiră după

en: Expires at
ro_RO: Expiră la

en: Export
ro_RO: Exportă

en: Export all transaction records from the Finance page for effortless accounting, reconciliation, or sharing with your finance tools.
ro_RO: Exportați toate înregistrările tranzacțiilor din pagina Financiar pentru o contabilitate, reconciliere sau partajare ușoară cu instrumentele dvs. financiare.

en: Export appointment data with ease
ro_RO: Exportați datele programărilor cu ușurință

en: Export bookings
ro_RO: Exportă rezervările

en: Express Account
ro_RO: Cont Express

en: Express account capabilities
ro_RO: Capabilitățile contului express

en: Extra
ro_RO: Suplimentar

en: Extra people limit cannot exceed waiting list capacity
ro_RO: Limita de persoane suplimentare nu poate depăși capacitatea listei de așteptare

en: Extra people limit must be 0 or greater
ro_RO: Limita de persoane suplimentare trebuie să fie 0 sau mai mare

en: Extras
ro_RO: Suplimentare

en: Extras Cost:
ro_RO: Cost suplimentar:

en: Extras Description
ro_RO: Extra Descriere

en: Extras Duration
ro_RO: Suplimente Durata

en: Extras Heading
ro_RO: Extras Titlu

en: Extras Subtotal
ro_RO: Suplimente Subtotal

en: Extras are included in the deposit amount.
ro_RO: Extraurile sunt incluse în suma depozitului.

en: Extras are not included in the deposit amount.
ro_RO: Extraurile nu sunt incluse în suma depozitului.

en: Extras available
ro_RO: Suplimente disponibile

en: Extras cost:
ro_RO: Costuri suplimentare:

en: Extras subtotal
ro_RO: Subtotalul extrasurilor

en: Extras total price
ro_RO: Suplimente preț total

en: Facebook app ID
ro_RO: ID aplicație Facebook

en: Facebook app secret
ro_RO: Secret aplicație Facebook

en: Facebook social login
ro_RO: Autentificare socială Facebook

en: Failed
ro_RO: Eșuată

en: Failed to access camera. Please try again.
ro_RO: Accesarea camerei a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Failed to load appointment details. Please try again later.
ro_RO: Încărcarea detaliilor programării a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Failed to load package details. Please try again later.
ro_RO: Încărcarea detaliilor pachetului a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Failed to reorder packages.
ro_RO: Reordonarea pachetelor a eșuat.

en: Failed to reorder services.
ro_RO: Reordonarea serviciilor a eșuat.

en: Failed to send invoice.
ro_RO: Trimiterea facturii a eșuat.

en: Failed to send test SMS.
ro_RO: Nu s-a putut trimite SMS-ul de test.

en: Failed to send test WhatsApp message.
ro_RO: Nu s-a putut trimite mesajul WhatsApp de testare.

en: Failed to send test email.
ro_RO: Trimiterea emailului de test a eșuat.

en: Failed to update category positions.
ro_RO: Actualizarea pozițiilor categoriilor a eșuat.

en: Features
ro_RO: Funcționalități

en: Features & Integrations
ro_RO: Funcționalități și Integrări

en: Female
ro_RO: Femeie

en: Field Order
ro_RO: Ordine de câmp

en: Field order
ro_RO: Ordinea câmpurilor

en: Field order, mandatory fields, labels and display options
ro_RO: Ordinea câmpurilor, câmpuri obligatorii, etichete și opțiuni de afișare

en: Fifth
ro_RO: a cincea

en: Filled
ro_RO: Umplut

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Filter by Employee
ro_RO: Editează membru staff

en: Filter by Location
ro_RO: Editează locație

en: Filter by employee
ro_RO: Filtrare după angajat

en: Filter by location
ro_RO: Filtrare după locație

en: Filterable Field:
ro_RO: Câmp filtrabil:

en: Filters
ro_RO: Filtre

en: Filters block
ro_RO: Bloc de filtre

en: Finance
ro_RO: Finanțe

en: Find Attendees
ro_RO: Găsiți participanți

en: Finish
ro_RO: Finalizează

en: Finish Button Type
ro_RO: Tip Buton Finish

en: First
ro_RO: Primul

en: First Name:
ro_RO: Prenume:

en: First and last names must be in two separate fields.
ro_RO: Prenumele și numele de familie trebuie să fie în două câmpuri separate.

en: First booking only
ro_RO: Doar prima programare

en: First name
ro_RO: Prenume

en: First {day}
ro_RO: Primul {day}

en: Fixed
ro_RO: Fixat

en: Fixed amount
ro_RO: Cantitate fixă

en: Flexible discount options let you set custom values or offer full-price waivers
ro_RO: Opțiunile flexibile de reducere vă permit să setați valori personalizate sau să oferiți scutiri de la plata integrală a prețului.

en: Flexible pricing lets you set a fixed package price and offer attractive discounts
ro_RO: Prețurile flexibile vă permit să stabiliți un preț fix pentru pachet și să oferiți reduceri atractive.

en: Follow up
ro_RO: Urmare

en: Font URL
ro_RO: Adresa URL a fontului

en: Font family
ro_RO: Familia de fonturi

en: Fonts
ro_RO: Fonturi

en: Fonts and colors
ro_RO: Fonturi și culori

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Footer buttons
ro_RO: Butoane din subsol

en: Footer content
ro_RO: Conținutul subsolului

en: For multiselect: hold CTRL / Command (⌘).
ro_RO: Pentru selecție multiplă: țineți apăsat CTRL / Comandă (⌘).

en: For this field to work correctly, please add your Google Maps API key in the General Settings. Otherwise, it will function as a simple text field.
ro_RO: Pentru ca acest câmp să funcționeze corect, vă rugăm să adăugați cheia API Google Maps în Setările Generale. În caz contrar, va funcționa ca un câmp de text simplu.

en: Forgot Password?
ro_RO: Aţi uitat parola?

en: Forgot password?
ro_RO: Aţi uitat parola?

en: Forgot your password?
ro_RO: Ați uitat parola?

en: Form
ro_RO: Formă

en: Form Flow
ro_RO: Fluxul Formelor

en: Form colors
ro_RO: Culori de formă

en: Forms
ro_RO: Formulare

en: Fourth
ro_RO: Al patrulea

en: Fourth {day}
ro_RO: Al patrulea {day}

en: Free
ro_RO: Gratuit

en: Fri
ro_RO: Vin

en: Friday
ro_RO: Vineri

en: From
ro_RO: De la

en: Front-end Booking Catalog is shortcode when you want to show your service in a form of a catalog
ro_RO: Catalogul de rezervări front-end este codul scurt atunci când doriți să vă arătați serviciul într-o formă de catalog

en: Front-end Booking Catalog is shortcode when you want to show your service in a form of a cataloge
ro_RO: Catalogul de rezervări front-end este codul scurt atunci când doriți să vă arătați serviciul într-o formă de catalog

en: Front-end Booking Search is shortcode that give your customers the possibility to search for appointment by selecting several filters so that they could find the best time slots and services for their needs.
ro_RO: Căutarea de rezervare front-end este un cod scurt care oferă posibilitatea clienților dvs. de a căuta o rezervare prin selectarea mai multor filtre, astfel încât să poată găsi cele mai bune intervale orare și servicii pentru nevoile lor.

en: Front-end Customer Panel is a shortcode that gives your customers the possibility to manage their bookings and profile information.
ro_RO: Panoul client front-end este un cod scurt care oferă clienților dvs. posibilitatea de a gestiona rezervările și informațiile de profil.

en: Front-end Employee Panel is a shortcode that gives your employees the possibility to manage their bookings, working hours, days off, assigned services and profile information.
ro_RO: Front-end Employee Panel este un shortcode care le oferă angajaților posibilitatea de a-și gestiona rezervările, programul de lucru, zilele libere, serviciile alocate și informațiile de profil.

en: Front-end customer panel
ro_RO: Panou client Frontend

en: Front-end employee panel
ro_RO: Panou angajat Frontend

en: Frontend & Backend
ro_RO: Frontend și Backend

en: Full
ro_RO: Deplin

en: Full events
ro_RO: Evenimente complete

en: Fully booked
ro_RO: Complet rezervat

en: GSM (standard Latin) segments contain 160 characters, while UCS-2 (non-GSM - Cyrillic, emoji, non-standard symbols) contain 70 characters, etc.
ro_RO: Segmentele GSM (latina standard) conțin 160 de caractere, în timp ce UCS-2 (non-GSM - chirilic, emoji, simboluri non-standard) conțin 70 de caractere etc.

en: Gallery
ro_RO: Galerie

en: Gender
ro_RO: Sex

en: Gender should be specified as either 'male' or 'female'.
ro_RO: Genul trebuie specificat ca fiind fie „masculin”, fie „feminin”.

en: General
ro_RO: Generale

en: Generate
ro_RO: Genera

en: Generate invoices automatically for bookings to streamline payments and improve client experience.
ro_RO: Generați automat facturi pentru rezervări pentru a simplifica plățile și a îmbunătăți experiența clienților.

en: Generate payment links
ro_RO: Generați linkuri de plată

en: Get in Touch
ro_RO: Intrați în legătură

en: Get in touch
ro_RO: Contactați-ne

en: Global Settings
ro_RO: Setări globale

en: Global Settings apply only to the Event Calendar and Search Booking forms, to customize other booking forms use the settings on the right.
ro_RO: Setările globale se aplică numai pentru Calendarul evenimentelor și formularele de rezervare de căutare, pentru a personaliza alte formulare de rezervare, utilizați setările din dreapta.

en: Go Back
ro_RO: Întoarce-te

en: Go back
ro_RO: Înapoi

en: Go to Catalog form
ro_RO: Accesați formularul Catalog

en: Go to Custom Fields
ro_RO: Mergi la câmpuri personalizate

en: Go to Notifications
ro_RO: Mergi la notificări

en: Go to Step-by-step form
ro_RO: Mergi la formularul pas cu pas

en: Google/Outlook location
ro_RO: Locație Google/Outlook

en: Google Analytics setup
ro_RO: Configurarea Google Analytics

en: Google Calendar
ro_RO: Calendarul Google

en: Google Calendar & Google Meet
ro_RO: Google Calendar și Google Meet

en: Google Calendar setup
ro_RO: Configurarea Calendarului Google

en: Google Map API key
ro_RO: Cheie API Google Maps

en: Google Maps failed to load. Check your API key and restrictions.
ro_RO: Google Maps nu s-a încărcat. Verificați cheia API și restricțiile.

en: Google Meet Link
ro_RO: Link Google Meet

en: Google Meet join link
ro_RO: Link de conectare la Google Meet

en: Google Meet link
ro_RO: Linkul Google Meet

en: Google Meet setup
ro_RO: Configurare Google Meet

en: Google reCAPTCHA v2 secret key
ro_RO: Cheie secretă pentru Google reCAPTCHA v2

en: Google reCAPTCHA v2 site key
ro_RO: Cheie de site pentru Google reCAPTCHA v2

en: Google social login
ro_RO: Autentificare Google prin rețele sociale

en: Green
ro_RO: Verde

en: Grid view
ro_RO: Vizualizare grilă

en: Group Ticket
ro_RO: Bilet de grup

en: Group appointment details
ro_RO: Rezervare grup

en: Group booking
ro_RO: Rezervare de grup

en: Group booking export format
ro_RO: Format de export pentru rezervare de grup

en: Group event details
ro_RO: Detalii eveniment

en: Group ticket has already been scanned
ro_RO: Biletul de grup a fost deja scanat

en: Grow your team with unlimited employee management
ro_RO: Dezvoltă-ți echipa cu gestionarea nelimitată a angajaților

en: Gyms
ro_RO: Săli de sport

en: HTML Mode
ro_RO: Modul HTML

en: HTML formatting may be overridden by plain text formatting upon switching between modes.
ro_RO: Formatarea HTML poate fi suprascrisă de formatarea textului simplu la comutarea între moduri.

en: Header
ro_RO: Antet

en: Heading
ro_RO: Titlu

en: Heading Text Color
ro_RO: Culoare Text

en: Heading content
ro_RO: Conținutul titlului

en: Heading title
ro_RO: Titlul rubricii

en: Healthcare
ro_RO: Îngrijire medicală

en: Here, you can connect your personal Apple Calendar,<br/>so once the booking is scheduled,<br/>it will be automatically added to your calendar of choice.
ro_RO: Aici vă puteți conecta Calendarul Apple personal,<br/>deci, odată programată rezervarea,<br/>ea va fi adăugată automat la calendarul dorit.

en: Here you can assign yourself to be the organizer of the Google/Outlook event.<br> Otherwise you will be assigned as staff and added as a guest in the event
ro_RO: Aici vă puteți desemna să fiți organizatorul evenimentului Google/Outlook.<br> În caz contrar, veți fi desemnat ca personal și adăugat ca invitat la eveniment.

en: Here you can choose the product that will be used for WooCommerce integration.
ro_RO: Aici puteți alege produsul care va fi utilizat pentru integrarea WooCommerce.

en: Here you can connect employee with Apple Calendar,<br/>so once the booking is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
ro_RO: Aici puteți conecta angajatul cu Apple Calendar,<br/>deci, odată ce rezervarea este programată, aceasta va fi<br/>adăugată automat în calendarul angajatului.

en: Here you can connect employee with Outlook Calendar,<br/>so once the appointment is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
ro_RO: Aici puteți conecta angajatul cu Calendarul Outlook,<br/>deci, odată programată, programarea va fi<br/>adăugată automat în calendarul angajatului.

en: Here you can define languages that you want to have in the plugin for translating dynamic strings (names, descriptions, notifications).
ro_RO: Aici puteți defini limbile pe care doriți să le aveți în plugin pentru a traduce șiruri dinamice (nume, descrieri, notificări).

en: Here you can define the charge type that will be used for employees with "Stripe Connected Account"
ro_RO: Aici puteți defini tipul de taxare care va fi utilizat pentru angajații cu „Cont Stripe Connected”

en: Here you can enter additional email addresses where all notifications will be sent. To add an address click Enter.
ro_RO: Aici puteți introduce adrese de email suplimentare unde vor fi trimise toate notificările. Pentru a adăuga o adresă, apăsați Enter.

en: Here you can enter additional phone numbers where all SMS messages will be sent. To add a number click Enter.
ro_RO: Aici puteți introduce numere de telefon suplimentare unde vor fi trimise toate mesajele SMS. Pentru a adăuga un număr, apăsați Enter.

en: Here you can select Zoom User,<br/>so once the appointment is scheduled,<br/>zoom meeting will be automatically created.
ro_RO: Aici puteți selecta Utilizatorul Zoom, <br/> deci odată realizată rezervarea, <br/> întâlnirea zoom va fi creată automat.

en: Hey, there are special packages with this service, check them out!
ro_RO: Hei, există pachete speciale cu acest serviciu, verificați-le!

en: Hi %employee_full_name%, Thank you, %company_name%
ro_RO: Salut %employee_full_name%, Mulțumesc, %company_name%

en: Hi <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Thank you, <br> <b>%company_name%</b>
ro_RO: Bună <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Vă mulțumesc, <br> <b>%company_name%</b>

en: Hidden
ro_RO: Ascuns

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Hide Employee Profile
ro_RO: Ascunde profilul angajatului

en: Hide WooCommerce cart when price is 0
ro_RO: Ascundeți coșul WooCommerce când prețul este 0

en: Hide coupon
ro_RO: Ascunde cuponul

en: Hide employee
ro_RO: Ascunde angajatul

en: Hide event
ro_RO: Ascunde evenimentul

en: Hide location
ro_RO: Ascunde locația

en: Hide locked features
ro_RO: Ascunde funcțiile blocate

en: Hide package
ro_RO: Ascunde pachetul

en: Hide resource
ro_RO: Ascunde resursa

en: Hide service
ro_RO: Ascunde serviciul

en: Hide tax
ro_RO: Ascunde taxa

en: Hide tips & suggestions
ro_RO: Ascunde sfaturile și sugestiile

en: Higher price background
ro_RO: Fundal preț mai mare

en: Higher price text
ro_RO: Text cu preț mai mare

en: Highest price
ro_RO: Cel mai mare preț

en: Host link
ro_RO: Link gazdă

en: Hosted by:
ro_RO: Găzduit de:

en: Hour
ro_RO: Ora

en: Hours
ro_RO: Ore

en: How many attendees do you want to book event for?
ro_RO: Pentru câți participanți doriți să rezervați un eveniment?

en: How many people are coming?
ro_RO: Câți oameni vin?

en: How to
ro_RO: Cum se procedează

en: How to get your
ro_RO: Cum să obțineți

en: I want to pay full amount
ro_RO: Vreau sa platesc suma intreaga

en: Id
ro_RO: ID

en: Identify country code by user's IP address
ro_RO: Identificați codul de țară după adresa IP a utilizatorului

en: If all payment methods are disabled on the service/event, the default payment method will be used.
ro_RO: Dacă toate metodele de plată sunt dezactivate pentru serviciu/eveniment, se va folosi metoda de plată implicită.

en: If disabled, the price will remain the same regardless of how many people are included in the group appointment.
ro_RO: Dacă este dezactivat, prețul va rămâne același indiferent de câți oameni sunt incluși în programarea de grup.

en: If enabled, customers can complete their payment using the link in their email notifications or through the customer panel.
ro_RO: Dacă este activat, clienții își pot finaliza plata folosind linkul din notificările lor prin email sau prin panoul de clienți.

en: If enabled, the default notification will not be sent for the selected events.
ro_RO: Dacă este activată, notificarea implicită nu va fi trimisă pentru evenimentele selectate.

en: If enabled, the default notification will not be sent for the selected services.
ro_RO: Dacă este activată, notificarea implicită nu va fi trimisă pentru serviciile selectate.

en: If invalid, other values will be skipped and not imported.
ro_RO: Dacă este invalid, celelalte valori vor fi omise și nu vor fi importate.

en: If left empty, attachments will be uploaded to the default WordPress uploads folder.
ro_RO: Dacă este lăsat gol, atașamentele vor fi încărcate în folderul implicit de încărcări WordPress.

en: If multiple customers have the same email address, only the first one will be imported.
ro_RO: Dacă mai mulți clienți au aceeași adresă de email, doar primul va fi importat.

en: If this is disabled, your front-end customers won't be able to book appointment with Pending status above the maximum capacity. Once the maximum capacity is reached appointment will close and time slot will become unavailable.
ro_RO: Dacă aceasta este dezactivată, clienții de pe front-end nu vor putea rezerva o programare cu statutul În așteptare peste capacitatea maximă. Odată ce capacitatea maximă este atinsă, programarea se va închide și intervalul de timp va deveni indisponibil.

en: If this is disabled, your front-end customers won't be able to submit a booking unless they fill in the minimum service capacity, but once they book for any capacity above minimum, the time slot will become unavailable for booking for others. If enabled, multiple customers will be able to book the same time slot, without having to fill in the minimum capacity.
ro_RO: Dacă aceasta este dezactivată, clienții de pe front-end nu vor putea trimite o rezervare decât dacă completează capacitatea minimă a serviciului, dar odată ce rezervă pentru orice capacitate peste minim, intervalul de timp va deveni indisponibil pentru alții. Dacă este activată, mai mulți clienți vor putea rezerva același interval de timp, fără a fi nevoie să completeze capacitatea minimă.

en: If this option is disabled, the employee will only be available for booking through the back-end
ro_RO: Dacă această opțiune este dezactivată, angajatul va fi disponibil pentru rezervare doar prin back-end.

en: If this option is disabled, the service will be bookable only from the back end.
ro_RO: Dacă această opțiune este dezactivată, serviciul va putea fi rezervat doar din back-end.

en: If this option is enabled customers will be able to pay via email notifications or through their Customer panel.
ro_RO: Dacă această opțiune este activată, clienții vor putea plăti prin notificări prin e-mail sau prin panoul pentru clienți.

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for closing the booking based on the selected time for the first event
ro_RO: Dacă această opțiune nu este bifată, pluginul va calcula timpul <br> pentru închiderea rezervării pe baza orei selectate pentru primul eveniment

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for opening the booking based on the selected time for the first event
ro_RO: Dacă această opțiune nu este bifată, pluginul va calcula timpul <br> pentru deschiderea rezervării pe baza orei selectate pentru primul eveniment

en: If this option is unchecked, the plugin will calculate the booking closing time based on the time set for the first event.
ro_RO: Dacă această opțiune nu este bifată, pluginul va calcula ora de închidere a rezervării pe baza timpului stabilit pentru primul eveniment.

en: If this option is unchecked, the plugin will calculate the booking opening time based on the time set for the first event.
ro_RO: Dacă această opțiune nu este bifată, pluginul va calcula ora de deschidere a rezervării pe baza timpului stabilit pentru primul eveniment.

en: If you are in a country where VAT or GST applies, the applicable tax will be added to your transaction.
ro_RO: Dacă vă aflați într-o țară unde se aplică TVA sau GST, taxa aplicabilă va fi adăugată la tranzacția dumneavoastră.

en: If you are the admin of this page, see how to
ro_RO: Dacă ești administratorul acestei pagini, vezi cum

en: If you disable this option, your customers will be able to access customer panel with link that is sent to their email account.
ro_RO: Dacă dezactivați această opțiune, clienții dvs. vor putea accesa panoul client cu link-ul care este trimis în contul lor de e-mail.

en: If you enable this option, Admin will be able to book appointment at any time (working hours, special days and days off for all employees will be ignored).
ro_RO: Dacă activați această opțiune, administratorul va putea rezerva o întâlnire în orice moment<br>(orele de lucru, zilele speciale și zilele libere pentru toți angajații vor fi ignorate).

en: If you enable this option, Admin will be able to book appointment over or during another appointment.
ro_RO: Dacă activați această opțiune, administratorul va putea programa o întâlnire peste sau în timpul unei alte întâlniri.

en: If you enable this option every time a new customer schedules the appointment he will get Amelia Customer user role and automatic email with login details.
ro_RO: Dacă activați această opțiune, de fiecare dată când un nou client programează o întâlnire, va primi rolul de utilizator Amelia Customer și un e-mail automat cu detaliile de autentificare.

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image Color
ro_RO: Culoarea imaginii

en: Image thumbs
ro_RO: Miniaturi imagini

en: Import Failed
ro_RO: Import nereușit

en: Import Partially Successful
ro_RO: Import parțial reușit

en: Import Rules
ro_RO: Reguli de import

en: Import successful
ro_RO: Import cu succes

en: Importing customers
ro_RO: Importarea clienților

en: Improve accuracy and professionalism with consistent, clearly formatted billing
ro_RO: Îmbunătățiți acuratețea și profesionalismul cu o facturare consistentă și clar formatată

en: Improve customer choice by letting clients book with the employee that suits them best
ro_RO: Îmbunătățiți opțiunile clienților, permițându-le să facă rezervări cu angajatul care li se potrivește cel mai bine.

en: Improve customer convenience by offering predictable, easy-to-book recurring options
ro_RO: Îmbunătățiți confortul clienților oferindu-le opțiuni recurente previzibile și ușor de rezervat.

en: Improve customer experience by letting clients choose the location that suits them best
ro_RO: Îmbunătățiți experiența clienților, permițându-le să aleagă locația care li se potrivește cel mai bine.

en: Improve reporting accuracy by accessing complete appointment data instantly
ro_RO: Îmbunătățiți acuratețea raportării accesând instantaneu datele complete ale programărilor

en: Improved customer retention as clients return to use the remaining sessions in their package
ro_RO: Îmbunătățirea retenției clienților, deoarece aceștia revin pentru a utiliza sesiunile rămase din pachetul lor

en: In Package
ro_RO: În pachet

en: In package
ro_RO: În pachet

en: Incl. VAT
ro_RO: Incl. TVA

en: Include Taxes
ro_RO: Include Taxele

en: Include buffer time in calendar events
ro_RO: Includeți timp de tampon în evenimentele din calendar

en: Include in invoice
ro_RO: Includeți în factură

en: Include service buffer time in time slots
ro_RO: Includeți timpul tampon al serviciului în intervalele de timp

en: Incorrect email or password
ro_RO: Adresă de e-mail sau parolă incorecte

en: Increase conversions by motivating customers with attractive, limited-time deals
ro_RO: Creșteți conversiile motivând clienții cu oferte atractive, disponibile pentru o perioadă limitată de timp.

en: Increase revenue by encouraging customers to purchase additional services or products
ro_RO: Creșteți veniturile încurajând clienții să achiziționeze servicii sau produse suplimentare.

en: Increase sales volume by encouraging customers to book more appointments at once
ro_RO: Creșteți volumul vânzărilor încurajând clienții să rezerve mai multe programări simultan.

en: Indicates the number of new and returning customers<br/>for the selected date range.
ro_RO: Indică numărul de clienți noi și vechi <br/> pentru intervalul de timp selectat.

en: Industries
ro_RO: Industrii

en: Info
ro_RO: Informații

en: Info text
ro_RO: Text informativ

en: Initial end date & time of the event
ro_RO: Data și ora inițiale de încheiere a evenimentului

en: Initial end date of the event
ro_RO: Data inițială de încheiere a evenimentului

en: Initial end time of the event
ro_RO: Ora inițială de încheiere a evenimentului

en: Initial start date & time of the event
ro_RO: Data și ora inițială de începere a evenimentului

en: Initial start time of the event
ro_RO: Ora de începere inițială a evenimentului

en: Input Color
ro_RO: Culoare de intrare

en: Input Text Color
ro_RO: Introduceți culoarea textului

en: Input field
ro_RO: Câmp de introducere

en: Input fields
ro_RO: Câmpuri de introducere

en: Insert Amelia Booking Shortcode
ro_RO: Introduceți codul scurt de rezervare Amelia

en: Insert pending appointments
ro_RO: Introduceți programările în așteptare

en: Integrate with WooCommerce to enable advanced e-commerce capabilities.
ro_RO: Integrați-vă cu WooCommerce pentru a activa capabilități avansate de comerț electronic.

en: Integrations
ro_RO: Integrări

en: Interested in unlocking this feature?
ro_RO: Vă interesează să deblocați această funcție?

en: Invisible reCAPTCHA badge
ro_RO: Insigna reCAPTCHA invizibilă

en: Invoice
ro_RO: Factura

en: Invoice #
ro_RO: Factură #

en: Invoice #{count}
ro_RO: Factură #{count}

en: Invoice Format
ro_RO: Formatul facturii

en: Invoice Number Asc
ro_RO: Număr factură ascendent

en: Invoice Number Desc
ro_RO: Număr factură descendent

en: Invoice date
ro_RO: Data facturii

en: Invoice details
ro_RO: Detalii facturi

en: Invoice has been sent.
ro_RO: Factura a fost trimisă.

en: Invoice not found.
ro_RO: Factura nu a fost găsită.

en: Invoice total
ro_RO: Total factura

en: Invoices
ro_RO: Facturi

en: Invoices setup
ro_RO: Configurarea facturilor

en: Issued
ro_RO: Emis

en: It seems like there are no available or visible services assigned to the packages, at this moment.
ro_RO: Se pare că nu există servicii disponibile sau vizibile alocate pachetelor, în acest moment.

en: It seems like there are no employees or services created, or no  employees are assigned to the service, at this moment.
ro_RO: Se pare că nu există angajați sau servicii create, sau niciun angajat nu este repartizat serviciului, în acest moment.

en: It seems that Envato API is currently busy (please try again) or you don't have a valid purchase of Amelia
ro_RO: Se pare că Envato API este ocupat în prezent (încercați din nou) sau nu aveți o achiziție validă de Amelia

en: Item
ro_RO: Articol

en: Item status
ro_RO: Starea articolului

en: Jane Doe
ro_RO: femeie necunoscută

en: Join
ro_RO: Alătură-te

en: Join Google Meeting
ro_RO: Alăturați-vă la Google Meeting

en: Join Space
ro_RO: Alăturați-vă spațiului

en: Join With Microsoft Teams
ro_RO: Alăturați-vă cu Microsoft Teams

en: Join Zoom
ro_RO: Participă la Zoom

en: Join Zoom Meeting
ro_RO: Alătură-te Întâlnirii Zoom

en: Join link
ro_RO: Link de participare

en: Join waiting list
ro_RO: Alăturați-vă listei de așteptare

en: Join with Google Meet
ro_RO: Alătură-te cu Google Meet

en: Join with Microsoft Teams
ro_RO: Alătură-te cu Microsoft Teams

en: Keep Individual
ro_RO: Păstrează individual

en: Keep customers and employees informed by sending appointment and event notifications directly through WhatsApp - choose predefined messages or customize your own for a personal touch.
ro_RO: Țineți clienții și angajații la curent trimițând notificări privind programările și evenimentele direct prin WhatsApp – alegeți mesaje predefinite sau personalizați-le pentru a le da o notă personală.

en: Keep everyone on track using scheduled reminders that reduce no-shows and confusion
ro_RO: Mențineți pe toată lumea la curent folosind mementouri programate care reduc neprezentările și confuzia

en: Keep operations aligned with unified settings, availability, and resource control
ro_RO: Mențineți operațiunile aliniate cu setările unificate, disponibilitatea și controlul resurselor

en: Keep your data organized and meaningful with structured fields that standardize the information you collect
ro_RO: Păstrați-vă datele organizate și semnificative cu ajutorul câmpurilor structurate care standardizează informațiile pe care le colectați

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Label name
ro_RO: Numele etichetei

en: Labels
ro_RO: Etichete

en: Language
ro_RO: Limba

en: Languages
ro_RO: Limbi

en: Last
ro_RO: Ultimul

en: Last Booking Asc
ro_RO: Ultima rezervare ascendent

en: Last Booking Desc
ro_RO: Ultima rezervare descendent

en: Last Name:
ro_RO: Nume:

en: Last booking
ro_RO: Ultima rezervare

en: Last name
ro_RO: Nume de familie

en: Last on {date}
ro_RO: Ultima pe {date}

en: Latitude
ro_RO: Latitudine

en: Layout
ro_RO: Aspect

en: Layout & Inputs
ro_RO: Aspect și intrări

en: Layout and labels options
ro_RO: Opțiuni de aspect și etichete

en: Learn More
ro_RO: Află mai multe

en: Learn more
ro_RO: Află mai multe

en: Left to pay
ro_RO: Rămas de plătit

en: Less options
ro_RO: Mai puține opțiuni

en: Lesson Space
ro_RO: Spațiul de lecție

en: Lesson Space API key
ro_RO: Cheie API Spațiu Lecție

en: Lesson Space Link
ro_RO: Lecție Spațiu Link

en: Lesson Space Links
ro_RO: Legături cu spațiul de lecție

en: Lesson Space link
ro_RO: Link Lesson Space

en: Lesson Space link to join space
ro_RO: Link către spațiul de lecție pentru a vă alătura spațiului

en: Lesson Space setup
ro_RO: Configurare Lesson Space

en: Light Theme
ro_RO: Tema Deschisă

en: Limit
ro_RO: Limită

en: Limit additional people
ro_RO: Limitează numărul de persoane suplimentare

en: Limit appointments per customer
ro_RO: Preț rezervare

en: Limit appointments per employee
ro_RO: Limitați programările per angajat

en: Limit events per customer
ro_RO: Limitați evenimentele per client

en: Limit package purchases per customer
ro_RO: Limitați achizițiile de pachete per client

en: Limit per customer
ro_RO: Limită per client

en: Limit the additional number of people
ro_RO: Limitați numărul suplimentar de persoane

en: Limit the number of people that one customer can add during the booking
ro_RO: Limitați numărul de persoane pe care un client le poate adăuga în timpul rezervării

en: Link copied to clipboard.
ro_RO: Link copiat în clipboard.

en: Link this customer to a WordPress user so they can log in and view their appointments in Amelia’s back end.
ro_RO: Asociați acest client cu un utilizator WordPress pentru a se putea autentifica și vizualiza programările în back-end-ul Amelia.

en: Linked
ro_RO: Legat

en: List
ro_RO: Listă

en: List (default)
ro_RO: Listă (implicit)

en: List layout
ro_RO: Aspectul listei

en: List of your appointments has changed. Take one more look and continue by clicking the Save button.
ro_RO: Lista programărilor dvs. s-a schimbat. Mai aruncați o privire și continuați făcând clic pe butonul Salvați.

en: List view
ro_RO: Vizualizare listă

en: Live API key
ro_RO: Cheie API activă

en: Live client ID
ro_RO: ID client live

en: Live key ID
ro_RO: ID cheie live

en: Live key secret
ro_RO: Secret cheie live

en: Live publishable key
ro_RO: Cheie publicabilă live

en: Live secret
ro_RO: Secret live

en: Live secret key
ro_RO: Cheie secretă live

en: Load booking form manually
ro_RO: Încărcați manual formularul de rezervare

en: Load page
ro_RO: Încarcă pagina

en: Loading...
ro_RO: Se încarcă...

en: Local Time
ro_RO: Ora locala

en: Local Time:
ro_RO: Ora locală:

en: Local time
ro_RO: Ora locală

en: Local time:
ro_RO: Ora locală:

en: Location
ro_RO: Locație

en: Location:
ro_RO: Locație:

en: Location 1
ro_RO: Locația 1

en: Location ID
ro_RO: ID locație

en: Location Input Field
ro_RO: Nume locație

en: Location Selection
ro_RO: Selectarea locației

en: Location WP Hooks
ro_RO: Hook-uri WP locație

en: Location address
ro_RO: Adresa locației

en: Location description
ro_RO: Descrierea locației

en: Location details
ro_RO: Detalii despre locație

en: Location filter
ro_RO: Filtru locație

en: Location has been added.
ro_RO: Locația a fost adăugată.

en: Location has been deleted.
ro_RO: Locația a fost ștearsă.

en: Location has been hidden.
ro_RO: Locația a fost ascunsă.

en: Location has been updated.
ro_RO: Locația a fost actualizată.

en: Location information
ro_RO: Informații despre locație

en: Location is now visible.
ro_RO: Locația este acum vizibilă.

en: Location latitude
ro_RO: Latitudinea locației

en: Location longitude
ro_RO: Longitudinea locației

en: Location name
ro_RO: Nume locație

en: Location phone
ro_RO: Număr de telefon locație

en: Location selection
ro_RO: Selectarea locației

en: Locations
ro_RO: Locații

en: Locations must be active and have card processing enabled
ro_RO: Locațiile trebuie să fie active și să aibă activată procesarea cardurilor

en: Locations setup
ro_RO: Configurare locații

en: Log In
ro_RO: Logare

en: Log out
ro_RO: Deconectați-vă

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Logout
ro_RO: Deconectare

en: Longitude
ro_RO: Longitudine

en: Lower price background
ro_RO: Fundal preț mai mic

en: Lower price text
ro_RO: Text cu preț mai mic

en: Lowest price
ro_RO: Cel mai mic pret

en: Mail service
ro_RO: Serviciu de mail

en: Mailchimp List
ro_RO: Listă Mailchimp

en: Mailchimp setup
ro_RO: Configurare Mailchimp

en: Mailgun API Key
ro_RO: Cheie API Mailgun

en: Mailgun Domain
ro_RO: Domeniu Mailgun

en: Main category button
ro_RO: Butonul categoriei principale

en: Main content
ro_RO: Conținut principal

en: Maintain consistent scheduling with customizable frequencies and patterns
ro_RO: Mențineți o programare consistentă cu frecvențe și modele personalizabile

en: Make extra mandatory
ro_RO: Fă opțiunea suplimentară obligatorie

en: Male
ro_RO: Bărbat

en: Manage badges
ro_RO: Gestionați insignele

en: Manage bookings
ro_RO: Gestionează rezervările

en: Manage company days off
ro_RO: Gestionează zilele libere ale companiei

en: Manage event cancellations efficiently by allowing customers to join waiting lists and filling open spots manually.
ro_RO: Gestionează eficient anulările de evenimente, permițând clienților să se alăture listelor de așteptare și să ocupe locurile libere manual.

en: Manage languages
ro_RO: Gestionați limbile

en: Manage personal schedule
ro_RO: Gestionează programul personal

en: Manage shared resources with ease
ro_RO: Gestionați cu ușurință resursele partajate

en: Managing assigned services
ro_RO: Gestionarea serviciilor alocate

en: Managing packages
ro_RO: Gestionarea pachetelor

en: Mandatory Field:
ro_RO: Câmp obligatoriu:

en: Map a WordPress user to this employee to give them access to view their appointments in the plugin’s back-end.
ro_RO: Asociați un utilizator WordPress cu acest angajat pentru a-i oferi acces să-și vadă programările în interfața de administrare a pluginului.

en: Max
ro_RO: Maxim

en: Max. Capacity
ro_RO: Max. Capacitate

en: Max Capacity Asc
ro_RO: Capacitate maximă ascendentă

en: Max Capacity Desc
ro_RO: Capacitate maximă - Descriere

en: Maximum Quantity:
ro_RO: Cantitate maximă:

en: Maximum allowed spots
ro_RO: Puncte maxime permise

en: Maximum bookings allowed
ro_RO: Numărul maxim de rezervări permise

en: Maximum bookings reached
ro_RO: Capacitatea maximă este atinsă

en: Maximum capacity
ro_RO: Capacitate maximă

en: Maximum capacity is reached
ro_RO: Capacitatea maximă este atinsă

en: Maximum number of events returned
ro_RO: Numărul maxim de evenimente returnate

en: Maximum number of places is
ro_RO: Numărul maxim de locuri este

en: Maximum quantity
ro_RO: Cantitate maximă

en: Maximum spots
ro_RO: Număr maxim de locuri

en: Maximum usage per customer
ro_RO: Utilizare maximă per client

en: Measurement ID
ro_RO: ID de măsurare

en: Meeting agenda
ro_RO: Agenda întâlnirii

en: Meeting title
ro_RO: Titlul întâlnirii

en: Menu
ro_RO: Meniu

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Message content
ro_RO: Conținutul mesajului

en: Message template
ro_RO: Șablon mesaj

en: Messages sent through WhatsApp are without a reply option, so we advise setting the “Auto-reply” message
ro_RO: Mesajele trimise prin WhatsApp nu oferă opțiunea de răspuns, așa că vă recomandăm să setați mesajul „Răspuns automat”.

en: Meta Pixel setup
ro_RO: Configurarea Meta Pixel

en: Method
ro_RO: Metodă

en: Microsoft Teams Link
ro_RO: Link Microsoft Teams

en: Microsoft Teams join link
ro_RO: Link de conectare la Microsoft Teams

en: Microsoft Teams link
ro_RO: Link Microsoft Teams

en: Microsoft Teams setup
ro_RO: Configurare Microsoft Teams

en: Min. Capacity
ro_RO: Min. Capacitate

en: Minimum bookings required
ro_RO: Sunt necesare rezervări minime

en: Minimum capacity
ro_RO: Capacitate minimă

en: Minimum number of attendees
ro_RO: Număr minim de participanți

en: Minimum number of bookings
ro_RO: Număr minim de rezervări

en: Minimum number of required extras
ro_RO: Număr minim de extraopțiuni necesare

en: Minimum of attendees
ro_RO: Minim de participanți

en: Minimum of bookings
ro_RO: Minim de rezervări

en: Minimum required extras
ro_RO: Suplimente minime necesare

en: Minimum required extras:
ro_RO: Suplimente minime necesare:

en: Minimum time required before booking
ro_RO: Timp minim necesar înainte de rezervare

en: Minimum time required before canceling
ro_RO: Timp minim necesar înainte de anulare

en: Minimum time required before rescheduling
ro_RO: Timp minim necesar înainte de reprogramare

en: Minutes
ro_RO: Minute

en: Missing required fields:
ro_RO: Lipsesc câmpurile obligatorii:

en: Mobile menu
ro_RO: Meniul mobil

en: Mollie payment link
ro_RO: Link de plată Mollie

en: Mon
ro_RO: Lun

en: Monday
ro_RO: Luni

en: Month
ro_RO: Lună

en: Monthly
ro_RO: Lunar

en: Months
ro_RO: Luni

en: More Features Zero Limits
ro_RO: Mai multe funcționalități, fără limite

en: More options
ro_RO: Mai multe opțiuni

en: Multiple Emails
ro_RO: E-mailuri multiple

en: Multiple Locations
ro_RO: Locații multiple

en: Multiple locations
ro_RO: Locații multiple

en: Multiple packages purchased.
ro_RO: Mai multe pachete achiziționate.

en: Multiply deposit amount by the number of people in one booking
ro_RO: Înmulțiți suma depozitului cu numărul de persoane dintr-o singură rezervare

en: Multiply deposit amount by the number of people in one booking.
ro_RO: Înmulțiți suma avansului cu numărul de persoane dintr-o rezervare.

en: Multiply deposit by number of people
ro_RO: Înmulțiți depozitul cu numărul de persoane

en: Multiply price by number of people
ro_RO: Înmulțiți prețul cu numărul de persoane

en: My Profile
ro_RO: Profilul meu

en: My profile
ro_RO: Profilul meu

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Name Asc
ro_RO: Nume Ascendent

en: Name Ascending
ro_RO: Nume crescător

en: Name Desc
ro_RO: Nume Descendent

en: Name Descending
ro_RO: Nume descrescător

en: Name of the space (room) that will be created for appointments. You can use placeholders from the Notifications page. If left empty, the space will be named after the appointment ID.
ro_RO: Numele spațiului (camerei) care va fi creat pentru programări. Puteți folosi substituenți de pe pagina de notificări. Dacă este lăsat gol, spațiul va fi numit după ID-ul programării.

en: Need additional fields?
ro_RO: Aveți nevoie de câmpuri suplimentare?

en: Need help?
ro_RO: Ai nevoie de ajutor?

en: Need to update your company's days off?
ro_RO: Trebuie să actualizați zilele libere ale companiei?

en: New
ro_RO: Nou

en: New Appointment
ro_RO: Rezervare nouă

en: New Attendee
ro_RO: Participant nou

en: New Customer
ro_RO: Client nou

en: New Event
ro_RO: Eveniment nou

en: New Location
ro_RO: Locație nouă

en: New Password
ro_RO: Parolă nouă

en: New Space
ro_RO: Serviciu nou

en: New Update
ro_RO: Actualizare nouă

en: New appointment
ro_RO: Nouă programare

en: New category
ro_RO: Categorie nouă

en: New coupon
ro_RO: Cupon nou

en: New customer
ro_RO: Client nou

en: New employee
ro_RO: Angajat nou

en: New event
ro_RO: Eveniment nou

en: New event booking
ro_RO: Rezervare nouă eveniment

en: New language
ro_RO: Limbă nouă

en: New package
ro_RO: Pachet nou

en: New package booking
ro_RO: Rezervare pachet nou

en: New password
ro_RO: Parolă nouă

en: New resource
ro_RO: Resursă nouă

en: New service
ro_RO: Serviciu nou

en: New tax
ro_RO: Noua taxă

en: Next
ro_RO: Următorul

en: Next Service
ro_RO: Următorul serviciu

en: Next day reminder
ro_RO: Memento pentru ziua următoare

en: No
ro_RO: Nu

en: No, just this one
ro_RO: Nu, doar acesta

en: No-show
ro_RO: Neprezentare

en: No-show tag
ro_RO: Etichetă „No-show”

en: No Employees Assigned to This Location
ro_RO: Nu sunt angajați asignați acestei locații

en: No Packages
ro_RO: Niciun pachet

en: No Show
ro_RO: Absent

en: No Show (1)
ro_RO: Absent (1)

en: No Show (2)
ro_RO: Absent (2)

en: No Show (3+)
ro_RO: Absență (3+)

en: No Tags. Create a new one.
ro_RO: Fără etichete. Creați unul nou.

en: No WordPress users with the Amelia Customer role are available.
ro_RO: Nu sunt disponibili utilizatori WordPress cu rolul de Client Amelia.

en: No WordPress users with the Amelia Employee role are available.
ro_RO: Nu sunt disponibili utilizatori WordPress cu rolul de Angajat Amelia.

en: No appointments found
ro_RO: Nu s-au găsit programări

en: No appointments yet
ro_RO: Încă nu există programări

en: No attendees found
ro_RO: Nu s-au găsit participanți

en: No booked appointments
ro_RO: Nu există programări rezervate

en: No bookings found
ro_RO: Nu s-au găsit rezervări

en: No camera found on this device.
ro_RO: Nu a fost găsită nicio cameră pe acest dispozitiv.

en: No coupons yet
ro_RO: Nu există încă cupoane

en: No custom fields yet
ro_RO: Nu există încă câmpuri personalizate

en: No customers were imported to your customer list.
ro_RO: Nu au fost importați clienți în lista dumneavoastră de clienți.

en: No customers yet
ro_RO: Încă nu există clienți

en: No employees yet
ro_RO: Încă nu există angajați

en: No event bookings yet
ro_RO: Încă nu există rezervări pentru evenimente

en: No events found
ro_RO: Nu au fost găsite evenimente

en: No events yet
ro_RO: Încă nu există evenimente

en: No extras yet
ro_RO: Încă nu există extraopțiuni

en: No invoices yet
ro_RO: Încă nu există facturi

en: No limit per customer
ro_RO: Fără limită per client

en: No locations yet
ro_RO: Încă nu există locații

en: No matching data
ro_RO: Nu există date care se potrivesc

en: No package bookings yet
ro_RO: Încă nu există rezervări pentru pachete

en: No packages found
ro_RO: Nu s-au găsit pachete

en: No packages yet
ro_RO: Încă nu există pachete

en: No resources yet
ro_RO: Încă nu există resurse

en: No results
ro_RO: rezultate

en: No results found
ro_RO: Nu au fost găsite rezultate

en: No results found...
ro_RO: Nu au fost găsite rezultate...

en: No results found for
ro_RO: Nu au fost găsite rezultate pentru

en: No services or employees available
ro_RO: Nu există servicii sau angajați disponibili

en: No services yet
ro_RO: Încă nu există servicii

en: No spots left
ro_RO: Nu au mai rămas locuri

en: No taxes yet
ro_RO: Încă nu există taxe

en: No top trends
ro_RO: Nu există tendințe de top

en: No transactions yet
ro_RO: Încă nu există tranzacții

en: No upcoming events
ro_RO: Nu există evenimente viitoare

en: No usage limit
ro_RO: Fără limită de utilizare

en: Not available
ro_RO: Indisponibil

en: Not connected
ro_RO: Neconectat

en: Not match to your current password
ro_RO: Nu se potrivește cu parola dvs. actuală

en: Note
ro_RO: Notiță

en: Note (Internal)
ro_RO: Notă (internă)

en: Note (internal)
ro_RO: Notă (internă)

en: Notice: Please select at least one panel.
ro_RO: Notă: Vă rugăm să selectați cel puțin un panou.

en: Notification
ro_RO: Notificare

en: Notification Language
ro_RO: Notificare

en: Notification Placeholder
ro_RO: Notificare Înlocuitor

en: Notification has been deleted.
ro_RO: Notificarea a fost ștearsă.

en: Notification has been saved.
ro_RO: Notificarea a fost salvată.

en: Notification has not been saved.
ro_RO: Notificarea nu a fost salvată.

en: Notification interval
ro_RO: Interval de notificare

en: Notification language
ro_RO: Limbă de notificare

en: Notification name
ro_RO: Nume notificare

en: Notification settings
ro_RO: Setările notificărilor

en: Notification status has been updated.
ro_RO: Starea notificării a fost actualizată.

en: Notification status has not been updated.
ro_RO: Starea notificării nu a fost actualizată.

en: Notification template
ro_RO: Șablon de notificare

en: Notification type
ro_RO: Tip de notificare

en: Notifications
ro_RO: Notificări

en: Notifications in Amelia
ro_RO: Notificări în Amelia

en: Notify attendees by email when event information is updated.
ro_RO: Notifică participanții prin email când informațiile despre eveniment sunt actualizate.

en: Notify selected employees about empty package purchases
ro_RO: Notificați angajații selectați despre achizițiile de pachete goale

en: Notify the attendee(s)
ro_RO: Notificați clientul (clienții)

en: Notify the attendees
ro_RO: Anunță participanții

en: Notify the customer(s)
ro_RO: Notificați clientul (clienții)

en: Notify the customer(s) by default
ro_RO: Notificați clientul (clienții) în mod implicit

en: Number of Additional People
ro_RO: Numărul de persoane suplimentare

en: Number of Additional People:
ro_RO: Număr de persoane suplimentare:

en: Number of Recurrences:
ro_RO: Număr de recurențe:

en: Number of Tickets
ro_RO: Număr de bilete

en: Number of adjusted time slots:
ro_RO: Număr de intervale de timp ajustate:

en: Number of appointments
ro_RO: Numărul de programări

en: Number of appointments required for booking
ro_RO: Numărul de programări necesare pentru rezervare

en: Number of appointments with applied coupon is
ro_RO: Numărul de programări cu cupon aplicat este

en: Number of events
ro_RO: Număr de persoane

en: Number of packages
ro_RO: Număr de persoane

en: Number of people
ro_RO: Numărul de persoane

en: Number of people on waiting list
ro_RO: Numărul de persoane aflate pe lista de așteptare

en: Number of people that are coming with you.
ro_RO: Numărul de oameni care vin cu tine.

en: Number of recurrences:
ro_RO: Număr de repetări:

en: Number of tickets
ro_RO: Numărul de bilete

en: Occupancy rate
ro_RO: Rata de ocupare

en: Occupied
ro_RO: Ocupat

en: Occurrences
ro_RO: Apariții

en: Offer a clean, list-based booking experience with a design that grabs attention. Customers can easily explore and book from your full event lineup.
ro_RO: Oferiți o experiență de rezervare curată, bazată pe listă, cu un design care atrage atenția. Clienții pot explora și rezerva cu ușurință din întreaga gamă de evenimente.

en: Offer discounts or free appointments with customizable coupons.
ro_RO: Oferiți reduceri sau programări gratuite cu cupoane personalizabile.

en: Offer multiple durations and prices for this service.
ro_RO: Oferiți mai multe durate și prețuri pentru acest serviciu.

en: Offer optional or mandatory extras during the booking process - upsell additional services, products, or experiences to enhance appointments and delight your customers.
ro_RO: Oferiți opțiuni suplimentare opționale sau obligatorii în timpul procesului de rezervare - vindeți servicii, produse sau experiențe suplimentare pentru a îmbunătăți programările și a vă încânta clienții.

en: Offer services with multiple duration options for customers to choose from.
ro_RO: Oferiți servicii cu opțiuni multiple de durată din care clienții pot alege.

en: Offer upsells or additional benefits within a service using extras.
ro_RO: Oferiți vânzări suplimentare sau beneficii adiționale în cadrul unui serviciu folosind extraopțiuni.

en: On
ro_RO: Pe

en: On-Site
ro_RO: Pe site-ul

en: On-line
ro_RO: Online

en: On-site
ro_RO: Pe site

en: On-site payment
ro_RO: Plată la fața locului

en: OnBoard
ro_RO: La bord

en: On:
ro_RO: Pe:

en: On Break
ro_RO: În pauză

en: On hold
ro_RO: În așteptare

en: On the same day
ro_RO: In aceeasi zi

en: On the same day each month
ro_RO: În aceeași zi a fiecărei luni

en: Once Off
ro_RO: O dată liberă

en: Once you add your first Coupon, it will appear here. Click + Coupon above to get started.
ro_RO: Odată ce adăugați primul Cupon, acesta va apărea aici. Faceți clic pe + Cupon de mai sus pentru a începe.

en: Once you add your first custom field, it will appear here. Click + Custom Field below to get started.
ro_RO: După ce adăugați primul câmp personalizat, acesta va apărea aici. Faceți clic pe + Câmp personalizat mai jos pentru a începe.

en: Once you add your first employee, it will appear here. Click + Employee below to get started.
ro_RO: Odată ce ai adăugat primul angajat, acesta va apărea aici. Fă clic pe + Angajat mai jos pentru a începe.

en: Once you add your first event, it will appear here. Click + Event below to get started.
ro_RO: Odată ce adăugați primul eveniment, acesta va apărea aici. Faceți Clic + Eveniment mai jos pentru a începe.

en: Once you add your first extra, it will appear here. Click + Extra above to get started.
ro_RO: După ce adaugi primul extra, acesta va apărea aici. Apasă pe + Extra mai sus pentru a începe.

en: Once you add your first package, it will appear here. Click + Package below to get started.
ro_RO: După ce adăugați primul pachet, acesta va apărea aici. Faceți clic pe + Pachet mai jos pentru a începe.

en: Once you add your first resource, it will appear here. Click + Resource below to get started.
ro_RO: După ce adăugați prima resursă, aceasta va apărea aici. Faceți clic pe + Resursă mai jos pentru a începe.

en: Once you add your first service, it will appear here.
ro_RO: Odată ce adăugați primul serviciu, acesta va apărea aici.

en: Once you add your first tax, it will appear here. Click + Tax below to get started.
ro_RO: După ce adăugați prima taxă, aceasta va apărea aici. Faceți clic pe + Taxă mai jos pentru a începe.

en: Once you receive bookings, your appointments will be displayed here. You can also get started by clicking the Add button below.
ro_RO: Odată ce primiți rezervări, programările dumneavoastră vor fi afișate aici. Puteți începe și făcând clic pe butonul Adaugă de mai jos.

en: Once you receive event bookings, they will be displayed here. You can also get started by clicking the Book Event button below.
ro_RO: Odată ce primiți rezervări pentru evenimente, acestea vor fi afișate aici. Puteți începe și făcând clic pe butonul Rezervă Eveniment de mai jos.

en: Once you receive package bookings, they will be displayed here. You can also get started by clicking the Book Package button below.
ro_RO: Odată ce primiți rezervări pentru pachete, acestea vor fi afișate aici. Puteți începe și făcând clic pe butonul Rezervă Pachet de mai jos.

en: Once you start adding locations, they will appear here. You can also get started by clicking the Add button below.
ro_RO: Odată ce începeți să adăugați locații, acestea vor apărea aici. De asemenea, puteți începe făcând clic pe butonul Adaugă de mai jos.

en: Once you start receiving bookings, invoices will be displayed here.
ro_RO: Odată ce începeți să primiți rezervări, facturile vor fi afișate aici.

en: Once you start receiving bookings, transactions will be displayed here.
ro_RO: Odată ce începeți să primiți rezervări, tranzacțiile vor fi afișate aici.

en: Once you start receiving bookings, your customers will be displayed here. You can also get started by clicking the Add button below.
ro_RO: Odată ce începeți să primiți rezervări, clienții dumneavoastră vor fi afișați aici. De asemenea, puteți începe făcând clic pe butonul Adaugă de mai jos.

en: One booking can have multiple attendees/spots in it.
ro_RO: O rezervare poate avea mai mulți participanți/locuri în ea.

en: One spot is equal to one attendee.
ro_RO: Un loc este egal cu un participant.

en: Online
ro_RO: Pe net

en: Online meetings
ro_RO: Întâlniri online

en: Only templates in the default language will be displayed in the back-end. If a template doesn’t exist in the customer’s language, the default language version will be sent instead.
ro_RO: Doar șabloanele în limba implicită vor fi afișate în back-end. Dacă un șablon nu există în limba clientului, va fi trimisă versiunea în limba implicită.

en: Oops...
ro_RO: Hopa...

en: Open
ro_RO: Deschis

en: Open Event
ro_RO: Eveniment deschis

en: Open following
ro_RO: Deschideți următorul

en: Opened
ro_RO: Deschis

en: Opens at
ro_RO: Se deschide la

en: Opens on
ro_RO: Se deschide pe

en: Opens on:
ro_RO: Se deschide la:

en: Option {number}
ro_RO: Opțiune {number}

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Options:
ro_RO: Opțiuni:

en: Or
ro_RO: Sau

en: Or enter details below
ro_RO: Sau introduceți detaliile mai jos

en: Or pay with card
ro_RO: Sau plătiți cu cardul

en: Orange
ro_RO: Portocale

en: Order
ro_RO: Ordin

en: Order creation
ro_RO: Crearea comenzii

en: Order update
ro_RO: Actualizare comanda

en: Organizer
ro_RO: Organizator

en: Organizers
ro_RO: Organizatori

en: Other
ro_RO: Altele

en: Outline
ro_RO: Schiță

en: Outlook Calendar
ro_RO: Calendar Outlook

en: Outlook Calendar & Microsoft Teams
ro_RO: Calendar Outlook & Microsoft Teams

en: Outlook Calendar WP hooks
ro_RO: Hook-uri WP pentru Calendarul Outlook

en: Outlook Calendar setup
ro_RO: Configurarea calendarului Outlook

en: Outlook Mailer
ro_RO: Program de e-mail Outlook

en: Outlook Mailer is not fully configured. Please complete the account setup in the Outlook Integration settings.
ro_RO: Outlook Mailer nu este complet configurat. Vă rugăm să finalizați configurarea contului în setările de integrare Outlook.

en: Overridden by employee
ro_RO: Suprafilat de angajat

en: Overview
ro_RO: Prezentare generală

en: Overwrite Records
ro_RO: Suprascrie înregistrările

en: PAYMENT METHOD
ro_RO: MODALITATE DE PLATĂ

en: PHP Mail
ro_RO: Mail PHP

en: Package
ro_RO: Pachet

en: Package:
ro_RO: Pachet:

en: Package Asc
ro_RO: Pachet Asc

en: Package Canceled
ro_RO: Pachet anulat

en: Package Desc
ro_RO: Descriere Pachet

en: Package ID
ro_RO: ID Pachet

en: Package Info
ro_RO: Info pachet

en: Package Selection
ro_RO: Selectarea pachetului

en: Package appointment has been updated.
ro_RO: Programarea pachetului a fost actualizată.

en: Package appointments
ro_RO: Pachete programări

en: Package appointments details
ro_RO: Detalii programări pachet

en: Package badge
ro_RO: Insignă pachet

en: Package booking details
ro_RO: Detalii rezervare pachet

en: Package booking has been created.
ro_RO: Rezervarea pachetului a fost creată.

en: Package booking has been deleted.
ro_RO: Rezervarea pachetului a fost ștearsă.

en: Package booking has been updated.
ro_RO: Rezervarea pachetului a fost actualizată.

en: Package booking is not available for this time slot.
ro_RO: Rezervarea pachetului nu este disponibilă pentru acest interval orar.

en: Package canceled
ro_RO: Pachet anulat

en: Package capacity
ro_RO: Capacitatea pachetului

en: Package category
ro_RO: Categorie pachet

en: Package count
ro_RO: Număr de pachete

en: Package deal
ro_RO: Oferta pachet

en: Package deposit
ro_RO: Depozit pachet

en: Package description
ro_RO: Descrierea pachetului

en: Package details
ro_RO: Detalii pachet

en: Package duration
ro_RO: Durata pachetului

en: Package filter
ro_RO: Filtru pachete

en: Package has been created.
ro_RO: Pachetul a fost creat.

en: Package has been deleted.
ro_RO: Pachetul a fost șters.

en: Package has been hidden.
ro_RO: Pachetul a fost ascuns.

en: Package has been updated.
ro_RO: Pachetul a fost actualizat.

en: Package includes
ro_RO: Pachetul include

en: Package info
ro_RO: Informații despre pachet

en: Package is now visible.
ro_RO: Pachetul este acum vizibil.

en: Package location
ro_RO: Locația pachetului

en: Package management
ro_RO: Gestionarea pachetelor

en: Package name
ro_RO: Numele pachetului

en: Package overview
ro_RO: Prezentare generală a pachetului

en: Package price
ro_RO: Pretul pachetului

en: Package price:
ro_RO: Preț pachet:

en: Package purchased
ro_RO: Pachet achiziționat

en: Package rules and description
ro_RO: Regulile și descrierea pachetului

en: Package selection
ro_RO: Selectarea pachetului

en: Package services list
ro_RO: Lista serviciilor la pachet

en: Packages
ro_RO: Pachete

en: Packages appointments
ro_RO: Programări pachete

en: Packages block
ro_RO: Bloc de pachete

en: Packages have been reordered.
ro_RO: Pachetele au fost reordonate.

en: Packages overview
ro_RO: Prezentare generală a pachetelor

en: Packages popup
ro_RO: Fereastră pop-up Pachete

en: Paddle
ro_RO: Paletă

en: Page
ro_RO: Pagină

en: Page card
ro_RO: Cartea paginii

en: Page content
ro_RO: Conținutul paginii

en: Page header
ro_RO: Antet de pagină

en: Page messages
ro_RO: Mesaje pagină

en: Page scroll
ro_RO: Derulare pagină

en: Paid
ro_RO: Plătit

en: Paid deposit
ro_RO: Depozit plătit

en: Paid remaining amount
ro_RO: Suma rămasă plătită

en: Panel & access permissions
ro_RO: Panou și permisiuni de acces

en: Panel Button Type
ro_RO: Tip buton panou

en: Panel access
ro_RO: Acces la panou

en: Panel recovery
ro_RO: Recuperare panou

en: Panel subtab name
ro_RO: Numele subfilei panoului

en: Paragraph
ro_RO: Paragraf

en: Partially Paid
ro_RO: Plătit parțial

en: Partially Refunded
ro_RO: Rambursat parțial

en: Partially paid
ro_RO: Parțial plătit

en: Parts
ro_RO: Părți

en: Password
ro_RO: Parola

en: Password Updated!
ro_RO: Parolă actualizată!

en: Password changed successfully
ro_RO: parola a fost schimbată cu succes

en: Password has been changed
ro_RO: Parola a fost schimbata

en: Password is set
ro_RO: Parola este setată

en: Password must be longer than 3 characters
ro_RO: Parola trebuie să aibă mai mult de 3 caractere

en: Password reset link has been sent to your email.
ro_RO: Linkul pentru resetarea parolei a fost trimis la adresa ta de email.

en: Passwords do not match
ro_RO: Parolele nu se potrivesc

en: Passwords don't match.
ro_RO: Parolele nu se potrivesc.

en: Paste the secret key you received after creating your API key pair in Google reCAPTCHA.
ro_RO: Introduceți cheia secretă pe care ați primit-o după crearea perechii de chei API în Google reCAPTCHA.

en: Paste the site key you received after generating your API key pair in Google reCAPTCHA.
ro_RO: Lipiți cheia site-ului primită după generarea perechii de chei API în Google reCAPTCHA.

en: Pay
ro_RO: Zi

en: PayPal payment link
ro_RO: Link de plată PayPal

en: Pay for all appointments at once
ro_RO: Plătește pentru toate programările deodată

en: Pay now
ro_RO: Plătește acum

en: Pay only for the first appointment
ro_RO: Plătește doar pentru prima programare

en: Pay with payment link
ro_RO: Plătește cu link de plată

en: Payee email
ro_RO: Adresa de e-mail a beneficiarului

en: Paying later
ro_RO: Plata mai tarziu

en: Paying now
ro_RO: Platesc acum

en: Payment
ro_RO: Plată

en: Payment History
ro_RO: Istoric plăți

en: Payment ID
ro_RO: ID plată

en: Payment ID:
ro_RO: ID plată:

en: Payment Method
ro_RO: Modalitate de plată

en: Payment Method:
ro_RO: Metoda de plată:

en: Payment Status
ro_RO: Starea plății

en: Payment Type:
ro_RO: Tipul de plată:

en: Payment amount
ro_RO: Suma plății

en: Payment created
ro_RO: Plata creată

en: Payment currency
ro_RO: Moneda plății

en: Payment date
ro_RO: Data plății

en: Payment details
ro_RO: Detalii plății

en: Payment due amount
ro_RO: Suma de plată datorată

en: Payment error
ro_RO: eroare de plata

en: Payment history
ro_RO: Istoricul plăților

en: Payment link for Barion
ro_RO: Link de plată pentru Barion

en: Payment method
ro_RO: Metodă de plată

en: Payment method:
ro_RO: Metodă de plată:

en: Payment methods
ro_RO: Metode de plată

en: Payment protected by policy and powered by
ro_RO: Plată protejată de politică și alimentată de

en: Payment segment
ro_RO: Rezumatul plății

en: Payment status
ro_RO: Stare plată

en: Payment summary
ro_RO: Istoric plăți

en: Payment type
ro_RO: Tipul de plată

en: Payment type, deposit payment...
ro_RO: Tipul de plată, plata depozitului...

en: Payments
ro_RO: Plăți

en: Pending
ro_RO: În așteptare

en: Pending appointments
ro_RO: Programări în așteptare

en: Pending payment
ro_RO: Plată în așteptare

en: People
ro_RO: oameni

en: People counting logic
ro_RO: Logica numărării persoanelor

en: Per Location
ro_RO: Pe locație

en: Per Service
ro_RO: Pe serviciu

en: Per customer
ro_RO: Per client

en: Percentage
ro_RO: Procent

en: Percentage amount
ro_RO: Sumă procentuală

en: Percentage deposit will be calculated on the total booking price<br>and fixed amount can be multiplied by the number of people or stay fixed on the total booking price.
ro_RO: Depozitul procentual va fi calculat pe prețul total al rezervării<br>iar suma fixă poate fi înmulțită cu numărul de persoane sau rămâne fix pe prețul total al rezervării.

en: Percentage of Load
ro_RO: Grad de ocupare

en: Period
ro_RO: Perioadă

en: Period available for booking in advance
ro_RO: Perioadă disponibilă pentru rezervare în avans

en: Periods
ro_RO: Perioadele

en: Permanent access token
ro_RO: Jeton de acces permanent

en: Person
ro_RO: Persoană

en: Personal Information
ro_RO: Informații personale

en: Personal information
ro_RO: Informații personale

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Phone:
ro_RO: Telefon:

en: Phone Number
ro_RO: Număr de telefon

en: Phone already exists with different name. Please check your name.
ro_RO: Telefonul există deja cu alt nume. Vă rugăm să vă verificați numele.

en: Phone number
ro_RO: Număr de telefon

en: Phone number ID
ro_RO: ID numărul de telefon

en: Phone number copied to clipboard.
ro_RO: Numărul de telefon a fost copiat în clipboard.

en: Phone number must include a country code.
ro_RO: Numărul de telefon trebuie să includă un cod de țară.

en: Pick a date or range
ro_RO: Alegeți o dată sau un interval

en: Pick a year
ro_RO: Alegeți un an

en: Pick date & time
ro_RO: Alege dată și oră

en: Pick date & time:
ro_RO: Selectează dată și oră:

en: Pin icon
ro_RO: Pictogramă pin

en: Pixel ID
ro_RO: ID pixel

en: Placeholder
ro_RO: Substituent

en: Placeholder Color
ro_RO: Substituenți SMS

en: Placeholder copied to clipboard.
ro_RO: Substituent copiat în clipboard.

en: Placeholder text
ro_RO: Text substituent

en: Placeholders
ro_RO: Substituenți

en: Plain
ro_RO: Simplu

en: Plans
ro_RO: Planuri

en: Please Wait
ro_RO: Vă rugăm așteptați

en: Please cancel the event first before deleting it.
ro_RO: Vă rugăm să anulați întâi evenimentul înainte de a-l șterge.

en: Please check your .csv file and try again.
ro_RO: Vă rugăm să verificați fișierul .csv și să încercați din nou.

en: Please choose appointment date
ro_RO: Vă rugăm să alegeți data programării

en: Please choose appointment time
ro_RO: Vă rugăm să alegeți ora programării

en: Please confirm you are not a robot
ro_RO: Vă rugăm să confirmați că nu sunteți un robot

en: Please ensure that services and employees are created and that services are assigned to employees.
ro_RO: Vă rugăm să vă asigurați că serviciile și angajații sunt creați și că serviciile sunt atribuite angajaților.

en: Please enter Mailgun API key
ro_RO: Vă rugăm să introduceți cheia API Mailgun

en: Please enter Mailgun Domain
ro_RO: Vă rugăm să introduceți Domeniul Mailgun

en: Please enter SMTP host
ro_RO: Vă rugăm să introduceți gazda SMTP

en: Please enter SMTP password
ro_RO: Vă rugăm să introduceți parola SMTP

en: Please enter SMTP port
ro_RO: Vă rugăm să introduceți portul SMTP

en: Please enter SMTP username
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele de utilizator SMTP

en: Please enter a code.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un cod.

en: Please enter a content.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un conținut.

en: Please enter a first name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un prenume.

en: Please enter a last name
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un nume de familie

en: Please enter a live publishable key.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o cheie publicabilă live.

en: Please enter a live secret key.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o cheie secretă live.

en: Please enter a name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un nume.

en: Please enter a new password.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o parolă nouă.

en: Please enter a new password again.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți din nou o parolă nouă.

en: Please enter a notification name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un nume de notificare.

en: Please enter a password.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o parolă.

en: Please enter a recipient email.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un email al destinatarului.

en: Please enter a recipient phone.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un telefon al destinatarului.

en: Please enter a sender email.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un email de expeditor.

en: Please enter a sender name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un nume de expeditor.

en: Please enter a subject.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un subiect.

en: Please enter a tax amount.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o sumă de taxă.

en: Please enter a test publishable key.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o cheie publicabilă de test.

en: Please enter a test secret key.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o cheie secretă de test.

en: Please enter a ticket code.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți codul biletului

en: Please enter a ticket name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un nume de bilet.

en: Please enter a valid URL with protocol (http:// or https://).
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un URL valid cu protocol (http:// sau https://).

en: Please enter a valid email address
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o adresă de email validă

en: Please enter a valid email address.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o adresă de email validă.

en: Please enter a valid phone number.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un număr de telefon valid.

en: Please enter an email.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un email.

en: Please enter an event.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un eveniment.

en: Please enter appointment date...
ro_RO: Vă rugăm să introduceți data pentru rezervare...

en: Please enter coupon
ro_RO: Vă rugăm să introduceți voucher

en: Please enter current password
ro_RO: Introduceți parola curentă

en: Please enter date
ro_RO: Vă rugăm să introduceți data

en: Please enter date of birth
ro_RO: Vă rugăm să introduceți data nașterii

en: Please enter email
ro_RO: Vă rugăm să introduceți adresa de e-mail

en: Please enter email or username
ro_RO: Vă rugăm să introduceți adresa de e-mail sau numele de utilizator

en: Please enter end time
ro_RO: Vă rugăm să introduceți ora de încheiere

en: Please enter first name
ro_RO: Vă rugăm să introduceți prenumele dvs

en: Please enter last name
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele dvs

en: Please enter live API Key
ro_RO: Introduceți cheia API live

en: Please enter live ClientId
ro_RO: Vă rugăm să introduceți ClientId live

en: Please enter live POSKey
ro_RO: Vă rugăm să introduceți cheia POSKey activă

en: Please enter live Secret
ro_RO: Vă rugăm să introduceți live Secret

en: Please enter live key id
ro_RO: Vă rugăm să introduceți ID-ul cheii live

en: Please enter live key secret
ro_RO: Vă rugăm să introduceți secretul cheii live

en: Please enter name
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele

en: Please enter new password
ro_RO: Introduceți parola nouă

en: Please enter new password again
ro_RO: Vă rugăm să introduceți din nou parola nouă

en: Please enter password
ro_RO: Introduceti parola

en: Please enter payee email
ro_RO: Vă rugăm să introduceți adresa de e-mail a beneficiarului

en: Please enter phone
ro_RO: Vă rugăm să introduceți telefonul

en: Please enter phone number
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numărul de telefon

en: Please enter sandbox POSKey
ro_RO: Vă rugăm să introduceți cheia POSKey din sandbox

en: Please enter start time
ro_RO: Vă rugăm să introduceți ora de început

en: Please enter tax rate name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți denumirea cotei de impozitare.

en: Please enter test API Key
ro_RO: Introduceți cheia API de testare

en: Please enter test ClientId
ro_RO: Vă rugăm să introduceți testul ClientId

en: Please enter test Secret
ro_RO: Vă rugăm să introduceți testul Secret

en: Please enter test key id
ro_RO: Introduceți codul cheii de testare

en: Please enter test key secret
ro_RO: Introduceți secretul cheii de testare

en: Please enter waiting list capacity
ro_RO: Vă rugăm să introduceți capacitatea listei de așteptare

en: Please fill in your address.
ro_RO: Vă rugăm să completați adresa dvs.

en: Please log in to Square
ro_RO: Vă rugăm să vă conectați la Square

en: Please map corresponding data to columns:
ro_RO: Vă rugăm să mapați datele corespunzătoare la coloane:

en: Please note: For this option to work you need to add new payment link placeholders to the message templates
ro_RO: Vă rugăm să rețineți: pentru ca această opțiune să funcționeze, trebuie să adăugați noi substituenți pentru linkurile de plată la șabloanele de mesaje

en: Please refine your search criteria
ro_RO: Rafinați criteriile de căutare

en: Please select
ro_RO: Selectează

en: Please select a category.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o categorie.

en: Please select a closing date.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o dată de închidere.

en: Please select a closing time.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o oră de închidere.

en: Please select a color.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o culoare.

en: Please select a customer.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un client.

en: Please select a date.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o dată.

en: Please select a date range.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un interval de date.

en: Please select a date range that is within the period range.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un interval de date care să fie în perioada specificată.

en: Please select a duration.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o durată.

en: Please select a location
ro_RO: Vă rugăm să selectați o locație

en: Please select a location.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o locație.

en: Please select a package.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un pachet.

en: Please select a service.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un serviciu.

en: Please select a start time.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o oră de început.

en: Please select a time.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o oră.

en: Please select a type.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un tip.

en: Please select an action.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o acțiune.

en: Please select an attendee.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un participant.

en: Please select an email template.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un șablon de email.

en: Please select an employee.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un angajat.

en: Please select an end date.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o dată de încheiere.

en: Please select an end time.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o oră de încheiere.

en: Please select an event.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un eveniment.

en: Please select an opening date.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o dată de deschidere.

en: Please select an opening time.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o oră de deschidere.

en: Please select an option.
ro_RO: Vă rugăm să selectați o opțiune.

en: Please select at least one customer
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin un client

en: Please select at least one employee.
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin un angajat.

en: Please select at least one service.
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin un serviciu.

en: Please select customer
ro_RO: Vă rugăm să selectați client

en: Please select date
ro_RO: Vă rugăm să selectați data

en: Please select employee
ro_RO: Vă rugăm să selectați un membru staff

en: Please select location
ro_RO: Vă rugăm să selectați locația

en: Please select package:
ro_RO: Vă rugăm să selectați pachetul:

en: Please select repeat interval
ro_RO: Vă rugăm să selectați intervalul de repetare

en: Please select repeat period
ro_RO: Vă rugăm să selectați perioada de repetare

en: Please select service
ro_RO: Vă rugăm să selectați serviciul

en: Please select the extra:
ro_RO: Vă rugăm să selectați suplimentar:

en: Please select time
ro_RO: Vă rugăm să selectați ora

en: Please upload the file
ro_RO: Vă rugăm să încărcați fișierul

en: Please use the built-in Elementor shortcode widget instead of Amelia widget when adding Amelia to a popup
ro_RO: Vă rugăm să utilizați widgetul de cod scurt Elementor încorporat în loc de widgetul Amelia atunci când adăugați Amelia la o fereastră pop-up

en: Plugin Activation Error
ro_RO: Eroare de activare a plugin-ului

en: Plugin has been activated
ro_RO: Pluginul a fost activat

en: Plugin has been deactivated
ro_RO: Pluginul a fost dezactivat

en: Popup Blocker is enabled! To add your appointment to your calendar, please allow popups and add this site to your exception list.
ro_RO: Popup Blocker este activat! Pentru a adăuga programarea dvs. în calendar, vă rugăm să permiteți ferestrele pop-up și să adăugați acest site la lista dvs. de excepții.

en: Popup Heading
ro_RO: În așteptare

en: Popup buttons
ro_RO: Butoane pop-up

en: Popup title
ro_RO: Titlu pop-up

en: Preload entities when page loads
ro_RO: Preîncărcați entitățile când se încarcă pagina

en: Prepared
ro_RO: Intocmit

en: Preselect Booking Parameters
ro_RO: Preselectați parametrii de rezervare

en: Preselect Current Date
ro_RO: Preselectați data curentă

en: Preselect the “Subscribe” checkbox
ro_RO: Preselectați caseta „Abonare”

en: Preset Colors
ro_RO: Culori presetate

en: Prevent bookings during times marked as busy in the employee's Google Calendar.
ro_RO: Preveniți rezervările în perioadele marcate ca ocupate în Calendarul Google al angajatului.

en: Prevent scheduling conflicts with real-time calendar syncing for every employee.
ro_RO: Preveniți conflictele de programare cu sincronizarea calendarului în timp real pentru fiecare angajat.

en: Preview
ro_RO: previzualizare

en: Preview Invoice
ro_RO: Previzualizare factură

en: Preview invoice
ro_RO: Previzualizare factură

en: Previous range
ro_RO: Intervalul anterior

en: Price
ro_RO: Preț

en: Price:
ro_RO: Preț:

en: Price Asc
ro_RO: Preț Ascendent

en: Price Ascending
ro_RO: Preț crescător

en: Price Desc
ro_RO: Preț descrescător

en: Price Descending
ro_RO: Preț descrescător

en: Price indicators
ro_RO: Indicatori de preț

en: Price number of decimals
ro_RO: Număr de zecimale pentru preț

en: Price per Spot
ro_RO: Preț pe loc

en: Price separator
ro_RO: Separator de preț

en: Price symbol position
ro_RO: Poziția simbolului de preț

en: Price type
ro_RO: Tip de preț

en: Pricing
ro_RO: Prețuri

en: Pricing & duration
ro_RO: Prețuri și durată

en: Pricing by Date range
ro_RO: Prețuri în funcție de intervalul de date

en: Pricing by date & time
ro_RO: Prețuri în funcție de dată și oră

en: Pricing by date range
ro_RO: Prețuri în funcție de intervalul de date

en: Pricing by duration
ro_RO: Prețuri în funcție de durată

en: Pricing by number of people
ro_RO: Prețuri în funcție de numărul de persoane

en: Pricing by the number of people
ro_RO: Prețuri în funcție de numărul de persoane

en: Primary
ro_RO: Primar

en: Primary Button Type
ro_RO: Tip de buton primar

en: Primary Gradient
ro_RO: Gradient primar

en: Primary and state colors
ro_RO: Culori primare și de stat

en: Primary button style
ro_RO: Stilul butonului principal

en: Primary color
ro_RO: Culoare principală

en: Primary text
ro_RO: Textul principal

en: Process payments easily with Square.
ro_RO: Procesează plățile cu ușurință cu Square.

en: Processing
ro_RO: Prelucrare

en: Profile
ro_RO: Profil

en: Profile data updated successfully
ro_RO: Datele profilului au fost actualizate cu succes

en: Profile deleted
ro_RO: Profil șters

en: Profile has been updated
ro_RO: Profilul a fost actualizat

en: Property name
ro_RO: Nume proprietate

en: Property value
ro_RO: Valoare proprietate

en: Protect your booking system from bots by integrating reCAPTCHA keys.
ro_RO: Protejați sistemul de rezervări de roboți prin integrarea cheilor reCAPTCHA.

en: Provide a simplified, guided booking experience on your website. Customize the design and labels to improve usability and align with your business needs.
ro_RO: Oferiți o experiență de rezervare simplificată și ghidată pe site-ul dvs. web. Personalizați designul și etichetele pentru a îmbunătăți ușurința în utilizare și pentru a se alinia nevoilor afacerii dvs.

en: Publish
ro_RO: Publica

en: Publish Form
ro_RO: Formular de publicare

en: Purchase code
ro_RO: Codul achiziției

en: Purchase is canceled
ro_RO: Achiziția este anulată

en: Purchased
ro_RO: Cumparat

en: Purple
ro_RO: Violet

en: Qty
ro_RO: Cant

en: Qty:
ro_RO: Cantitate:

en: Quantity
ro_RO: Cantitate maximă

en: Quantity Asc
ro_RO: Cantitate Ascendentă

en: Quantity Desc
ro_RO: Cantitate Descendentă

en: Quantity is shared
ro_RO: Cantitatea este partajată

en: Quantity per location
ro_RO: Cantitate per locație

en: Quantity per service
ro_RO: Cantitate per serviciu

en: Queued
ro_RO: În așteptare

en: Quickly download all appointment details from the Bookings page, making reporting, analysis, and record-keeping simple and efficient.
ro_RO: Descărcați rapid toate detaliile programărilor din pagina Rezervări, simplificând și eficientizând raportarea, analiza și păstrarea evidențelor.

en: Radio button
ro_RO: Buton radio

en: Random
ro_RO: Aleatoriu

en: Rate
ro_RO: Rată

en: Razorpay payment link
ro_RO: Link de plată Razorpay

en: Re-type New Password
ro_RO: Reintroduceți noua parolă

en: Re-type new password
ro_RO: Reintroduceți noua parolă

en: Read more
ro_RO: Citeşte mai mult

en: Recharge
ro_RO: Reîncărcare

en: Recharge balance
ro_RO: Reîncărcare sold

en: Recipient email
ro_RO: Adresa de e-mail a destinatarului

en: Recipient phone
ro_RO: Telefonul destinatarului

en: Recurrence
ro_RO: Recidiva

en: Recurrences
ro_RO: Recidive

en: Recurring
ro_RO: Recurente

en: Recurring Appointment
ro_RO: Numire recurentă

en: Recurring Appointments
ro_RO: Numiri recurente

en: Recurring Appointments:
ro_RO: Numiri recurente:

en: Recurring Summary
ro_RO: Rezumat recurent

en: Recurring appointment
ro_RO: Programare recurentă

en: Recurring appointment payment
ro_RO: Plata programării recurente

en: Recurring appointments
ro_RO: Programări recurente

en: Recurring appointments:
ro_RO: Programări recurente

en: Recurring appointments details
ro_RO: Detalii privind programări recurente

en: Recurring appointments setup
ro_RO: Configurare programări recurente

en: Recurring events
ro_RO: Evenimente recurente

en: Recurring notification
ro_RO: Notificare recurentă

en: Recurring popup
ro_RO: Popup recurent

en: Recurring summary
ro_RO: Rezumat recurent

en: Red
ro_RO: roșu

en: Redirect
ro_RO: Redirecționare

en: Redirect URI
ro_RO: Redirecționați URI

en: Redirect URL After Booking
ro_RO: Redirecționați URL-ul după rezervare

en: Redirect URL (denied)
ro_RO: URL de redirecționare (refuzată)

en: Redirect URL after Payment
ro_RO: Redirecționați URL-ul după rezervare

en: Redirect URL after booking
ro_RO: URL de redirecționare după rezervare

en: Redirect URL after payment
ro_RO: URL de redirecționare după plată

en: Redirect URL for successfully approved booking
ro_RO: URL de redirecționare pentru rezervare aprobată cu succes

en: Redirect URL for successfully rejected booking
ro_RO: URL de redirecționare pentru rezervare respinsă cu succes

en: Redirect URL for unsuccessfully approved booking
ro_RO: URL de redirecționare pentru rezervare neaprobată cu succes

en: Redirect URL for unsuccessfully rejected booking
ro_RO: URL de redirecționare pentru rezervare respinsă fără succes

en: Redirect URLs
ro_RO: URL-uri de redirecționare

en: Redirect page
ro_RO: Redirecționează pagina

en: Reduce no-shows with timely reminders sent automatically
ro_RO: Reduceți numărul de neprezentări cu ajutorul unor mementouri trimise automat la timp

en: Reflect On
ro_RO: Reflectează la

en: Refund
ro_RO: Restituire

en: Refund Transaction
ro_RO: Tranzacție de rambursare

en: Refunded
ro_RO: Rambursat

en: Registration, Telephone Number, Email
ro_RO: Înregistrare, număr de telefon, e-mail

en: Reject appointment link
ro_RO: Link pentru respingerea programării

en: Rejected
ro_RO: Respins

en: Remaining Amount:
ro_RO: Suma ramasa:

en: Remaining of total amount will be paid on site.
ro_RO: Restul sumei totale va fi plătită la fața locului.

en: Remind me when my SMS balance is low
ro_RO: Amintește-mi când soldul meu SMS este scăzut

en: Remove Apple Calendar busy slots
ro_RO: Eliminați intervalele orare ocupate din Calendarul Apple

en: Remove Attendee
ro_RO: Eliminați participantul

en: Remove Google Calendar busy slots
ro_RO: Elimină intervalele ocupate din Google Calendar

en: Remove Outlook Calendar busy slots
ro_RO: Eliminați intervalele ocupate din Calendarul Outlook

en: Reorder Packages
ro_RO: Reordonare pachete

en: Reorder Services
ro_RO: Reordonare servicii

en: Reorder on website
ro_RO: Reordonare pe site

en: Reordering packages affects how they are displayed on the website.
ro_RO: Reordonarea pachetelor afectează modul în care sunt afișate pe site.

en: Reordering services affects how they are displayed on the website.
ro_RO: Reordonarea serviciilor afectează modul în care sunt afișate pe site.

en: Repeat
ro_RO: Repetare

en: Repeat:
ro_RO: Repeta:

en: Repeat Appointment
ro_RO: Repetați programarea

en: Repeat Event
ro_RO: Repetați evenimentul

en: Repeat Every Year
ro_RO: Repetați în fiecare an

en: Repeat Yearly
ro_RO: Repetați anual

en: Repeat appointment
ro_RO: Repetă programarea

en: Repeat event
ro_RO: Repetă evenimentul

en: Repeat every
ro_RO: Repetați fiecare

en: Repeat every year
ro_RO: Repetă în fiecare an

en: Repeat new password
ro_RO: Repetă noua parolă

en: Repeat on
ro_RO: Repetați mai departe

en: Repeat this appointment
ro_RO: Repetă această întâlnire

en: Repeat yearly
ro_RO: Repetă anual

en: Replace
ro_RO: Înlocuiește

en: Reply-to email
ro_RO: E-mail de răspuns

en: Require password for login
ro_RO: Solicitați parola pentru autentificare

en: Required
ro_RO: Necesar

en: Required fields: <b>First Name</b> and <b>Last Name</b>.
ro_RO: Câmpuri obligatorii: <b>Prenume</b> și <b>Nume de familie</b>.

en: Reschedule
ro_RO: Reprogramare

en: Reschedule appointment
ro_RO: Reprogramați ședința

en: Rescheduled
ro_RO: Reprogramat

en: Reset
ro_RO: Resetare

en: Reset Form
ro_RO: Resetare formular

en: Reset Password
ro_RO: Resetează parola

en: Reset password
ro_RO: Resetare parolă

en: Resource
ro_RO: Resursă

en: Resource Details
ro_RO: Detalii resursă

en: Resource booking setup
ro_RO: Configurare rezervare resursă

en: Resource has been added.
ro_RO: Resursa a fost adăugată.

en: Resource has been deleted.
ro_RO: Resursa a fost ștearsă.

en: Resource has been hidden.
ro_RO: Resursa a fost ascunsă.

en: Resource has been updated.
ro_RO: Resursa a fost actualizată.

en: Resource is now visible.
ro_RO: Resursa este acum vizibilă.

en: Resources
ro_RO: Resurse

en: Returning
ro_RO: Revenire

en: Revenue
ro_RO: Venituri

en: Ribbon
ro_RO: Panglică

en: Role
ro_RO: Rol

en: Roles & permissions
ro_RO: Roluri și permisiuni

en: Roles settings
ro_RO: Setări roluri

en: Rules
ro_RO: Reguli

en: SMS History
ro_RO: Istoric SMS

en: SMS Settings
ro_RO: Setări SMS

en: SMS balance
ro_RO: Sold SMS

en: SMS history
ro_RO: Istoricul SMS-urilor

en: SMTP Host
ro_RO: Gazdă SMTP

en: SMTP Password
ro_RO: Parola SMTP

en: SMTP Port
ro_RO: Port SMTP

en: SMTP Secure
ro_RO: SMTP securizat

en: SMTP Username
ro_RO: Nume utilizator SMTP

en: Same day
ro_RO: În aceeași zi

en: Sandbox mode
ro_RO: Mod sandbox

en: Sandbox secret key (POSKey)
ro_RO: Cheie secretă Sandbox (POSKey)

en: Sat
ro_RO: Sâmbătă

en: Saturday
ro_RO: Sâmbătă

en: Save
ro_RO: Salvați

en: Save
ro_RO: Salvați

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Save Special Day
ro_RO: Salvați ziua specială

en: Save changes
ro_RO: Salvați modificările

en: Save time and reduce manual work with instant, auto-generated invoices
ro_RO: Economisiți timp și reduceți munca manuală cu facturi generate automat, instantaneu

en: Save time by automating repeating events instead of creating them manually
ro_RO: Economisiți timp automatizând evenimentele repetitive în loc să le creați manual

en: Save time with fast, one-click appointment exports
ro_RO: Economisiți timp cu exporturi rapide ale programărilor, cu un singur clic

en: Save time with quick, hassle-free customer data exports
ro_RO: Economisiți timp cu exporturi rapide și fără probleme ale datelor clienților

en: Scan
ro_RO: Scanare

en: Scan E-Ticket
ro_RO: Scanare bilet electronic

en: Scan e-ticket
ro_RO: Scanează biletul electronic

en: Schedule
ro_RO: Program

en: Schedule:
ro_RO: Programa:

en: Schedule setup required
ro_RO: Configurarea programului este necesară

en: Scheduled
ro_RO: Programat

en: Scheduled Before Appointment
ro_RO: Programat înainte de programare

en: Scheduled Before Event
ro_RO: Programat înainte de eveniment

en: Scheduled notification
ro_RO: Notificare programată

en: Scope
ro_RO: Domeniu

en: Scopes
ro_RO: Domenii

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search...
ro_RO: Caută...

en: Search Coupons
ro_RO: Căutați vouchere

en: Search Filters
ro_RO: Filtre Căutare

en: Search Input Field
ro_RO: Câmp de introducere a căutării

en: Search Resources
ro_RO: Caută Resurse

en: Search Results
ro_RO: Rezultatele căutării

en: Search Taxes
ro_RO: Caută Taxe

en: Search attendees
ro_RO: Caută participanți

en: Search booked appointments
ro_RO: Caută programări rezervate

en: Search bookings
ro_RO: Caută rezervări

en: Search customers
ro_RO: Caută clienți

en: Search employees
ro_RO: Caută angajați

en: Search events
ro_RO: Caută evenimente

en: Search extras
ro_RO: Caută Extraopțiuni

en: Search features
ro_RO: Caută funcționalități

en: Search for Events
ro_RO: Căutați Evenimente

en: Search for events
ro_RO: Căutați evenimente

en: Search integrations
ro_RO: Caută integrări

en: Search invoices
ro_RO: Caută facturi

en: Search locations
ro_RO: Căutați locații

en: Search notifications
ro_RO: Caută notificări

en: Search packages
ro_RO: Caută pachete

en: Search services
ro_RO: Caută servicii

en: Second
ro_RO: Al doilea

en: Second {day}
ro_RO: Al doilea {day}

en: Secondary
ro_RO: Secundar

en: Secondary Button Type
ro_RO: Tip de buton secundar

en: Secondary button style
ro_RO: Stilul butonului secundar

en: Secondary color
ro_RO: Culoare secundară

en: Secondary text
ro_RO: Text secundar

en: Secret key (POSKey)
ro_RO: Cheie secretă (POSKey)

en: Section
ro_RO: Actiune

en: Securely process payments using Stripe.
ro_RO: Procesează plățile în siguranță folosind Stripe.

en: Segments
ro_RO: Segmente

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select Address
ro_RO: Selectare adresă

en: Select Apple Calendar
ro_RO: Selectați Calendarul Apple

en: Select Box
ro_RO: Casetă de selectare

en: Select Calendar
ro_RO: Alegeți calendarul

en: Select Catalog View
ro_RO: Selectați Vizualizare catalog

en: Select Coupon
ro_RO: Selectați Cupon

en: Select Customer
ro_RO: Selectați clientul (clienții)

en: Select Customer(s)
ro_RO: Selectați clientul (clienții)

en: Select Date
ro_RO: Selectați Data

en: Select Employee
ro_RO: Selectați Membru Staff

en: Select Event
ro_RO: Selectați Eveniment

en: Select Events
ro_RO: Selectați Evenimente

en: Select Location
ro_RO: Selectează locația

en: Select Package
ro_RO: Selectați Pachet

en: Select Repeat Interval
ro_RO: Selectați Interval de repetare

en: Select Repeat Period
ro_RO: Selectați Perioada de repetare

en: Select Service
ro_RO: Selectați Serviciu

en: Select Service Category
ro_RO: Selectați categoria de servicii

en: Select Tag
ro_RO: Selectează eticheta

en: Select Tags
ro_RO: Selectați Etichete

en: Select Tickets
ro_RO: Selectați Bilete

en: Select Time
ro_RO: Selectați un interval de timp

en: Select View
ro_RO: Selectează modul de vizualizare

en: Select WooCommerce product
ro_RO: Selectați produsul WooCommerce

en: Select Zoom User
ro_RO: Selectați utilizator Zoom

en: Select a placeholder to insert it where your cursor is placed.
ro_RO: Selectează un substituent pentru a-l insera acolo unde este plasat cursorul.

en: Select box
ro_RO: Casetă de selecție

en: Select category
ro_RO: Selectați categoria

en: Select customer, employee and service
ro_RO: Selectați clientul, membrul staff și serviciul

en: Select date
ro_RO: Selectați data

en: Select date and time
ro_RO: Selectați data și ora

en: Select delimiter
ro_RO: Selectați delimitatorul

en: Select employee
ro_RO: Selectați angajatul

en: Select event
ro_RO: Selectați evenimentul

en: Select location
ro_RO: Selectați locația

en: Select only specific services for this period.<br/>If no services are selected, then all assigned services for this employee<br/>will be available for booking in this period.
ro_RO: Selectați numai servicii specifice pentru această perioadă. <br/> Dacă nu sunt selectate servicii, atunci toate serviciile alocate pentru acest membru staff <br/> vor fi disponibile pentru rezervare în această perioadă.

en: Select or Create New
ro_RO: Selectați sau Creați nou

en: Select or Create Tag
ro_RO: Selectați sau Creați etichetă

en: Select package
ro_RO: Selectați pachetul

en: Select placeholder
ro_RO: Selectați substituent

en: Select service
ro_RO: Selectați serviciul

en: Select specific location for each period.
ro_RO: Selectați locația specifică pentru fiecare perioadă.

en: Select specific location for this period.
ro_RO: Selectați locația specifică pentru această perioadă.

en: Select specific services for each period.
ro_RO: Selectați servicii specifice pentru fiecare perioadă.

en: Select the Appointment Time
ro_RO: Selectează ora programării

en: Select the Extras you'd like
ro_RO: Selectează opțiunile extra dorite

en: Select the WooCommerce product that will be used for this package.
ro_RO: Selectați produsul WooCommerce care va fi utilizat pentru acest pachet.

en: Select the action that will trigger the event for tracking.
ro_RO: Selectați acțiunea care va declanșa evenimentul pentru urmărire.

en: Select the employee who will be added as the organizer of the Google/Outlook/Apple Calendar event. Employees selected under Staff will be added as guests.
ro_RO: Selectați angajatul care va fi adăugat ca organizator al evenimentului din calendarul Google/Outlook/Apple. Angajații selectați în secțiunea Personal vor fi adăugați ca invitați.

en: Select the events this coupon can be used for.
ro_RO: Selectați evenimentele pentru care poate fi utilizat acest cupon.

en: Select the number of tickets that you want to book for each ticket type
ro_RO: Selectați numărul de bilete pe care doriți să le rezervați pentru fiecare tip de bilet

en: Select the packages this coupon can be used for.
ro_RO: Selectați pachetele pentru care poate fi utilizat acest cupon.

en: Select the services this coupon can be used for.
ro_RO: Selectați serviciile pentru care poate fi utilizat acest cupon.

en: Select this Employee
ro_RO: Selectați acest angajat

en: Select this employee
ro_RO: Selectați acest angajat

en: Select tickets
ro_RO: Selectați bilete

en: Select your Square Location
ro_RO: Selectați locația dvs. Square

en: Selected
ro_RO: Selectat

en: Selected Customers
ro_RO: Clienți selectați

en: Selected date background
ro_RO: Fundalul datei selectate

en: Selected date text
ro_RO: Textul datei selectate

en: Selected extras
ro_RO: Suplimente selectate

en: Selected extras details
ro_RO: Detalii suplimentare selectate

en: Selected services
ro_RO: Servicii selectate

en: Semicolon (;)
ro_RO: Punct şi virgulă (;)

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send Access Link
ro_RO: Trimite link de acces

en: Send ICS file for approved bookings
ro_RO: Trimiteți fișierul ICS pentru rezervările aprobate

en: Send ICS file for pending bookings
ro_RO: Trimiteți fișierul ICS pentru rezervările în așteptare

en: Send Reset Link
ro_RO: Trimite link de resetare

en: Send access link
ro_RO: Trimite linkul de acces

en: Send after appointment
ro_RO: Trimiteți după programare

en: Send after event
ro_RO: Trimite după eveniment

en: Send all SMS messages to additional numbers
ro_RO: Trimiteți toate mesajele SMS către numere suplimentare

en: Send all notifications to additional addresses
ro_RO: Trimiteți toate notificările către adrese suplimentare

en: Send appointment notifications directly via WhatsApp.
ro_RO: Trimite notificările pentru programări direct prin WhatsApp.

en: Send at
ro_RO: Trimite la

en: Send custom fields info for each customer separately
ro_RO: Trimiteți informații despre câmpuri personalizate pentru fiecare client separat

en: Send event invitation email
ro_RO: Trimite emailul de invitație la eveniment

en: Send invoice
ro_RO: Trimite factura

en: Send invoice to customer by default
ro_RO: Trimiteți factura către client în mod implicit

en: Send only this notification
ro_RO: Trimite doar această notificare

en: Send personalized email and SMS notifications tailored to your business.
ro_RO: Trimite notificări personalizate prin email și SMS adaptate afacerii tale.

en: Send smart, personalized notifications your way
ro_RO: Trimiteți notificări inteligente și personalizate în modul dorit

en: Send test
ro_RO: Trimiteți testul

en: Send to e-mail
ro_RO: Trimite pe e-mail

en: Send your customer data to Mailchimp quickly and effortlessly.
ro_RO: Trimite rapid și fără efort datele clienților către Mailchimp.

en: Sender ID supports up to 11 characters
ro_RO: ID-ul expeditorului acceptă până la 11 caractere

en: Sender email
ro_RO: E-mailul expeditorului

en: Sender name
ro_RO: Numele expeditorului

en: Sent
ro_RO: Trimise

en: Separate-row export
ro_RO: Export pe rânduri separate

en: Service
ro_RO: Serviciu

en: Service/Event
ro_RO: Serviciu/Eveniment

en: Service Asc
ro_RO: Serviciu Asc

en: Service Categories
ro_RO: Categorii de Servicii

en: Service Category
ro_RO: Categoria de servicii

en: Service Desc
ro_RO: Serviciu Desc

en: Service ID
ro_RO: ID serviciu

en: Service Info
ro_RO: Informații de service

en: Service Input Field
ro_RO: Câmp de introducere a serviciului

en: Service Price
ro_RO: Preț Serviciu

en: Service Selection
ro_RO: Selectarea serviciului

en: Service Subtotal
ro_RO: Subtotal serviciu

en: Service badge
ro_RO: Insignă de serviciu

en: Service capacity
ro_RO: Capacitatea serviciului

en: Service category
ro_RO: Categorie de servicii

en: Service count
ro_RO: Numărul de servicii

en: Service description
ro_RO: Descrierea serviciului

en: Service details
ro_RO: Detalii serviciu

en: Service duration
ro_RO: Durata serviciului

en: Service employees list
ro_RO: Lista angajaților serviciului

en: Service filter
ro_RO: Filtru de servicii

en: Service has been added.
ro_RO: Serviciul a fost adăugat.

en: Service has been deleted.
ro_RO: Serviciul a fost șters.

en: Service has been hidden.
ro_RO: Serviciul a fost ascuns.

en: Service has been updated.
ro_RO: Serviciul a fost actualizat.

en: Service info
ro_RO: Informații despre serviciu

en: Service information
ro_RO: Informații despre servicii

en: Service is now visible.
ro_RO: Serviciul este acum vizibil.

en: Service location
ro_RO: Locația serviciului

en: Service name
ro_RO: Numele serviciului

en: Service or event description
ro_RO: Descrierea serviciului sau evenimentului

en: Service or event name
ro_RO: Numele serviciului sau evenimentului

en: Service packages overview
ro_RO: Prezentare generală a pachetelor de servicii

en: Service price
ro_RO: Preț Serviciu

en: Service selection
ro_RO: Selectarea serviciului

en: Service subtotal
ro_RO: Subtotal serviciu

en: Services
ro_RO: Servicii

en: Services & categories setup
ro_RO: Configurare Servicii și Categorii

en: Services Asc
ro_RO: Servicii Ascendent

en: Services Desc
ro_RO: Servicii Descendent

en: Services and packages overview
ro_RO: Prezentare generală a serviciilor și pachetelor

en: Services have been reordered.
ro_RO: Serviciile au fost reordonate.

en: Services list, Appointments
ro_RO: Lista de servicii, Programări

en: Services overview
ro_RO: Prezentare generală a serviciilor

en: Services setup
ro_RO: Configurare Servicii

en: Set ICS file description
ro_RO: Setați descrierea fișierului ICS

en: Set Limit
ro_RO: Setați Limita

en: Set Minimum
ro_RO: Setați minim

en: Set Password
ro_RO: Setare parolă

en: Set a maximum number of people a customer can add when booking.
ro_RO: Setați un număr maxim de persoane pe care un client le poate adăuga la rezervare.

en: Set coupons to be case insensitive
ro_RO: Setați cupoanele să fie insensibile la majuscule

en: Set different prices for specific days, times, or custom dates.
ro_RO: Setați prețuri diferite pentru zile, ore sau date personalizate specifice.

en: Set dynamic pricing for services based on various conditions.
ro_RO: Setați prețuri dinamice pentru servicii pe baza diferitelor condiții.

en: Set event period first to enable pricing by date range.
ro_RO: Setați mai întâi perioada evenimentului pentru a activa prețurile în funcție de intervalul de date.

en: Set flexible ticket pricing with categories and date-based ranges to maximize accessibility and revenue.
ro_RO: Setați prețuri flexibile pentru bilete cu categorii și intervale bazate pe date pentru a maximiza accesibilitatea și veniturile.

en: Set individual time zones for employees so availability and bookings are shown correctly for clients worldwide.
ro_RO: Setați fusuri orare individuale pentru angajați, astfel încât disponibilitatea și rezervările să fie afișate corect pentru clienții din întreaga lume.

en: Set metadata and description
ro_RO: Setează metadatele și descrierea

en: Set minimum
ro_RO: Setează minimul

en: Set new password
ro_RO: Setați o parolă nouă

en: Set options, colors and labels for booking form
ro_RO: Setați opțiuni, culori și etichete pentru formularul de rezervare

en: Set password
ro_RO: Setați parola

en: Set pricing based on the number of people in the booking.
ro_RO: Setează prețurile în funcție de numărul de persoane din rezervare.

en: Set the description that will appear in the calendar event. You can use placeholders available on the Notifications page.
ro_RO: Setați descrierea care va apărea în evenimentul din calendar. Puteți folosi substituenți disponibili pe pagina de notificări.

en: Set the event period first to enable pricing by date range.
ro_RO: Setați mai întâi perioada evenimentului pentru a activa prețurile pe interval de date.

en: Set the maximum number of busy events retrieved from calendar to block bookings in Amelia.
ro_RO: Setați numărul maxim de evenimente ocupate preluate din calendar pentru a bloca rezervările în Amelia.

en: Set the maximum number of people allowed per appointment for this service.
ro_RO: Setați numărul maxim de persoane permise pe programare la acest serviciu.

en: Set the minimum number of people required per appointment for this service.
ro_RO: Stabiliți numărul minim de persoane necesar per programare pentru acest serviciu.

en: Set the number of approved bookings after which the customer will automatically receive the coupon in a notification. Note: To enable this, the coupon placeholder must be included in the notification template.
ro_RO: Setați numărul de rezervări aprobate după care clientul va primi automat cuponul într-o notificare. Notă: Pentru a activa aceasta, substituentul pentru cupon trebuie inclus în șablonul de notificare.

en: Set the time before the appointment when customers<br/>will not be able to cancel the appointment.
ro_RO: Setați ora înainte de programare când clienții<br/>nu vor putea anula programarea.

en: Set the title that will appear in the calendar event. You can use placeholders available on the Notifications page.
ro_RO: Setați titlul care va apărea în evenimentul din calendar. Puteți folosi substituenții disponibili pe pagina de notificări.

en: Set this option if you want to limit the number of appointments that an employee can have daily no matter how many appointments ‘fit’ inside the working hours
ro_RO: Setați această opțiune dacă doriți să limitați numărul de întâlniri pe care un angajat le poate avea zilnic, indiferent de câte întâlniri „se potrivesc” în cadrul programului de lucru

en: Set up
ro_RO: Configurare

en: Set up Calendar layout and Recurring popup options
ro_RO: Configurați aspectul calendarului și opțiunile pop-up recurente

en: Set up Content, Buttons and Labels
ro_RO: Configurați conținut, butoane și etichete

en: Set up Employees selection options
ro_RO: Configurați opțiunile de selecție a angajaților

en: Set up Labels and Buttons
ro_RO: Configurați etichete și butoane

en: Set up Location, Images, Filters, Capacity, Price, and Status visibility options
ro_RO: Configurați opțiunile de vizibilitate pentru locație, imagini, filtre, capacitate, preț și stare

en: Set up Locations selection options
ro_RO: Configurați opțiunile de selectare a locațiilor

en: Set up Package detailed view
ro_RO: Configurați vizualizarea detaliată a pachetului

en: Set up Service detailed view
ro_RO: Detalii despre servicii

en: Set up Services, Locations, Employees selection options
ro_RO: Configurați opțiunile de selecție Servicii, Locații, Angajați

en: Set up Services and Packages view
ro_RO: Configurați vizualizarea Servicii și pachete

en: Set up Services selection options
ro_RO: Configurați opțiunile de selecție a serviciilor

en: Set up Services view
ro_RO: Sortare Servicii:

en: Set up Sidebar visibility and its content
ro_RO: Configurați vizibilitatea Sidebar și conținutul acestuia

en: Set up button type and labels
ro_RO: Configurați tipul de buton și etichetele

en: Set up button types and labels
ro_RO: Configurați tipurile de butoane și etichete

en: Set up categories cards
ro_RO: Afișați toate categoriile

en: Set up display options and labels
ro_RO: Configurați opțiunile de afișare și etichete

en: Set up labels
ro_RO: Configurați etichete

en: Set up labels and buttons
ro_RO: Configurați etichete și butoane

en: Set up staff, location, gallery and other event information visibility
ro_RO: Configurați vizibilitatea informațiilor despre personal, locație, galerie și alte evenimente

en: Set up visibility, button type and labels
ro_RO: Configurați vizibilitatea, tipul de buton și etichetele

en: Set up visibility and labels
ro_RO: Configurați vizibilitatea și etichetele

en: Set up visibility and labels of ticket selection
ro_RO: Configurați vizibilitatea și etichetele selecției biletelor

en: Set your Google Map API Key in General Settings
ro_RO: Setați-vă cheia API Google Map în Setări generale

en: Setting up days off
ro_RO: Configurarea zilelor libere

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Settings have been saved.
ro_RO: Setările au fost salvate.

en: Shared
ro_RO: Impartit

en: Shared Pool
ro_RO: Piscină comună

en: Shared capacity across services
ro_RO: Capacitate comună între servicii

en: Shared category capacity
ro_RO: Capacitate comună a categoriei

en: Show
ro_RO: Arată

en: Show All
ro_RO: Arata tot

en: Show All Periods
ro_RO: Afișează toate perioadele

en: Show Less Periods
ro_RO: Arată mai puține perioade

en: Show Type
ro_RO: Afișează tipul

en: Show all categories
ro_RO: Afișați toate categoriile

en: Show all employees
ro_RO: Afișați tot staff-ul

en: Show all events
ro_RO: Afișați toate evenimentele

en: Show all locations
ro_RO: Afișați toate locațiile

en: Show all packages
ro_RO: Afișați toate etichetele

en: Show all services
ro_RO: Afișați toate serviciile

en: Show all tags
ro_RO: Afișați toate etichetele

en: Show booking slots in client's time zone
ro_RO: Afișează intervalele de rezervare în fusul orar al clientului

en: Show bookings
ro_RO: Afișează rezervările

en: Show catalog of all categories
ro_RO: Afișează catalogul tuturor categoriilor

en: Show checkout form
ro_RO: Afișează formularul de plată

en: Show coupon
ro_RO: Afișează cuponul

en: Show customer information form
ro_RO: Afișează formularul de informații ale clientului

en: Show employee
ro_RO: Afișează angajatul

en: Show event
ro_RO: Afișați eveniment

en: Show event on site
ro_RO: Afișați evenimentul pe site

en: Show from date
ro_RO: Arată din data

en: Show in Amelia Popup
ro_RO: Afișați în Amelia Popup

en: Show less
ro_RO: Arata mai putin

en: Show location
ro_RO: Afișează locația

en: Show more
ro_RO: Afișați mai multe

en: Show more ({count})
ro_RO: Afișează mai multe ({count} )

en: Show on website
ro_RO: Afișează pe site

en: Show package
ro_RO: Afișează pachetul

en: Show recurring events
ro_RO: Afișați evenimente recurente

en: Show resource
ro_RO: Afișează resursa

en: Show service
ro_RO: Afișează serviciul

en: Show single Event details on the page
ro_RO: Afișați detaliile unui singur eveniment pe pagină

en: Show specific categories
ro_RO: Afișați anumite categorii

en: Show specific category
ro_RO: Afișează o categorie specifică

en: Show specific package
ro_RO: Afișați pachetul specific

en: Show specific packages
ro_RO: Afișați pachete specifice

en: Show specific service
ro_RO: Afișați un serviciu specific

en: Show specific services
ro_RO: Afișați anumite servicii

en: Show tag
ro_RO: Afișează eticheta

en: Show tax
ro_RO: Afișează taxa

en: Show waiting list after booking is full
ro_RO: Afișați lista de așteptare după ce rezervarea este plină

en: Showcase your services in stylish card layouts. Easily organize them by category and tailor the appearance to match your brand.
ro_RO: Prezentați-vă serviciile în machete elegante de tip card. Organizați-le ușor pe categorii și adaptați aspectul pentru a se potrivi cu brandul dumneavoastră.

en: Showing
ro_RO: Se afișează

en: Sidebar
ro_RO: Bara laterală

en: Sidebar area
ro_RO: Zona barei laterale

en: Sidebar visibility
ro_RO: Vizibilitatea barei laterale

en: Sign In
ro_RO: Autentificare

en: Sign In to Mailchimp
ro_RO: Conectați-vă la Mailchimp

en: Sign Out of Mailchimp
ro_RO: Deconectare din Mailchimp

en: Sign in
ro_RO: Conectați-vă

en: Sign in as
ro_RO: Autentifică-te ca

en: Sign in with Google
ro_RO: Conectați-vă cu Google

en: Sign in with Outlook
ro_RO: Conectați-vă cu Outlook

en: Sign out from Google
ro_RO: Deconectați-vă de la Google

en: Sign out from Outlook
ro_RO: Deconectați-vă de la Outlook

en: Sign up
ro_RO: Înscrie-te

en: Simple, secure payments powered by Barion.
ro_RO: Plăți simple și sigure oferite de Barion.

en: Simplify communication with customizable messages for both customers and employees
ro_RO: Simplificați comunicarea cu mesaje personalizabile atât pentru clienți, cât și pentru angajați.

en: Simplify financial management with easy, one-click transaction exports
ro_RO: Simplificați gestionarea financiară cu exporturi de tranzacții ușoare, cu un singur clic

en: Simplify scheduling with individual availability, working hours, and assignments
ro_RO: Simplificați programarea cu disponibilitatea individuală, programul de lucru și sarcinile

en: Simplify scheduling with recurring events
ro_RO: Simplificați programarea cu evenimente recurente

en: Single-row export
ro_RO: Export cu un singur rând

en: Single Ticket
ro_RO: Bilet simplu

en: Single booking
ro_RO: Rezervare unică

en: Skip Categories step
ro_RO: Pasul de ignorare a categoriilor

en: Skip Import
ro_RO: Omite importul

en: Skip packages and continue with the selected service
ro_RO: Omiteți pachetele și continuați cu serviciul selectat

en: Slot end time
ro_RO: Ora de încheiere a intervalului orar

en: Social login
ro_RO: Autentificare socială

en: Social login setup
ro_RO: Configurare autentificare socială

en: Some employees assigned to this event are not connected to Zoom. Please go to their profiles and connect them to Zoom to use this integration properly.
ro_RO: Unii angajați atribuiți acestui eveniment nu sunt conectați la Zoom. Vă rugăm să accesați profilurile lor și să îi conectați la Zoom pentru a utiliza corect această integrare.

en: Some employees assigned to this service are not connected to Zoom. Please go to their profiles and connect them to Zoom to use this integration properly.
ro_RO: Unii angajați atribuiți acestui serviciu nu sunt conectați la Zoom. Vă rugăm să accesați profilurile lor și să îi conectați la Zoom pentru a utiliza corect această integrare.

en: Some of the desired slots are busy. We offered you the nearest time slots instead.
ro_RO: Unele dintre sloturile dorite sunt ocupate. În schimb, ți-am oferit cele mai apropiate intervale de timp.

en: Some payment methods cannot be used together due to compatibility rules
ro_RO: Unele metode de plată nu pot fi utilizate împreună din cauza regulilor de compatibilitate.

en: Some records have an incorrect format.
ro_RO: Unele înregistrări au un format incorect.

en: Sorry, there was an error creating a payment link. Please try again later.
ro_RO: Ne pare rău, a apărut o eroare la procesarea plății. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Sorry, there was an error processing your payment. Please try again later.
ro_RO: Ne pare rău, a apărut o eroare la procesarea plății. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Sorry, there was an error while adding booking to WooCommerce cart.
ro_RO: Ne pare rău, a existat o eroare la adăugarea rezervării în coșul WooCommerce.

en: Sort
ro_RO: Sortează

en: Space-comma
ro_RO: Spațiu-virgulă

en: Space-dot
ro_RO: Spațiu-punct

en: Special Days
ro_RO: Zile speciale

en: Special characters are not allowed
ro_RO: Caracterele speciale nu sunt permise

en: Special days
ro_RO: Zile speciale

en: Special days setup
ro_RO: Configurarea zilelor speciale

en: Specific Date
ro_RO: Data specifica

en: Specific Date & Time
ro_RO: Dată și oră specifice

en: Specific date
ro_RO: Data specifica

en: Specific date & time
ro_RO: Dată și oră specifică

en: Spot
ro_RO: Locuri:

en: Spots
ro_RO: Pete

en: Spots capacity
ro_RO: Capacitate

en: Square
ro_RO: Pătrat

en: Square account successfully disconnected
ro_RO: Contul Square a fost deconectat cu succes

en: Square payment link
ro_RO: Link de plată Square

en: Staff
ro_RO: Personal

en: Standard Account
ro_RO: Cont standard

en: Start
ro_RO: Pornire

en: Start Date
ro_RO: Data de începere

en: Start Scanner
ro_RO: Porniți scanerul

en: Start Time
ro_RO: Timp începere

en: Start Zoom
ro_RO: Pornire Zoom

en: Start Zoom Meeting
ro_RO: Începeți întâlnirea Zoom

en: Start by clicking the add custom field button
ro_RO: Începeți prin a face clic pe butonul „Adăugați câmp personalizat”.

en: Start date
ro_RO: Data de început

en: Start scanner
ro_RO: Porniți scanerul

en: Start time
ro_RO: Ora de început

en: Status
ro_RO: Stare

en: Status:
ro_RO: Stare:

en: Status Asc
ro_RO: Status Ascendent

en: Status Desc
ro_RO: Status Descendent

en: Stay compliant with ease through consistent, reliable tax handling across your business
ro_RO: Respectați cu ușurință legislația prin gestionarea consecventă și fiabilă a impozitelor în întreaga afacere

en: Stay connected with WhatsApp notifications
ro_RO: Rămâneți conectat cu notificările WhatsApp

en: Stay organized with export files ready for analysis or external tools
ro_RO: Rămâneți organizat cu fișiere de export pregătite pentru analiză sau instrumente externe

en: Step-By-Step Booking Wizard gives your customers the option to choose everything about the booking in a few steps
ro_RO: Expertul de rezervare pas cu pas oferă clienților dvs. opțiunea de a alege totul la rezervare în câțiva pași

en: Step-by-Step booking view guides the customers through several steps in order to make their bookings.
ro_RO: Vizualizarea rezervării pas cu pas ghidează clienții prin mai mulți pași pentru a-și face rezervările.

en: Step-by-step
ro_RO: Pas cu pas

en: Step-by-step booking form guide
ro_RO: Ghid pas cu pas pentru formularul de programare

en: Step Booking
ro_RO: Rezervare pas

en: Step By Step Booking Form
ro_RO: Formular de rezervare pas cu pas

en: Step Popups
ro_RO: Ferestre pop-up pas

en: Step content
ro_RO: Conținutul pasului

en: Step header
ro_RO: Antet pas

en: Step heading
ro_RO: Titlu pas

en: Step info tab
ro_RO: Fila cu informații despre pași

en: Step message
ro_RO: Mesaj pas cu pas

en: Step pagination
ro_RO: Paginare pas cu pas

en: Step tickets tab
ro_RO: Fila pași bilete

en: Steps
ro_RO: Pași

en: Steps order
ro_RO: Ordinea pașilor

en: Stop Scanner
ro_RO: Opriți scanerul

en: Stop scanner
ro_RO: Opriți scanerul

en: Streamline operations with one central place to manage all resources across your business
ro_RO: Simplificați operațiunile cu un singur loc central pentru gestionarea tuturor resurselor din întreaga afacere

en: Streamline virtual meetings by integrating popular meeting platforms directly into bookings.
ro_RO: Simplificați întâlnirile virtuale prin integrarea platformelor populare de întâlniri direct în rezervări.

en: Stripe Account
ro_RO: Cont Stripe

en: Stripe payment link
ro_RO: Link de plată Stripe

en: Studios
ro_RO: Studiouri

en: Sub Steps
ro_RO: Sub Pasi

en: Sub step title
ro_RO: Titlul subpasului

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Subject placeholders
ro_RO: Substituenți pentru subiect

en: Subscribe to our mailing list
ro_RO: Abonați-vă la lista noastră de corespondență

en: Success
ro_RO: Succes

en: Successful cancellation redirect URL
ro_RO: URL de redirecționare pentru anulare cu succes

en: Successfully added booking
ro_RO: Rezervare adăugată cu succes

en: Suggest closest available date
ro_RO: Sugerează cea mai apropiată dată disponibilă

en: Suggest next available date
ro_RO: Sugerează următoarea dată disponibilă

en: Suggest previous available date
ro_RO: Sugerează data disponibilă anterioară

en: Sum of payments
ro_RO: Suma plăților

en: Summary
ro_RO: rezumat

en: Summary segment
ro_RO: Rezumatul segmentului

en: Sun
ro_RO: Soare

en: Sunday
ro_RO: Duminică

en: Support
ro_RO: Suport

en: Support Amelia by displaying a backlink
ro_RO: Susține Amelia prin afișarea unui backlink

en: Support deeper insights by using exported data for analysis and reporting
ro_RO: Oferiți informații mai detaliate utilizând datele exportate pentru analiză și raportare

en: Support external workflows by seamlessly moving financial records into other systems
ro_RO: Susțineți fluxurile de lucru externe prin mutarea fără probleme a înregistrărilor financiare în alte sisteme

en: Switch Camera
ro_RO: Comutare cameră

en: Sync with
ro_RO: Sincronizează cu

en: Sync your Stripe Connect account for effortless payments and seamless payouts.
ro_RO: Sincronizează-ți contul Stripe Connect pentru plăți fără efort și transferuri fără probleme.

en: Sync your and your employees' personal and professional events by connecting Google calendars.
ro_RO: Sincronizează evenimentele personale și profesionale ale tale și ale angajaților tăi prin conectarea calendarelor Google.

en: Sync your schedule with your personal Apple Calendar to prevent double bookings.
ro_RO: Sincronizează-ți programul cu Calendarul Apple personal pentru a preveni rezervările duble.

en: Sync your schedule with your personal Google Calendar to prevent double bookings.
ro_RO: Sincronizează-ți programul cu Calendarul Google personal pentru a preveni rezervările duble.

en: Sync your schedule with your personal Outlook Calendar to prevent double bookings.
ro_RO: Sincronizează-ți programul cu Calendarul Outlook personal pentru a preveni rezervările duble.

en: Tab title
ro_RO: Titlul filei

en: Table settings have been updated.
ro_RO: Setările tabelului au fost actualizate.

en: Tabs (All / Packages / Services)
ro_RO: File (Toate / Pachete / Servicii)

en: Tag
ro_RO: Etichetă

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Tax
ro_RO: Impozit

en: Tax amount
ro_RO: Suma taxe

en: Tax details
ro_RO: Detalii taxe

en: Tax has been added.
ro_RO: Taxa a fost adăugată.

en: Tax has been deleted.
ro_RO: Taxa a fost ștearsă.

en: Tax has been hidden.
ro_RO: Taxa a fost ascunsă.

en: Tax has been updated.
ro_RO: Taxa a fost actualizată.

en: Tax is now visible.
ro_RO: Taxa este acum vizibilă.

en: Tax rate
ro_RO: Cota de taxare

en: Tax rate name
ro_RO: Nume rată de impozitare

en: Tax setup
ro_RO: Configurarea taxelor

en: Tax will be excluded from price calculation and showed separately.
ro_RO: Taxa va fi exclusă din calculul prețului și va fi afișată separat.

en: Tax will be included in price calculation.
ro_RO: Taxa va fi inclusă în calculul prețului.

en: Taxes
ro_RO: Taxe

en: Taxes overview
ro_RO: Prezentare generală taxe

en: Template name
ro_RO: Nume șablon

en: Test API key
ro_RO: Testează cheia API

en: Test SMS sent successfully.
ro_RO: SMS-ul de testare a fost trimis cu succes.

en: Test WhatsApp
ro_RO: Testează WhatsApp

en: Test WhatsApp message sent successfully
ro_RO: Mesaj WhatsApp de testare trimis cu succes

en: Test client ID
ro_RO: Test ID client

en: Test email
ro_RO: E-mail de testare

en: Test email sent successfully.
ro_RO: Emailul de test a fost trimis cu succes.

en: Test mode
ro_RO: Mod de testare

en: Test publishable key
ro_RO: Cheie publicabilă de test

en: Test secret
ro_RO: Secret de test

en: Test secret Key
ro_RO: Cheie secretă de test

en: Text Mode
ro_RO: Modul text

en: Text area
ro_RO: Zonă de text

en: Text color
ro_RO: Culoarea textului

en: Text color on background
ro_RO: Culoarea textului pe fundal

en: Text content
ro_RO: Conținut text

en: Thank you! Your booking is completed.
ro_RO: Mulțumim! Rezervarea dvs. este finalizată.

en: Thank you! Your booking is completed and now is pending confirmation.
ro_RO: Mulțumim! Rezervarea dvs. este finalizată și așteaptă confirmarea.

en: The appointment can't be rescheduled.
ro_RO: Programarea nu poate fi reprogramată.

en: The coupon field is mandatory
ro_RO: Câmpul cuponului este obligatoriu

en: The coupon you entered is not valid
ro_RO: Voucherul introdus nu este valid

en: The currency in Amelia does not match the currency of your chosen Square location
ro_RO: Moneda din Amelia nu se potrivește cu moneda locației alese de dvs. Square

en: The customer didn’t provide an email address, so the invoice couldn’t be sent.
ro_RO: Clientul nu a furnizat o adresă de email, așa că factura nu a putut fi trimisă.

en: The first row should not contain column names.
ro_RO: Primul rând nu ar trebui să conțină numele coloanelor.

en: The message body must be configured in the Facebook Developers settings.
ro_RO: Corpul mesajului trebuie configurat în setările Facebook Developers.

en: The message header must be configured in the Facebook Developers settings. The character limit is 60 characters after placeholders are replaced.
ro_RO: Antetul mesajului trebuie configurat în setările Facebook Developers. Limita de caractere este de 60 de caractere după înlocuirea substituenților.

en: The original booking forms—Step-by-Step, Catalog, Event List, and Event Calendar—feature basic customization and label changes, serving as the foundation for our newer versions.
ro_RO: Formularele originale de rezervare – pas cu pas, catalog, listă de evenimente și calendar de evenimente – prezintă personalizare de bază și modificări de etichetă, servind drept bază pentru versiunile noastre mai noi.

en: The package is time-limited to
ro_RO: Pachetul este limitat în timp la

en: The payment will be done on-site.
ro_RO: Plata se va face la fața locului.

en: The price will multiply by the number of people/spots
ro_RO: Prețul se va multiplica cu numărul de persoane

en: The proposed date and time are different from your selected pattern due to unavailable time slots on the expected date and time.
ro_RO: Data și ora propuse sunt diferite de modelul selectat din cauza indisponibilității intervalelor orare la data și ora așteptate.

en: The proposed date is different from your selected pattern due to unavailable time slots on the expected date.
ro_RO: Data propusă este diferită de modelul selectat din cauza indisponibilității intervalelor orare la data așteptată.

en: The proposed time is different from your selected pattern due to unavailable time slots at the expected time.
ro_RO: Ora propusă este diferită de modelul selectat din cauza indisponibilității intervalelor orare la ora așteptată.

en: The purchase code is invalid or it has expired
ro_RO: Codul de achiziție nu este valabil sau a expirat

en: The refund amount will be
ro_RO: Suma rambursului va fi

en: The remaining balance can be paid on-site or through a payment link.
ro_RO: Soldul rămas poate fi plătit la fața locului sau printr-un link de plată.

en: The resource name is only visible to you and won't appear during booking. It's used for internal management purposes.
ro_RO: Numele resursei este vizibil doar pentru tine și nu va apărea în timpul rezervării. Este folosit pentru gestionarea internă.

en: The resource quantity is counted separately for each selected location.
ro_RO: Cantitatea de resurse este calculată separat pentru fiecare locație selectată.

en: The resource quantity is counted separately for each selected service.
ro_RO: Cantitatea de resurse este calculată separat pentru fiecare serviciu selectat.

en: The resource quantity is shared across all selected services, employees, and locations.
ro_RO: Cantitatea de resurse este partajată între toate serviciile, angajații și locațiile selectate.

en: The rest of the appointments can be booked later on the Customers panel.
ro_RO: Restul programărilor pot fi rezervate ulterior pe panoul Clienți.

en: The time slot step defined here will apply to all time slots across the plugin.
ro_RO: Pasul intervalului de timp definit aici se va aplica tuturor intervalelor de timp din plugin.

en: The time slot you tried to reschedule to is not available. Please select a different time slot for the selected date.
ro_RO: Intervalul de timp la care ați încercat să reprogramați nu este disponibil. Vă rugăm să selectați un alt interval de timp pentru data selectată.

en: The total number of people for the booking.
ro_RO: Numărul total de persoane pentru rezervare.

en: The total number of persons ({approvedPersonsCount}) exceeds the maximum capacity of {maxAppointmentCapacity}.
ro_RO: Numărul total de persoane ({approvedPersonsCount}) depășește capacitatea maximă de {maxAppointmentCapacity}.

en: The total number of persons ({waitingPersonsCount}) exceeds the maximum waiting list capacity of {waitingListMaxCapacity}.
ro_RO: Numărul total de persoane ({waitingPersonsCount} ) depășește capacitatea maximă a listei de așteptare de{waitingListMaxCapacity} .

en: There are no attendees yet...
ro_RO: Nu există participanți încă ...

en: There are no booked appointments for this package.
ro_RO: Nu există programări rezervate pentru acest pachet.

en: There are no days off yet...
ro_RO: Încă nu sunt zile libere...

en: There are no future events scheduled. Please create a new event.
ro_RO: Nu există evenimente viitoare programate. Vă rugăm să creați un nou eveniment.

en: There are no packages. Please create a new package.
ro_RO: Nu există pachete. Vă rugăm să creați un nou pachet.

en: There are no results...
ro_RO: Nu sunt rezultate...

en: There are no special days yet...
ro_RO: Nu există încă zile speciale...

en: There are no upcoming events for this period
ro_RO: Nu există evenimente viitoare pentru această perioadă

en: There are upcoming appointments for the {service} service.
ro_RO: Există programări viitoare pentru serviciul {service}.

en: There is an event in Google/Outlook Calendar that overlaps this one for a specific employee, are you sure you want to create another one?
ro_RO: Există un eveniment în Google/Outlook Calendar care se suprapune pe acesta pentru un anumit angajat, sunteți sigur că doriți să creați altul?

en: These employees will receive the package purchased e-mail notification when it is purchased without any appointments booked.
ro_RO: Acești angajați vor primi notificarea prin e-mail privind pachetul achiziționat atunci când acesta este achiziționat fără nicio programare rezervată.

en: Third
ro_RO: Al treilea

en: Third {day}
ro_RO: Al treilea {day}

en: This & Future
ro_RO: Acesta și viitoarele

en: This Only
ro_RO: Doar acesta

en: This booking is part of a package deal
ro_RO: Această rezervare face parte dintr-un pachet

en: This category has services with {count} past appointment. | This category has services with {count} past appointments.
ro_RO: Această categorie are servicii cu {count} o programare anterioară. | Această categorie are servicii cu {count} programări anterioare.

en: This change will lead to a price increase for certain bookings. Do you want payment links to be created?
ro_RO: Această modificare va duce la o creștere a prețului pentru anumite rezervări. Doriți să fie create linkuri de plată?

en: This charge type will not be be used when booking multiple appointments (cart feature or recurring feature) OR when booking event with multiple employees.
ro_RO: Acest tip de taxare nu va fi utilizat atunci când rezervați mai multe întâlniri (funcție coș sau caracteristică recurentă) SAU când rezervați un eveniment cu mai mulți angajați.

en: This coupon has expired
ro_RO: Acest cupon a expirat

en: This coupon is not valid anymore
ro_RO: Acest voucher nu mai este valabil

en: This email is already in use. Please enter a different email address.
ro_RO: Acest email este deja folosit. Vă rugăm să introduceți o altă adresă de email.

en: This employee is the only one assigned to {service}.
ro_RO: Acest angajat este singurul atribuit la {service}.

en: This field is required
ro_RO: Acest câmp este obligatoriu

en: This field is required.
ro_RO: Acest câmp este obligatoriu.

en: This file is forbidden for upload
ro_RO: Acest fișier este interzis pentru încărcare

en: This is a unique security token. Copy it into the 'Verify token' field in WhatsApp when creating a webhook.
ro_RO: Acesta este un token de securitate unic. Copiază-l în câmpul 'Verificare token' din WhatsApp atunci când creezi un webhook.

en: This is recurring event
ro_RO: Acesta este un eveniment recurent

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Apple. Add this URI to your Apple project credentials under 'Redirect URIs'.
ro_RO: Acesta este calea din aplicația dvs. unde utilizatorii vor fi redirecționați după autentificarea cu Apple. Adăugați acest URI la acreditările proiectului dvs. Apple sub 'Redirect URIs'.

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Google. Add this URI to your Google project credentials under 'Authorized redirect URIs'.
ro_RO: Acesta este calea din aplicația dvs. unde utilizatorii vor fi redirecționați după autentificarea cu Google. Adăugați acest URI la acreditările proiectului dvs. Google sub 'Authorized redirect URIs'.

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Outlook. Add this URI to the 'Redirect URIs' section in your Outlook application settings.
ro_RO: Acesta este calea din aplicația dvs. unde utilizatorii vor fi redirecționați după autentificarea cu Outlook. Adăugați acest URI în secțiunea 'Redirect URIs' din setările aplicației dvs. Outlook.

en: This limit is based on the customer's email address.
ro_RO: Această limită se bazează pe adresa de email a clientului.

en: This location has {count} service connected to it. | This location has {count} services connected to it.
ro_RO: Această locație are {count} serviciu conectat la ea. | Această locație are {count} servicii conectate la ea.

en: This message is sent when a customer replies via WhatsApp, informing them that responses via WhatsApp are not supported.
ro_RO: Acest mesaj este trimis când un client răspunde prin WhatsApp, informându-l că răspunsurile prin WhatsApp nu sunt suportate.

en: This notification requires a cron job. Add the line below to your cron configuration.
ro_RO: Această notificare necesită un cron job. Adăugați linia de mai jos în configurația cronului dumneavoastră.

en: This option requires adding the payment link placeholder to your message templates.
ro_RO: Această opțiune necesită adăugarea substituentului pentru linkul de plată în șabloanele mesajelor dumneavoastră.

en: This package deal will expire in
ro_RO: Această ofertă de pachet va expira în

en: This package has
ro_RO: Acest pachet are

en: This package has {count} appointment in the future. | This package has {count} appointments in the future.
ro_RO: Acest pachet are {count} programare în viitor. | Acest pachet are {count} programări în viitor.

en: This package has {count} appointment in the past. | This package has {count} appointments in the past.
ro_RO: Acest pachet are {count} programare în trecut. | Acest pachet are {count} programări în trecut.

en: This placeholder's content will be applied wherever it is used.
ro_RO: Conținutul acestui substituent va fi aplicat oriunde este utilizat.

en: This range
ro_RO: Acest interval

en: This service does not have any extras
ro_RO: Acest serviciu nu are opțiuni extra

en: This service has {count} appointment in the past. | This service has {count} appointments in the past.
ro_RO: Acest serviciu are {count} programare în trecut. | Acest serviciu are {count} programări în trecut.

en: This service is available for booking in purchased package. Are you sure you want to delete this service?
ro_RO: Acest serviciu este disponibil pentru rezervare în pachetul achiziționat. Ești sigur că vrei să ștergi acest serviciu?

en: This service is available in a Package
ro_RO: Acest serviciu este disponibil într-un pachet

en: This service is available in a package
ro_RO: Acest serviciu este disponibil într-un pachet

en: This time slot is no longer available. Please select a different time.
ro_RO: Acest interval orar nu mai este disponibil. Vă rugăm să selectați un alt interval.

en: This user has bookings in purchased package.. Are you sure you want to delete this user?
ro_RO: Acest utilizator are rezervări în pachetul achiziționat. Sunteți sigur că doriți să ștergeți acest utilizator?

en: This user has {count} appointment in the past. | This user has {count} appointments in the past.
ro_RO: Acest utilizator are {count} programare în trecut. | Acest utilizator are {count} programări în trecut.

en: This user is an attendee in future event. Are you sure you want to delete this user? | This user is an attendee in future events. Are you sure you want to delete this user?
ro_RO: Acest utilizator este participant la un eveniment viitor. Sunteți sigur că doriți să ștergeți acest utilizator? | Acest utilizator este participant la evenimente viitoare. Sunteți sigur că doriți să ștergeți acest utilizator?

en: This widget shows monthly data instead of using the global date range.
ro_RO: Acest widget afișează datele lunare în loc să folosească intervalul de date global.

en: Thu
ro_RO: Jo

en: Thursday
ro_RO: Joi

en: Ticket
ro_RO: Bilet

en: Ticket ID
ro_RO: ID-ul biletului

en: Ticket Name
ro_RO: Numele biletului

en: Ticket Type
ro_RO: Tipul biletului

en: Ticket Types
ro_RO: Tipuri de bilete

en: Ticket cannot be scanned for this date
ro_RO: Biletul nu poate fi scanat pentru această dată

en: Ticket code
ro_RO: Cod bilet

en: Ticket has already been scanned
ro_RO: Biletul a fost deja scanat

en: Ticket is valid
ro_RO: Biletul este valabil

en: Ticket name
ro_RO: Numele biletului

en: Ticket not found
ro_RO: Bilet negăsit

en: Ticket not valid
ro_RO: Biletul nu este valabil

en: Ticket types
ro_RO: Tipuri de bilete

en: Tickets
ro_RO: bilete

en: Tickets for events with attendees will not be updated
ro_RO: Biletele pentru evenimentele cu participanți nu vor fi actualizate

en: Time
ro_RO: Timp

en: Time(s):
ro_RO: Timp(e):

en: Time:
ro_RO: Timp:

en: Time Range:
ro_RO: Interval orar:

en: Time Used Asc
ro_RO: Timp utilizat ascendent

en: Time Used Desc
ro_RO: Timp utilizat descendent

en: Time frame
ro_RO: Interval orar:

en: Time needed after the appointment for rest, cleanup, or transition. During this period, the employee cannot be booked for any service.
ro_RO: Timp necesar după programare pentru odihnă, curățenie sau tranziție. În această perioadă, angajatul nu poate fi rezervat pentru niciun serviciu.

en: Time needed before the appointment for preparation. During this period, the employee cannot be booked for any service.
ro_RO: Timp necesar înainte de programare pentru pregătire. În această perioadă, angajatul nu poate fi rezervat pentru niciun serviciu.

en: Time slot is unavailable
ro_RO: Slotul orar nu este disponibil

en: Time slot price
ro_RO: Prețul intervalului orar

en: Time slots are unavailable
ro_RO: Intervalele orare nu sunt disponibile

en: Time zone
ro_RO: Fus orar

en: Time zones
ro_RO: Fusuri orare

en: Times
ro_RO: Ore

en: Times bought
ro_RO: Timp cumpărat

en: Times used
ro_RO: Număr de utilizări

en: Timetable
ro_RO: Orarul

en: Timezone
ro_RO: Fus orar

en: Tips & suggestions
ro_RO: Sfaturi și sugestii

en: Title section
ro_RO: Secțiunea de titlu

en: Title text
ro_RO: Textul titlului

en: To
ro_RO: La

en: To customer
ro_RO: Către client

en: To employee
ro_RO: Către angajat

en: To enable Google Maps, enter your Google Maps API key in the Google General Settings.
ro_RO: Pentru a activa Google Maps, introduceți cheia API Google Maps în Setările Generale Google.

en: To receive automatic updates license activation is required. Please visit %s to activate Amelia.
ro_RO: Pentru a primi actualizări automate este necesară activarea licenței. Vă rugăm să vizitați% s pentru a activa Amelia.

en: To reschedule your appointment, select an available date time from the calendar, then click Confirm.
ro_RO: Pentru a reprograma rezervarea, selectați o dată disponibilă din calendar, apoi faceți clic pe Confirmare.

en: To send a test SMS, please recharge your balance.
ro_RO: Pentru a trimite un SMS de test, vă rugăm să reîncărcați soldul.

en: To send a test email, please configure the 'Sender Email' in Notification Settings.
ro_RO: Pentru a trimite un email de test, vă rugăm să configurați 'Email Expeditor' în Setările de Notificare.

en: To use WhatsApp notifications, connect your WhatsApp account in Settings.
ro_RO: Pentru a folosi notificările WhatsApp, conectează-ți contul WhatsApp în Setări.

en: Today
ro_RO: Astăzi

en: Toggle Sidebar
ro_RO: Comutați bara laterală

en: Tomorrow
ro_RO: Mâine

en: Top trends
ro_RO: Tendințe de top

en: Torch off
ro_RO: Torța stinsă

en: Torch on
ro_RO: Torță aprinsă

en: Total Amount
ro_RO: Valoare totală

en: Total Amount:
ro_RO: Valoare totală:

en: Total Cost:
ro_RO: Cost total:

en: Total Number of People:
ro_RO: Numărul total de persoane:

en: Total Price
ro_RO: Pretul total

en: Total Services Booked
ro_RO: Total Servicii rezervate

en: Total amount
ro_RO: Valoare totală

en: Total appointments
ro_RO: Total programări

en: Total bookings
ro_RO: Total rezervări

en: Total capacity
ro_RO: Capacitate totală

en: Total custom fields
ro_RO: Total câmpuri personalizate

en: Total events
ro_RO: Total evenimente

en: Total extras
ro_RO: Total extrauri

en: Total number of appointments
ro_RO: Număr total de programări

en: Total number of people:
ro_RO: Număr total de persoane:

en: Total payments
ro_RO: Total plăți

en: Total people
ro_RO: Total oameni

en: Total price
ro_RO: Preț total

en: Total services booked
ro_RO: Total servicii rezervate

en: Total tickets
ro_RO: Total bilete

en: Track customers who miss appointments or events without sending notifications.
ro_RO: Urmăriți clienții care ratează programările sau evenimentele fără a trimite notificări.

en: Trainers
ro_RO: Antrenori

en: Transaction
ro_RO: Tranzacție

en: Transaction #{count}
ro_RO: Tranzacție #{count}

en: Transaction details
ro_RO: Detalii tranzacție

en: Transactions
ro_RO: Tranzacții

en: Transfer amount (%)
ro_RO: Suma transferului (%)

en: Translate
ro_RO: Traduceți

en: Trigger by attribute
ro_RO: Declanșează după atribut

en: Trigger type
ro_RO: Tip de declanșare

en: Try adjusting your filters or search criteria to find the services you're looking for.
ro_RO: Încercați să ajustați filtrele sau criteriile de căutare pentru a găsi serviciile pe care le căutați.

en: Try adjusting your search or filters.
ro_RO: Încearcă să ajustezi căutarea sau filtrele.

en: Try adjusting your search to find what you are looking for.
ro_RO: Încercați să ajustați căutarea pentru a găsi ceea ce căutați.

en: Tue
ro_RO: Mar

en: Tuesday
ro_RO: Marți

en: Turn your services into high-value packages that customers love. Combine multiple appointments into a single, discounted offer that drives bigger, more confident purchases.
ro_RO: Transformați serviciile dvs. în pachete de mare valoare pe care clienții le adoră. Combinați mai multe programări într-o singură ofertă cu reducere, care stimulează achiziții mai mari și mai sigure.

en: Type
ro_RO: Tip

en: Type:
ro_RO: Tip:

en: Type Asc
ro_RO: Tip Asc

en: Type Desc
ro_RO: Tip Desc

en: URL
ro_RO: URL-ul

en: URL on which will user be redirected if appointment can't be canceled because of 'Minimum time required before canceling' value
ro_RO: URL-ul către care va fi redirecționat utilizatorul dacă programarea nu poate fi anulată din cauza valorii „Timp minim necesar înainte de anulare”

en: Unable to deactivate plugin. Please try again later.
ro_RO: Imposibil de dezactivat plugin-ul. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Unable to retrieve payments results
ro_RO: Nu se pot prelua rezultatele plăților

en: Unable to save custom fields positions
ro_RO: Imposibil de salvat pozițiile câmpurilor personalizate

en: Unavailable Time Slots
ro_RO: Intervaluri de timp indisponibile

en: Unavailable date background
ro_RO: Fundal data indisponibilă

en: Unavailable date text
ro_RO: Textul datei indisponibile

en: Unavailable time slots
ro_RO: Intervale de timp indisponibile

en: Unblock
ro_RO: Deblocați

en: Unblock customer
ro_RO: Deblochează clientul

en: Undelivered
ro_RO: Neexpediat

en: Unfortunately a server error occurred and your email was not sent.
ro_RO: Din păcate, a apărut o eroare pe server și e-mailul dvs. nu a fost trimis.

en: Unique (Location)
ro_RO: Unic (Locație)

en: Unique (Service)
ro_RO: Unic (Serviciu)

en: Unit price
ro_RO: Preț unitar

en: Unlimited
ro_RO: Nelimitat

en: Unsuccessful cancellation redirect URL
ro_RO: URL de redirecționare pentru anulare nereușită

en: Until
ro_RO: Până

en: Until:
ro_RO: Pana cand:

en: Until when?
ro_RO: Până când?

en: Upcoming
ro_RO: În viitor

en: Upcoming appointments
ro_RO: Rezervări viitoare

en: Upcoming events
ro_RO: Evenimente viitoare

en: Upcoming events section
ro_RO: Secțiunea Evenimente viitoare

en: Update
ro_RO: Actualizați

en: Update Service Settings
ro_RO: Actualizare Setări Serviciu

en: Update booking status automatically
ro_RO: Actualizați automat starea rezervării

en: Update booking status to approved after succesfull payment from link
ro_RO: Actualizați starea rezervării la aprobată după plata cu succes de la link

en: Update following
ro_RO: Actualizați următorul

en: Update for All
ro_RO: Actualizare pentru Toți

en: Update for all
ro_RO: Actualizare pentru tot

en: Updates
ro_RO: Actualizări

en: Upgrade
ro_RO: Actualizare

en: Upload
ro_RO: Încărcare

en: Upload file here
ro_RO: Încărcați fișierul aici

en: Upload image
ro_RO: Încarcă imagine

en: Usage
ro_RO: Utilizare

en: Usage limit
ro_RO: Limită de utilizare

en: Use Global Colors
ro_RO: Utilizați culori globale

en: Use custom fields as intake forms to collect customer information during booking.
ro_RO: Folosește câmpuri personalizate ca formulare de înscriere pentru a colecta informații despre clienți în timpul rezervării.

en: Use service duration for booking a time slot
ro_RO: Utilizați durata serviciului pentru rezervarea unui interval orar

en: Use this placeholder:
ro_RO: Folosiți acest substituent:

en: Used
ro_RO: Folosit

en: Used coupon
ro_RO: Voucher folosit

en: User
ro_RO: Utilizator

en: User Profile
ro_RO: Profil utilizator

en: User profile
ro_RO: Profil utilizator

en: VAT
ro_RO: TVA

en: VAT info
ro_RO: Informații privind TVA

en: VAT number
ro_RO: Cod TVA

en: Valid Until:
ro_RO: Valabil până la:

en: Valid first and last names are required fields.
ro_RO: Numele și prenumele valide sunt câmpuri obligatorii.

en: Valid until
ro_RO: Valabil până la

en: Validate required custom fields in the backend
ro_RO: Validați câmpurile personalizate obligatorii în backend

en: Validate ticket
ro_RO: Validați biletul

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Verification expired. Please try again.
ro_RO: Verificarea a expirat. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Version
ro_RO: Versiune

en: Video tutorials
ro_RO: Tutoriale video

en: Videos
ro_RO: Videoclipuri

en: View
ro_RO: Vizualizare

en: View All
ro_RO: Vizualizare

en: View Cart
ro_RO: Vizualizare coș

en: View Employees
ro_RO: Membru staff nou

en: View Less Packages
ro_RO: Vezi Mesaj

en: View More
ro_RO: Vezi mai mult

en: View More Packages
ro_RO: Vezi mai mult

en: View all
ro_RO: Vezi toate

en: View all photos
ro_RO: Afișați toate locațiile

en: View appointments
ro_RO: Vizualizează programările

en: View booking
ro_RO: Vizualizează rezervarea

en: View employees
ro_RO: Vizualizați angajații

en: View events
ro_RO: Vizualizează evenimentele

en: View in Calendar
ro_RO: Vizualizare în Calendar

en: View in Package
ro_RO: Vizualizare în pachet

en: View invoice
ro_RO: Vizualizează factura

en: View less packages
ro_RO: Vezi mai puține pachete

en: View message
ro_RO: Vizualizați mesajul

en: View more
ro_RO: Vezi mai mult

en: View more packages
ro_RO: Vezi mai multe pachete

en: View packages
ro_RO: Vizualizează pachetele

en: View pricing for
ro_RO: Vezi prețurile pentru

en: Visibility
ro_RO: Vizibilitate

en: Visible
ro_RO: Vizibil

en: Visible at
ro_RO: Vizibil la

en: Waiting
ro_RO: Aşteptare

en: Waiting button background color
ro_RO: Culoarea de fundal a butonului de așteptare

en: Waiting button text color
ro_RO: Culoarea textului butonului de așteptare

en: Waiting for payment
ro_RO: Se așteaptă plata

en: Waiting list
ro_RO: Lista de asteptare

en: Waiting list availability
ro_RO: Disponibilitatea listei de așteptare

en: Waiting list background
ro_RO: Fundalul listei de așteptare

en: Waiting list capacity
ro_RO: Capacitatea listei de așteptare

en: Waiting list capacity must be at least 1
ro_RO: Capacitatea listei de așteptare trebuie să fie de cel puțin 1

en: Waiting list confirmation
ro_RO: Confirmarea listei de așteptare

en: Waiting list is empty
ro_RO: Lista de așteptare este goală

en: Waiting list text
ro_RO: Textul listei de așteptare

en: Warning
ro_RO: Avertizare

en: Watch on YouTube
ro_RO: Urmărește pe YouTube

en: We'll notify you if a spot opens up.
ro_RO: Te vom anunța dacă se eliberează un loc.

en: We'll notify you if a spot opens up and your booking is approved.
ro_RO: Vă vom anunța dacă se deschide un loc și rezervarea dvs. este aprobată.

en: We've prepared a .csv file with the customers that were not imported. After fixing the issues, you can try again.
ro_RO: Am pregătit un fișier .csv cu clienții care nu au fost importați. După ce rezolvi problemele, poți încerca din nou.

en: Webhooks
ro_RO: Webhook-uri

en: Webhooks setup
ro_RO: Configurare Webhooks

en: Website
ro_RO: Site web

en: Wed
ro_RO: Mie

en: Wednesday
ro_RO: Miercuri

en: Week
ro_RO: Săptămână

en: Weekly
ro_RO: Săptămânal

en: Weeks
ro_RO: Săptămâni

en: Welcome Back
ro_RO: Bine ai revenit

en: Welcome back
ro_RO: Bine ai revenit

en: Wellness
ro_RO: Bunăstare

en: What's New
ro_RO: Ce mai e nou

en: WhatsApp Not Connected
ro_RO: WhatsApp neconectat

en: WhatsApp auto-reply message
ro_RO: Mesaj de răspuns automat WhatsApp

en: WhatsApp business account ID
ro_RO: ID cont de afaceri WhatsApp

en: WhatsApp history
ro_RO: Istoric WhatsApp

en: WhatsApp settings
ro_RO: Setări WhatsApp

en: WhatsApp setup
ro_RO: Configurare WhatsApp

en: WhatsApp webhook callback URL
ro_RO: URL de callback pentru webhook WhatsApp

en: WhatsApp webhook verify token
ro_RO: Token de verificare pentru webhook WhatsApp

en: When disabled, the employee chosen during the first booking will be used for this service throughout the entire package.
ro_RO: Când este dezactivată, angajatul ales în timpul primei rezervări va fi folosit pentru acest serviciu pe tot parcursul pachetului.

en: When enabled, all entities (services, employees, locations, packages, and tags) load as soon as the page opens, instead of being loaded dynamically via AJAX.
ro_RO: Când este activată, toate entitățile (servicii, angajați, locații, pachete și etichete) se încarcă imediat ce se deschide pagina, în loc să fie încărcate dinamic prin AJAX.

en: When enabled, customers will receive a Google Calendar invitation for the event.
ro_RO: Când este activată, clienții vor primi o invitație Google Calendar pentru eveniment.

en: When enabled, customers will see all attendees listed in their Google Calendar event.
ro_RO: Când este activată, clienții vor vedea toți participanții listați în evenimentul lor din Google Calendar.

en: When enabled, reminders will not be sent if a booking is made within the selected time before the appointment or event.
ro_RO: Când este activată, mementourile nu vor fi trimise dacă o rezervare este făcută în intervalul de timp selectat înainte de programare sau eveniment.

en: When enabled, the total number of appointments is shared across the entire package instead of being set per service.
ro_RO: Când este activată, numărul total de programări este partajat pe întregul pachet în loc să fie stabilit pe serviciu.

en: When enabled, the “Subscribe” checkbox will be selected by default. Customers can manually uncheck it if they do not wish to join your Mailchimp list.
ro_RO: Când este activată, caseta „Abonează-te” va fi selectată implicit. Clienții o pot debifa manual dacă nu doresc să se alăture listei tale Mailchimp.

en: When recurring dates are unavailable
ro_RO: Când datele recurente nu sunt disponibile

en: When this option is deactivated, the booking will be<br/>determined based on the Default Time Slot Step
ro_RO: Când această opțiune este dezactivată, rezervarea va fi<br/>determinată pe baza intervalului de timp implicit

en: Whole amount
ro_RO: Suma intreaga

en: Without expiration
ro_RO: Fără expirare

en: WooCommerce Order Id
ro_RO: ID comandă WooCommerce

en: WooCommerce Product
ro_RO: Produs WooCommerce

en: WooCommerce Service
ro_RO: Serviciul WooCommerce

en: WooCommerce Thank you page
ro_RO: Pagina de mulțumiri WooCommerce

en: WooCommerce payment link
ro_RO: Link de plată WooCommerce

en: Woo Order Id
ro_RO: Codul comenzii Woo

en: WordPress User
ro_RO: Utilizator WordPress

en: WordPress user
ro_RO: Utilizator WordPress

en: Work Hours
ro_RO: Ore de lucru

en: Work hours
ro_RO: Ore de lucru

en: Work hours setup
ro_RO: Configurarea orelor de lucru

en: Working Hours
ro_RO: Ore de lucru

en: Working hours
ro_RO: Program de lucru

en: Wrong address?
ro_RO: Adresă greșită?

en: Year
ro_RO: An

en: Yearly
ro_RO: Anual

en: Years
ro_RO: Ani

en: Yes
ro_RO: Da

en: You're changing settings that have been individually configured for employees. Do you want to apply these changes to all employees?
ro_RO: Schimbați setările care au fost configurate individual pentru angajați. Doriți să aplicați aceste modificări tuturor angajaților?

en: You're editing a recurring event. Apply changes only to this one, or to this and all future events? Note: Tickets for events with attendees will not be updated.
ro_RO: Editați un eveniment recurent. Aplicați modificările doar la acesta sau la acesta și toate evenimentele viitoare? Notă: Biletele pentru evenimentele cu participanți nu vor fi actualizate.

en: You are currently connected to Google Calendar by Admin. Overriding Google Calendar connection is not available.
ro_RO: Ești conectat în prezent la Google Calendar prin Admin. Suprascrierea conexiunii Google Calendar nu este disponibilă.

en: You are on the waiting list with position
ro_RO: Ești pe lista de așteptare cu poziția

en: You are the only provider for this service
ro_RO: Ești singurul furnizor pentru acest serviciu

en: You are the only provider on
ro_RO: Sunteți singurul furnizor disponibil

en: You are using a form that will be outdated soon!
ro_RO: Folosiți un formular care va fi învechit în curând!

en: You can also cancel and delete its future events.
ro_RO: De asemenea, poți anula și șterge evenimentele sale viitoare.

en: You can also cancel its future events.
ro_RO: Puteți anula și evenimentele sale viitoare.

en: You can also clear all filters to view all services.
ro_RO: Puteți, de asemenea, să eliminați toate filtrele pentru a vizualiza toate serviciile.

en: You can also delete its future events.
ro_RO: Puteți șterge și evenimentele sale viitoare.

en: You can also open its future events.
ro_RO: Puteți deschide și evenimentele sale viitoare.

en: You can edit or delete each appointment
ro_RO: Puteți edita sau șterge fiecare întâlnire

en: You can find below the appointments you selected for booking. If you want to book more, click on the button below.
ro_RO: Puteți găsi mai jos programările pe care le-ați selectat pentru rezervare. Dacă doriți să rezervați mai multe, faceți clic pe butonul de mai jos.

en: You can import the following columns: First name, Last name, Email, Phone, Gender, Birthday, Note.
ro_RO: Puteți importa următoarele coloane: Prenume, Nume, Email, Telefon, Gen, Zi de naștere, Notă.

en: You can use this coupon for next booking:
ro_RO: Puteți folosi acest cupon la următoarea programare:

en: You can use this option to export attendees in CSV file<br/>for the selected event.
ro_RO: Puteți utiliza această opțiune pentru a exporta participanții în fișierul CSV <br/> pentru evenimentul selectat.

en: You don't have any appointments
ro_RO: Nu ai nicio programare

en: You don't have any custom fields here yet...
ro_RO: Încă nu aveți câmpuri personalizate aici ...

en: You don't have any events
ro_RO: Nu ai niciun eveniment

en: You don't have any packages
ro_RO: Nu ai niciun pachet

en: You have already booked this appointment
ro_RO: Ați făcut deja această rezervare

en: You have already booked this event
ro_RO: Ai rezervat deja acest eveniment

en: You have appointments for
ro_RO: Ai programari pt

en: You have appointments for this service
ro_RO: Aveți programări pentru acest serviciu

en: You have disabled all available payment methods. The default payment method from the general settings will be used instead.
ro_RO: Ați dezactivat toate metodele de plată disponibile. În schimb, va fi utilizată metoda de plată implicită din setările generale.

en: You have entered an incorrect email.
ro_RO: Ați introdus un e-mail incorect.

en: You have entered an incorrect password.
ro_RO: Ați introdus o parolă incorectă.

en: You have reached maximum number of registered domains
ro_RO: Ați atins numărul maxim de domenii înregistrate

en: You will be redirected to the payment checkout.
ro_RO: Veți fi redirecționat către casa de plată.

en: Your API key
ro_RO: Cheia dvs. API

en: Your ID must include at least one letter
ro_RO: ID-ul dvs. trebuie să includă cel puțin o literă

en: Your Information
ro_RO: Informatia ta

en: Your Name
ro_RO: Numele dumneavoastră

en: Your balance has been recharged.
ro_RO: Soldul tău a fost reîncărcat.

en: Your card's expiration date is incomplete
ro_RO: Data de expirare a cardului dvs. este incompletă

en: Your card's expiration year is in the past
ro_RO: Anul de expirare al cardului dvs. este în trecut

en: Your card's security code is incomplete
ro_RO: Codul de securitate al cardului dvs. este incomplet

en: Your card number is incomplete
ro_RO: Numărul cardului dvs. este incomplet

en: Your card number is invalid
ro_RO: Numărul cardului dvs. este nevalid

en: Your current changes will be lost.
ro_RO: Modificările dvs. actuale se vor pierde.

en: Your data will be saved before redirecting to another form.
ro_RO: Datele dumneavoastră vor fi salvate înainte de redirecționarea către un alt formular.

en: Your information
ro_RO: Informatia ta

en: Your name
ro_RO: Numele tău

en: Your password has been changed successfully. Use your new password to log in.
ro_RO: Parola dvs. a fost schimbată cu succes. Utilizați noua parolă pentru a vă conecta.

en: Your password has been reset successfully.
ro_RO: Parola ta a fost resetată cu succes.

en: Your postal code is incomplete
ro_RO: Codul dvs. poștal este incomplet

en: Zoom Join Link (Participants)
ro_RO: Link alăturare Zoom (Participanți)

en: Zoom Link
ro_RO: Link Zoom

en: Zoom Links
ro_RO: Zoom Link-uri

en: Zoom Start Link (Host)
ro_RO: Link Zoom Start (Gazdă)

en: Zoom User
ro_RO: Utilizator Zoom

en: Zoom WP hooks
ro_RO: Hook-uri Zoom WP

en: Zoom join meeting (participants) link
ro_RO: Link pentru participarea la întâlnirea Zoom (participanți)

en: Zoom link
ro_RO: Link Zoom

en: Zoom setup
ro_RO: Configurare Zoom

en: Zoom start meeting (hosts) link
ro_RO: Link pentru începerea întâlnirii Zoom (gazdele)

en: Zoom user
ro_RO: Utilizator Zoom

en: (+ Woo Tax)
ro_RO: (+ Taxă Woo)

en: (Paying now)
ro_RO: (Plătește acum)

en:  (Incl. Tax)
ro_RO:  (inclusiv taxe)

en: and
ro_RO: și

en: application ID, client ID and client secret
ro_RO: ID aplicație, ID client și secret client

en: application (client) ID and secret
ro_RO: ID-ul aplicației (client) și secretul

en: appointment is required to be booked now.
ro_RO: programare este necesară pentru a fi rezervată acum.

en: appointment slots left to be booked
ro_RO: programări rămase pentru a fi rezervate

en: appointments are required to be booked now.
ro_RO: programarile trebuie rezervate acum.

en: at
ro_RO: la

en: at {time}
ro_RO: la {time}

en: book appointments before the deal expires!
ro_RO: rezervați întâlniri înainte de expirarea ofertei!

en: day
ro_RO: zi

en: days
ro_RO: zile

en: employee
ro_RO: membru staff

en: employees
ro_RO: staff

en: employees.
ro_RO: angajati.

en: example@mail.com
ro_RO: exemplu@mail.com

en: filled
ro_RO: umplut

en: from
ro_RO: din

en: iCloud App-specific Password
ro_RO: Parola specifică aplicației iCloud

en: iCloud Email Address
ro_RO: Adresa de e-mail iCloud

en: iCloud app-specific password
ro_RO: parolă specifică aplicației iCloud

en: iCloud email address
ro_RO: adresă de email iCloud

en: iCloud email address and iCloud app-specific password
ro_RO: adresă de email iCloud și parolă specifică aplicației iCloud

en: includes
ro_RO: include

en: includes:
ro_RO: include:

en: locations
ro_RO: locații

en: mandatory notice
ro_RO: notificare obligatorie

en: month
ro_RO: lună

en: months
ro_RO: luni

en: of
ro_RO: din

en: on
ro_RO: pe

en: out of
ro_RO: din

en: people
ro_RO: oameni

en: people waiting
ro_RO: oameni care asteapta

en: person
ro_RO: persoană

en: person waiting
ro_RO: persoana care asteapta

en: placeholder
ro_RO: Substituenți SMS

en: plain
ro_RO: simplu

en: reCAPTCHA Type
ro_RO: Tip reCAPTCHA

en: reCAPTCHA on Customer Panel
ro_RO: reCAPTCHA pe Panoul Clientului

en: reCAPTCHA on Employee Panel
ro_RO: reCAPTCHA pe Panoul Angajatului

en: reCAPTCHA setup
ro_RO: Configurare reCAPTCHA

en: results
ro_RO: rezultate

en: service
ro_RO: serviciu

en: services
ro_RO: servicii

en: settings
ro_RO: setări

en: slot left
ro_RO: slot stânga

en: slots left
ro_RO: sloturi rămase

en: slots you selected are busy. We offered you the nearest time slots instead.
ro_RO: sloturile pe care le-ați selectat sunt ocupate. În schimb, ți-am oferit cele mai apropiate intervale de timp.

en: spot left
ro_RO: loc rămas

en: spots left
ro_RO: pete rămase

en: ticket left
ro_RO: bilet rămas

en: tickets left
ro_RO: bilete rămase

en: to
ro_RO: către

en: try different email
ro_RO: încercați un e-mail diferit

en: until
ro_RO: pana cand

en: week
ro_RO: săptămână

en: weeks
ro_RO: săptămâni

en: {booked}/{total} Booked
ro_RO: {booked}/{total} Rezervat

en: {count} Appointment | {count} Appointments
ro_RO: {count} Programare | {count} Programări

en: {count} Assigned
ro_RO: {count} Atribuit

en: {count} Attendee | {count} Attendees
ro_RO: {count} Participant | {count} Participanți

en: {count} Day | {count} Days
ro_RO: {count} Zi | {count} Zile

en: {count} Employees
ro_RO: {count} Angajați

en: {count} Extras
ro_RO: {count} Extra

en: {count} Month | {count} Months
ro_RO: {count} Lună | {count} Luni

en: {count} Selected
ro_RO: {count} Selectat

en: {count} Service | {count} Services
ro_RO: {count} Serviciu | {count} Servicii

en: {count} Spots
ro_RO: {count} Locuri

en: {count} Total
ro_RO: {count}Total

en: {count} Week | {count} Weeks
ro_RO: {count} săptămână | {count} săptămâni

en: {count} appointment has been deleted. | {count} appointments have been deleted.
ro_RO: {count} programare a fost ștearsă. | {count} programări au fost șterse.

en: {count} appointment has not been deleted. | {count} appointments have not been deleted.
ro_RO: {count} programare nu a fost ștearsă. | {count} programări nu au fost șterse.

en: {count} coupon has been deleted. | {count} coupons have been deleted.
ro_RO: {count} cupon a fost șters. | {count} cupoane au fost șterse.

en: {count} coupon has not been deleted. | {count} coupons have not been deleted.
ro_RO: {count} cupon nu a fost șters. | {count} cupoane nu au fost șterse.

en: {count} customer could not be deleted due to future bookings. | {count} customers could not be deleted due to future bookings.
ro_RO: {count} clientul nu a putut fi șters din cauza rezervărilor viitoare. | {count} clienții nu au putut fi șterși din cauza rezervărilor viitoare.

en: {count} customer deleted. | {count} customers deleted.
ro_RO: {count} client șters. | {count} clienți șterși.

en: {count} customers were not imported due to missing First Name, Last Name, invalid Email, Phone number, or a combination of these reasons.
ro_RO: {count} clienți nu au fost importați din cauza lipsei prenumelui, numelui, emailului invalid, numărului de telefon sau unei combinații a acestor motive.

en: {count} customers with the same email address already exist in your customer list. If you choose to overwrite these records, some of their current data will be replaced with new information.
ro_RO: {count} clienți cu aceeași adresă de email există deja în lista dvs. de clienți. Dacă alegeți să suprascrieți aceste înregistrări, unele dintre datele lor actuale vor fi înlocuite cu informații noi.

en: {count} day | {count} days
ro_RO: {count} zi | {count} zile

en: {count} employee has been deleted. | {count} employees have been deleted.
ro_RO: {count} angajat a fost șters. | {count} angajați au fost șterși.

en: {count} employee has not been deleted due to future bookings. | {count} employees have not been deleted due to future bookings.
ro_RO: {count}Angajatul nu a fost șters din cauza rezervărilor viitoare.{count} Angajații nu au fost șterși din cauza rezervărilor viitoare.

en: {count} event booking has been deleted. | {count} event bookings have been deleted.
ro_RO: {count} rezervare de eveniment a fost ștearsă. | {count} rezervări de evenimente au fost șterse.

en: {count} event booking has not been deleted. | {count} event bookings have not been deleted.
ro_RO: {count} rezervare de eveniment nu a fost ștearsă. | {count} rezervări de evenimente nu au fost șterse.

en: {count} event has been deleted. | {count} events have been deleted.
ro_RO: {count} eveniment a fost șters. | {count} evenimente au fost șterse.

en: {count} event | {count} events
ro_RO: {count} eveniment | {count} evenimente

en: {count} hour | {count} hours
ro_RO: {count} oră | {count} ore

en: {count} item selected | {count} items selected
ro_RO: {count} element selectat | {count} elemente selectate

en: {count} location has been deleted. | {count} locations have been deleted.
ro_RO: {count} locație a fost ștearsă. | {count} locații au fost șterse.

en: {count} location has not been deleted due to future bookings. | {count} locations have not been deleted due to future bookings.
ro_RO: {count}Locația nu a fost ștearsă din cauza rezervărilor viitoare.{count} Locațiile nu au fost șterse din cauza rezervărilor viitoare.

en: {count} minute | {count} minutes
ro_RO: {count} minut | {count} minute

en: {count} month | {count} months
ro_RO: {count} lună | {count} luni

en: {count} package booking has been deleted. | {count} package bookings have been deleted.
ro_RO: {count} rezervare pachet a fost ștearsă. | {count} rezervări pachet au fost șterse.

en: {count} package booking has not been deleted. | {count} package bookings have not been deleted.
ro_RO: {count} rezervare pachet nu a fost ștearsă. | {count} rezervări pachet nu au fost șterse.

en: {count} package has been deleted. | {count} packages have been deleted.
ro_RO: {count} pachetul a fost șters. | {count} pachetele au fost șterse.

en: {count} package has not been deleted due to future bookings. | {count} packages have not been deleted due to future bookings.
ro_RO: {count}Pachetul nu a fost șters din cauza rezervărilor viitoare.{count} Pachetele nu au fost șterse din cauza rezervărilor viitoare.

en: {count} resource has been deleted. | {count} resources have been deleted.
ro_RO: {count} resursa a fost ștearsă. | {count} resursele au fost șterse.

en: {count} resource has not been deleted. | {count} resources have not been deleted.
ro_RO: {count} resursa nu a fost ștearsă. | {count} resursele nu au fost șterse.

en: {count} service has been deleted. | {count} services have been deleted.
ro_RO: {count} serviciul a fost șters. | {count} serviciile au fost șterse.

en: {count} service has not been deleted. | {count} services have not been deleted.
ro_RO: {count} serviciul nu a fost șters. | {count} serviciile nu au fost șterse.

en: {count} tax has been deleted. | {count} taxes have been deleted.
ro_RO: {count} taxa a fost ștearsă. | {count} taxele au fost șterse.

en: {count} tax has not been deleted. | {count} taxes have not been deleted.
ro_RO: {count} taxa nu a fost ștearsă. | {count} taxele nu au fost șterse.

en: {count} week | {count} weeks
ro_RO: {count} săptămână | {count} săptămâni

en: {count}x Appointment | {count}x Appointments
ro_RO: {count}x Programare | {count}x Programări

en: {successfulImports} out of {totalRows} customers have been imported to your customer list.
ro_RO: {successfulImports} din {totalRows} clienți au fost importați în lista ta de clienți.

en: ‘Booking date and time’ will set the limit based on the date when the booking is created, regardless of the event’s date and time.<br>The ‘Event start date and time’ will set it based on the event’s start date and time.
ro_RO: „Data și ora rezervării” va stabili limita pe baza datei la care este creată rezervarea, indiferent de data și ora evenimentului.<br>„Data și ora de începere a evenimentului” o va seta pe baza datei și orei de începere a evenimentului. .
